Najnowsze

Najnowsze

"Dla ochrony klimatu zgaś światło podczas seksu". Kampania niemieckiego rządu

Niemieckie Ministerstwo Środowiska przygotowało nietypową internetową kampanię reklamową, dzięki której chce zainteresować młodych ludzi kwestią ochrony klimatu. Przygotowała spoty reklamowe, w których m.in. córka przyłapuje rodziców w sytuacji intymnej. Morał całej sytuacji: "Dla ochrony klimatu zgaś światło podczas seksu".

20.11 | "Meteo News"

W dzisiejszym programie między innymi: zimowy kataklizm na północnym wschodzie Stanów Zjednoczonych - największe od dziesięcioleci opady śniegu sparaliżowały stan Nowy Jork. Pierwsze podrygi zimy także w Polsce - na Podlasiu spadło parę centymetrów śniegu. Z kolei Albania zmaga się z powodziami po parodniowych ulewach. Nie zabraknie ciekawostek i prognozy pogody.

Znikające budki

Budki telefoniczne odchodzą do lamusa. Nowy Jork już je żegna - są stare, niemodne. Dlatego czas postawić na nową technologię, która ma dać mieszkańcom darmowy sygnał WiFi. Polska jeszcze nie idzie przykładem Stanów, ale budek jest u nas coraz mniej. Czy znikną całkowicie?

Ameryka pod śniegiem

Zimowe uderzenie w Stanach Zjednoczonych. Opady są tak intensywne, że kraj zasypany jest metrowymi warstwami śniegu. Warunki są tek ekstremalne, że komunikacja miejska nie działa, samoloty mają opóźnienia, a bilans ofiar śnieżycy z dnia na dzień rośnie.

Pocałunki i bakterie

Holenderscy naukowcy odkryli, że podczas namiętnego pocałunku trwającego około 10 sekund przenosimy aż 80 milinów bakterii. Brzmi groźnie, niezachęcająco, ale prawdopodobnie to ostatnia rzecz, o której myślimy całując kogoś. Bakteriom warto zatem stawić czoła i całować się z głową.

Opozycja chce powtórnych wyborów

Oficjalnych wyników jeszcze nie ma, nieoficjalnie wygrywa PiS, ale partii bardziej niż na wyniku zależy na przejrzystości tych wyborów, dlatego żąda ich powtórzenia. Jarosław Kaczyński chce bronić polskiej demokracji, bo, jak podkreśla, jest problem z wiarygodnością liczenia głosów. Wtóruje mu SLD, ale nie popierają ich konstytucjonaliści - wyraźnie odcina się też od nich prezydent.

Egzotyczne porozumienie

Powyborczy bałagan zbliża do siebie partie, które wcześniej skakały sobie do gardeł. PiS i SLD zawieszają broń i jednym głosem mówią: wybory trzeba powtórzyć, bo nikt nie uratuje tego wyniku. Stanowisko liderów jest tak spójne i jednoznaczne, że można odnieść wrażenie, iż wzajemne oskarżenia i sprawa Barbary Blidy, która była główną kością ich niezgody, poszły w niepamięć.

Debata o debacie

Warszawska dogrywka - 20 proc. różnicy między rywalami i debata o debacie, czyli PO-PiS-owy spór o to, kiedy, gdzie i na jakich warunkach dojdzie do przedwyborczego pojedynku na słowa między Hanną Gronkiewicz-Waltz i Jackiem Sasinem. Urzędująca prezydent chciała debaty w piątek, ale kontrkandydat poczuł się jak uczeń wywołany do tablicy i powiedział "nie". 10 dni przed głosowaniem mamy więc tradycyjne "przepychanki" zamiast wyborczych konkretów.

Prezydent z zadyszką

Pewniacy już nie mogą być tacy pewni. Pierwsza tura wyborów pokazała, że niektórzy wieloletni prezydenci miast złapali zadyszkę. Największą chyba Ryszard Grobelny z Poznania. Zdobyte niespełna 30 proc. głosów wprawdzie dało mu drugą turę, ale tak niskiego poparcia w wyborach jeszcze nie miał. Sam nie kryje zaskoczenia, tym bardziej, że cały jego komitet wyborczy dostał słabszy niż zakładano wynik. Skąd ten spadek u tak popularnego przez 16 lat prezydenta?

Oskarżony o gwałt znów prezydentem?

W Olsztynie szansę na powrót do władzy ma kandydat z kompromitującymi zarzutami. Oskarżony o molestowanie seksualne kilku urzędniczek i gwałt na jednej z nich - Czesław Małkowski - w pierwszej turze zdobył najwięcej głosów, a z sondaży wynika, że w drugiej pokona obecnego prezydenta miasta. Seksafera, której stał się bohaterem, wciąż czeka na sądowy finał. Czeka tak długo, że mieszkańcy najwyraźniej o sprawie zapomnieli albo uznali - jak mówią niektórzy - że każdy może mieć swojego "lokalnego Clintona".

