Najnowsze

Najnowsze

Dokumenty, fotografie, propaganda. Pamiątki Poznańskiego Czerwca '56

To był pierwszy, generalny strajk w Polsce Ludowej. Trudna sytuacja gospodarcza w kraju pchnęła tłumy poznaniaków 28 czerwca 1956 roku do wyjścia na ulice. W 58. rocznicę krwawo stłumionego protestu odbędą się obchody upamiętniające ofiary. Wydarzeniu zostało też poświęcone Muzeum Powstania Poznańskiego - Czerwiec 1956, gdzie każdy może poczuć namiastkę tamtych nastrojów.

Wniosek PiS o wotum nieufności nierealny? Jarosław Wałęsa: to jest pieniactwo

Prawie 4 lata temu Polacy zaufali temu rządowi i to zaufanie jest permanentnie nadużywane - stwierdził na antenie TVN24 Janusz Śniadek (PiS). - Premier Tusk wzywa, żebyśmy nie realizowali scenariuszy pisanych niepolską ręką, a to się sprowadza do wezwania, żebyśmy realizowali niekonstytucyjny scenariusz pisany w restauracji "Sowa" nocą - dodał były przewodniczący "Solidarności". - Nie bijmy się z demokracją - ripostował Jarosław Wałęsa (PO).

100 lat temu zginął arcyksiążę Franciszek Ferdynand. Wkrótce wybuchła Wielka Wojna

W Polsce na I wojnę światową patrzymy zupełnie inaczej niż społeczeństwa większości państw europejskich i pozaeuropejskich, takich jak: Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Rosja, czy nawet Stany Zjednoczone. Dla nas to wojna zwycięska, dla innych narodów - wielka katastrofa. Rzut oka na mapę Starego Kontynentu z 28 czerwca 1914 r. - sprzed równo stu lat - pokazuje, że Polakom udało wykorzystać się kataklizm globalnego konfliktu tak, że na mapę wróciło państwo polskie.

Wenezuela bez prądu. Awaria przerwała przemówienie prezydenta

Rozległa awaria sieci energetycznej sparaliżowała w piątek kilka rejonów Wenezueli, w tym częściowo stolicę Caracas, powodując m. in. dwukrotne przerwanie transmisji przemówienia prezydenta Nicolasa Maduro. Awarii nie opanowano w pełni po zapadnięciu zmroku.

Rewolucja komunikacyjna w Poznaniu. Znikają papierowe bilety

Od wtorku w Poznaniu w życie wejdzie system PEKA. Nowy system płatności za przejazdy komunikacją miejską to prawdziwa rewolucja. Całkowicie znikają papierowe bilety, które zastąpi elektroniczna karta. Płacić będziemy nie za czas jazdy, a za liczbę przejechanych przystanków.

Upośledzony skazany za zabójstwo. Dowodów brak. Proces rusza od nowa

Od trzech lat siedzi w więzieniu z wyrokiem dożywocia. Ale wiele wskazuje na to, że jest niewinny. Upośledzony umysłowo Piotr Mikołajczyk został skazany za zabójstwo dwóch sąsiadek tylko na podstawie samooskarżenia. Podczas wznowionego procesu przyznał właśnie, że zeznania zostały wymuszone. Sprawą zajął się reporter "Faktów TVN".

"Ostatnie tchnienie europejskiej Turcji". Sienkiewicz z Belką o zderzeniu cywilizacji

Niewybredne oceny dotyczące stanu rządowych projektów czy hipotetyczne wsparcie udzielone rządowi przez NBP to nie jedyne tematy, jakie poruszali w czasie feralnej kolacji Bartłomiej Sienkiewicz, Marek Belka i Sławomir Cytrycki. Panowie rozmawiali także o zderzeniu cywilizacji i przemianach społecznych w Turcji. Zdaniem szefa MSW dokonuje się tam ponowna islamizacja kraju.

Barroso zaakceptował nowego polskiego komisarza

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Barroso spotkał się w piątek w Brukseli z kandydatem polskiego rządu na przejściowego komisarza ds. budżetu Jackiem Dominikiem i zaakceptował tę kandydaturę - poinformował rzecznik KE Cezary Lewanowicz.

Właściciel Mennicy o okradaniu "tłustego misia": scenariusz się zrealizował

- Nie wykluczam pozwu przeciwko ministrowi Bartłomiejowi Sienkiewiczowi - poinformował w "Piaskiem po oczach" Zbigniew Jakubas, współwłaściciel Mennicy Polskiej, który był bohaterem jednej z rozmów opublikowanych przez tygodnik "Wprost". Zdaniem Jakubasa, na "szykanach", które mógł inspirować szef MSW, spółka straciła 0,5 mld zł.

"Nie ma zmiłuj. Watykan chce ukarać przykładnie"

Abp Józef Wesołowski trafi przed cywilne sądy - tego są pewni ojciec Paweł Gużyński i prof. Zbigniew Mikołejko. Goście "Faktów po Faktach" są przekonani, że papież Franciszek będzie nadal konsekwentny i "nie pozwoli, żeby sprawa wymknęła się tylnymi drzwiami". Zauważają, że inicjatywa zmiany stanowiska wobec pedofilii nie wyszła z Kościoła, zmiany spowodowane są głównie skandalami pedofilskimi.

Co dalej z Bramą Miasta? Prezydent Łodzi chce ogłosić nowy przetarg

Łódź nie rezygnuje z Bramy Miasta i ogłasza, że planuje kolejny przetarg na teren pod tą inwestycję. Władze zapowiadają, że możliwe jest nawet obniżenie ceny za działkę pod Bramę Miasta. Jednocześnie prezydent Łodzi przyznaje, że rezygnacja dotychczasowego inwestora to cios dla miasta.

Najwyższe unijne stanowiska zostaną rozdane 16 lipca

16 lipca odbędzie się dodatkowy szczyt UE poświęcony obsadzie dwóch kolejnych kluczowych stanowisk w UE: szefa Rady Europejskiej i szefa unijnej dyplomacji - poinformował szef Rady Europejskiej Herman Van Rompuy.