Najnowsze

Najnowsze

Merkel u Franciszka. Dostała "Radość Ewangelii"

40 minut, a więc wyjątkowo długo, jak zauważyli watykaniści, trwała rozmowa papieża Franciszka z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w Watykanie. W trakcie audiencji Merkel przekazała papieżowi pieniądze na pomoc dla dzieci uchodźców z Syrii i Iraku.

Duda: powinniśmy się starać o twardą infrastrukturę NATO w Polsce

- Potrzebujemy od naszych sojuszników bardzo mocnych gwarancji bezpieczeństwa, nie tylko na papierze. Powinniśmy się starać o twardą infrastrukturę NATO - powiedział w sobotę Andrzej Duda. Kandydat PiS na prezydenta wziął udział w spotkaniu organizowanym przez Instytut Wolności poświęconym polityce zagranicznej.

"Złap mnie, jeśli potrafisz". Proces Janukowycza nie jest nikomu na rękę?

W rocznicę swojej ucieczki obalony prezydent Wiktor Janukowycz może czuć się bezpiecznie. Władze w Moskwie nie zamierzają wydać go Ukrainie. Rząd w Kijowie z kolei nie ma sposobu, by sprowadzić byłego przywódcę do kraju. Niektórzy wieszczą, że Janukowycz może podzielić los otrutego agenta rosyjskich służb specjalnych Aleksandra Litwinienki, gdyby kiedykolwiek zdecydował się ujawnić tajemnice władz na Kremlu.

"Nasza klątwa" to opowieść o oswajaniu lęku, o zdejmowaniu klątwy

- Leoś, jego choroba, zmieniły w naszym życiu wszystko: postrzeganie świata, hierarchię wartości. Ale też wiele nas nauczyły. Przede wszystkim cieszyć się chwilą. - mówi tvn24.pl Tomasz Śliwiński, reżyser nominowanej do Oscara "Naszej klątwy". - Od początku wiedzieliśmy, że Leoś może w każdej chwili umrzeć. Ta świadomość była i jest bardzo trudna do zaakceptowania. Oczywiście nigdy jej nie zaakceptowaliśmy, ale wiemy już, że musimy umieć cieszyć się tym, co przeżywamy tu i teraz - dodaje.

Burmistrz stolicy oskarżony o spisek

Burmistrz stolicy Wenezueli Antonio Ledezma został oficjalnie oskarżony o spisek przeciwko władzom kraju - poinformowała BBC. Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro sugerował wcześniej, że burmistrz Caracas chciał przy pomocy USA dokonać przewrotu.

Prezydent wolny, musi opuścić kraj

Były prezydent Jemenu Abd ar-Rab Mansur al-Hadi został zwolniony z aresztu domowego przez szyickich rebeliantów z ruchu Huti. Były przywódca kraju udał się do miasta Aden, a następnie ma opuścić kraj w celu otrzymania pomocy lekarskiej.

Władze Dolnego Śląska rezygnują z portalu za 66 mln zł

Zarząd województwa dolnośląskiego na specjalnym posiedzeniu odstąpił od umowy z wykonawcą budzącego kontrowersje portalu e-Dolny Śląsk. Zgodnie z umową serwis miał być już gotowy. Miał kosztować 66 mln zł, a większość tej kwoty pochodziłaby z funduszy europejskich. Teraz województwo chce wykorzystać te pieniądze inaczej.

"Timbuktu" triumfatorem Cezarów. Zabierze Oscara "Idzie"?

Film "Timbuktu" w reżyserii Abderrahmane'a Sissako triumfował podczas tegorocznej, 40. edycji Cezarów, nagród przyznawanych przez francuską Akademię Sztuki i Techniki Filmowej. Nominowana w kategorii najlepszy film zagraniczny "Ida" nie zdobyła statuetki.

"Parowóz jest jak kobieta". Pasjonat z Anglii ratuje stare maszyny

Howard Jones o parowozach wie wszystko. Nazywa je "stalowymi smokami". A ponieważ jedyna w Europie parowozownia z prawdziwego zdarzenia jest w Wolsztynie - porzucił rodzinną Anglię i przeniósł się do Polski. W Wolsztynie założył fundację, która opiekuje się starymi parowozami i promuje to miejsce w świecie. Nic dziwnego, że do Wolsztyna ciągną turyści, którzy chcą poczuć to samo, co Howard Jones.

Bohaterowie Majdanu nie złamali obietnic. Walczą o Donbas i o reformy

Ich płynących wystąpień na scenie przez ponad 90 dni i nocy słuchali Ukraińcy protestujący na Majdanie Niepodległości przeciwko władzy prezydenta Janukowycza. Ich twarze migały na antenach telewizji na całym świecie. Rok po zakończeniu Rewolucji Godności część z nich sprawuje najważniejsze urzędy w państwie. Inni zapłacili wysoką cenę za walkę o niepodległość Ukrainy. Jak potoczyły się losy liderów Majdanu?

Wspólne stanowisko Unii Europejskiej? To nie takie proste

W Polsce uznajemy niejako automatycznie, że Unia Europejska to zawsze jedność i że zawsze wszystkie kraje przyjmą polski punkt widzenia na sprawy Europy Wschodniej. Sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana i można ją dosyć prosto wyjaśnić na przykładzie Węgier.

Kto i ile wyłoży na kampanię?

Po 10 milionów złotych na głowę kandydata - tyle dwie największe partie przeznaczają na kampanię prezydencką. Ta ogromna kwota dla pozostałych kandydatów jest nieosiągalna. A jak się ma do wyborów sprzed pięciu lat? Materiał magazynu "Polska i Świat".

Policjanci będą chronić ulice, a nie wysokich urzędników

Prezydent Boliwii Evo Morales ogłosił w piątek, że postanowił wydatnie zmniejszyć liczbę policjantów przydzielonych do ochrony polityków, wysokich urzędnikow państwowych i biznesmenów. Około 700 ochroniarzy zasili komisariaty i będzie pełniło "normalną służbę".

Amerykanie grożą "dodatkowymi kosztami" za łamanie porozumienia z Mińska

Grupa odgrywających znaczną rolę polityczną senatorów USA wysłała w piątek do sekretarza stanu Johna Kerry'ego list wzywający do natychmiastowego zaostrzenia sankcji wobec Rosji w związku z jej wsparciem dla zbrojnej rebelii na wschodzie Ukrainy. Departament Stanu oświadczył, że wspieranie przez Rosję separatystów podważa wysiłki dyplomacji międzynarodowej i jeśli Rosja oraz separatyści nie będą przestrzegać porozumienia z Mińska, będą dodatkowe koszty.

Jeden z najwyższych wieżowców świata w ogniu

Setki ludzi ewakuowano w sobotę z jednego z najwyższych budynków mieszkalnych na świecie Marina Torch w Dubaju. Na kilku piętrach wybuchł pożar, który udało się ugasić. Wiadomo już, że nikt nie zginął. Kilkanaście osób zostało rannych.

Pisuar pod specjalnym nadzorem

W tym przypadku operator, który wymyślił gdzie ustawić kamerę, zamiast na Oscara zasłużył na oskarżenia o to, że chce widzieć więcej, niż może. W toalecie na Dworcu Centralnym w Warszawie tak zainstalowano monitoring, że musimy to państwu pokazać.