Najnowsze

Najnowsze

Jarosław Kaczyński ma zalety, których nie ma Donald Tusk. - Jest ciepły i słowny - mówi minister Zyta Gilowska, uzasadniając swoją współpracę z PiS. - Obaj całują kobiety w rękę, ale Donald chciał mi odgryźć palec - dodała.

Poniedziałek, 10 września, 21:00 - Lekarzom jest obojętnie, kto rządzi. Tylko chcą, żeby ktoś dał im większe pieniądze. Takiej podwyżki, jak ta nigdy nie było. I projektu, żeby zwiększyć nakłady do 6 procent PKB nigdy nie było - zapewniał w Magazynie 24 Godziny minister zdrowia Zbigniew Religa.

- Lekarzom jest obojętnie, kto rządzi. Tylko chcą, żeby ktoś dał im większe pieniądze. Takiej podwyżki, jak ta nigdy nie było. I projektu, żeby zwiększyć nakłady do 6 procent PKB nigdy nie było - zapewniał w Magazynie 24 Godziny minister zdrowia Zbigniew Religa.

- Wystawcie mnie, zweryfikujcie przed wyborcami, jeśli przegram będzie to oznaczać mój polityczny koniec - apeluje do polityków LiD Leszek Miller. - On walczy na innym froncie niż my - odpowiada szef SLD Wojciech Olejniczak.

Leszek Miller zaprzecza, jakoby Samoobrona zaproponowała mu start w wyborach z ich list. Informacje o tym, że były premier miałby zostać lokomotywą łódzkiej listy Samoobrony, przekazał wcześniej Polskiemu Radiu Szczecin rzecznik Samoobrony Mateusz Piskorski.

Jarosław Kaczyński ma zalety, których nie ma Donald Tusk. - Jest ciepły i słowny - mówi minister Zyta Gilowska, uzasadniając swoją współpracę z PiS. - Obaj całują kobiety w rękę, ale Donald chciał mi odgryźć palec - dodała.

Kilkanascie stłuczek i kilkusetmetrowy korek - tak po godzinie 17 wyglądały ulice Szczecina. Prawie godzinny paraliż komunikacyjny okazał się skutkiem wycieku oleju z jednego z aut.

Niedzielny wieczór należał do "Tańca z Gwiazdami". Programu obejrzało 5,4 mln widzów. A politycy, tańczący w programie - Sandra Lewandowska (Samoobrona) i Krzysztof Bosak (LPR) - deklarują: będziemy na siebie głosować!

Na półki londyńskiego Harrodsa trafiły najnowsze "szpilki" znanego projektanta Caovilla. Wartego 128 tys. dolarów symbolu kobiecości strzeże ... najprawdziwszy jadowity wąż.

Na 3 lata więzienia skazany został 53-letni chirurg oskarżony przez pacjentkę o zgwałcenie jej pod narkozą podczas zabiegu. Lekarz ma też zapłacić kobiecie odszkodowanie.

Zyta Gilowska, Zbigniew Religa i Aleksander Szczygło ponownie powołani przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego na swoje stare stanowiska ministerialne. Wszyscy troje zostali odwołani w piątek.

Nowe nagranie Osamy Bin Ladena zostanie pokazane 11 września, specjalnie z okazji rocznicy zamachów na World Trade Center. Przywódca Al-Kaidy ma przeczytać podczas wystąpienia testament jednego z terrorystów.

Most (w encyklopedii): budowla inżynierska pozwalająca na przekroczenie przeszkody wodnej, np. rzeki. Most łączy dwa brzegi i umożliwia dalszą drogę.

- Wracam do polityki z tego samego powodu, z którego z niej odszedłem, żeby zaprotestować przeciw politycznym metodom - mówi w Magazynie 24 Godziny w TVN24 kandydat na senatora Włodzimierz Cimoszewicz.

Jaskrawy makijaż, kolorowe zwiewne sukienki w folklorystyczne wzory, błyszczące obcisłe spodnie - pokazy nowej kolekcji hinduskiego projektanta mody Manisha Arory przyciągają tłumy widzów. Wszystko dzięki awangardowemu połączeniu.... hinduskiego folku z science fiction.

Roman Giertych rzuca rękawicę Jarosławowi Kaczyńskiemu. Jest gotów na pojedynek "w każdej telewizji, w każdym miejscu Polski". Wyzywa premiera, bo nie chce walczyć z Jackiem Kurskim.

Opady ustają, poziom wody w wezbranych rzekach powoli spada i odwoływane są alarmy przeciwpowodziowe w kolejnych powiatach. Zagrożenie spada w Małopolsce, na Śląsku, powódź prawdopodobnie nie grozi już mieszkańcom Podkarpacia, Lubelszczyzny i Świętokrzyskiego. Fala wezbraniowa zbliża się jednak do dolnośląskiego.

Tysiące domów ucierpiało podczas gradobicia na południu Rosji. Grad był tak duży, że kawałki lodu przebijały blaszane dachy przybudówek i samochodów.

Kampania wyborcza nabiera rozpędu. Partie polityczne puszczają "oko" do wyborców. Niektóre zwracają się głównie do swojego stałego elektoratu. Inne szukają zupełnie nowych, czasem zaskakujących możliwości pozyskania głosów.

Dofinansowanie z unijnych środków dla szkoły o. Rydzyka może być sprzeczne z prawem UE - ostrzega komisarz ds. polityki regionalnej Danuta Huebner. Komisja Europejska bada sprawę.