Protest

Przemysław Wipler w swoim żywiole czyli podczas przepychanek z policją. Tym razem miał kłopoty z liczeniem oraz historią najnowszą ale najważniejsze, że walczy o dobro Polski.

"Okres pokojowej dywidendy w Europie się skończył"

Podtrzymywanie dialogu z Rosją jest konieczne, ale nie należy mieć przy tym "naiwnych nadziei", że przyniesie on szybkie i pozytywne rezultaty – ocenił w czwartek prezydent Bronisław Komorowski podczas gali kończącej pierwszy dzień obrad Warsaw Security Forum.

Sędziowie w spoczynku nie powinni być w PKW? "To nie Muppet Show, to ciężka praca"

Sędziowie powinni złożyć dymisję po zakończeniu wyborów, ale głosowania nie powinno się powtarzać - twierdzi Marek Siwiec z Twojego Ruchu. Częściowo zgadza się z nim Adam Bielan z Polski Razem: dymisja owszem, ale wybory trzeba jego zdaniem organizować na nowo. - Uważam, że wynik głosowania jest zafałszowany - twierdzi. Politycy byli gośćmi "Kropki nad i".

Sędziowie w spoczynku nie powinni być w PKW? "To nie Muppet Show, to ciężka praca"

Sędziowie powinni złożyć dymisję po zakończeniu wyborów, ale głosowania nie powinno się powtarzać - twierdzi Marek Siwiec z Twojego Ruchu. Częściowo zgadza się z nim Adam Bielan z Polski Razem: dymisja owszem, ale wybory trzeba jego zdaniem organizować na nowo. - Uważam, że wynik głosowania jest zafałszowany - podkreśla. Politycy byli gośćmi "Kropki nad i".

W nalotach USA zginął strateg Państwa Islamskiego

W ataku sprzymierzonych sił lotniczych na oddziały dżihadystów prowadzących manewry w okolicach Mosulu zginął w czwartek wieczorem jeden z głównych watażków Państwa Islamskiego Radwan Taleb Husein al-Hamduni, mianowany gubernatorem tego miasta.

Rokita: odbierzmy wybory sędziom, PKW w ręce menedżera

- Błędem było na początku lat 90. oddanie systemu wyborczego w ręce wymiaru sprawiedliwości - stwierdził w "Faktach po Faktach" Jan Rokita. Określił Państwową Komisję Wyborczą mianem "synekury dla emerytowanych, zasłużonych sędziów". Jednocześnie podkreślił, że "wyborów nie należy oddawać politykom". - Uważam, że systemem wyborczym powinien zarządzać jednoosobowo (…) krajowy komisarz - wyjaśnił.

Rokita: odbierzmy wybory sędziom, PKW w ręce menedżera

- Błędem było na początku lat 90. oddanie systemu wyborczego w ręce wymiaru sprawiedliwości - stwierdził w "Faktach po Faktach" Jan Rokita. Określił Państwową Komisję Wyborczą mianem "synekury dla emerytowanych, zasłużonych sędziów". Jednocześnie podkreślił, że "wyborów nie należy oddawać politykom". - Uważam, że systemem wyborczym powinien zarządzać jednoosobowo (…) krajowy komisarz - wyjaśnił.

PKW informowała o kłopotach miesiąc przed wyborami. "Było za późno"

- Jeżeli Państwowa Komisja Wyborcza wiedziała, że ma za mało pieniędzy, powinna o tym wcześniej alarmować - uważa eurodeputowana Julia Pitera (PO), która odpierała zarzuty mówiące o tym, że Sejm wiedział o kłopotach z systemem informatycznym PKW jeszcze przed wyborami samorządowymi. Zdaniem Joanny Senyszyn (SLD) i Arkadiusza Mularczyka (SP), wybory powinny zostać powtórzone.

W tym roku samoloty NATO przechwytywały Rosjan już 400 razy

Przeloty rosyjskich samolotów wojskowych przez przestrzeń powietrzną krajów bałtyckich stanowią coraz większe zagrożenie; ponad 100 razy lotnictwo NATO przechwyciło w tym regionie obce maszyny - powiedział w czwartek w Estonii sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. W pobliżu przestrzeni powietrznej Unii Europejskiej samoloty NATO przechwyciły w tym roku 400 rosyjskich maszyn.

Humvee dla ukraińskiej armii? Reuters: USA zwiększają pomoc

Stany Zjednoczone planują zwiększyć wojskową pomoc dla Ukrainy, ale wciąż będzie miała ona charakter dostaw sprzętu nieśmiercionośnego. Amerykanie zamierzają dostarczyć - po raz pierwszy - wozy humvee, choć te na razie nie będą uzbrojone.