Najnowsze

Najnowsze

Dobry obrazek i dobre logo. "To nie wygrywa kampanii wyborczych"

- Nie wierzę w to, że hasło czy dobre zdjęcie może wygrać wybory - powiedział we "Wstajesz i wiesz" na antenie TVN24 Kot Przybora z agencji reklamowej PZL, komentując tegoroczną kampanię prezydencką. - Hasło może zaszkodzić, kiedy go w ogóle nie ma, ale ono samo nie sprawi, że ludzie będą chcieli kupić zawartość - dodał prof. Andrzej Rychard z Instytutu Filozofii i Socjologii PAN.

Po śmierci żony sam wychowuje czworaczki. Zbiórka w internecie

Carlos Morales jest samotnym ojcem wychowującym czworaczki. Jego żona zmarła w styczniu podczas porodu. Mężczyzna w ciężkich chwilach może liczyć na wsparcie ze strony rodziny i przyjaciół. To właśnie oni zorganizowali internetową zbiórkę pieniędzy, które pomogą mu w samotnym wychowaniu niemowląt.

Czarny ekran przez godzinę. Niezwykły protest w Indiach

Czarny obraz wyświetlała przez godzinę w niedzielę wieczorem indyjska telewizja informacyjna w proteście przeciwko zakazaniu przez władze kontrowersyjnego filmu dokumentalnego o zbiorowym gwałcie popełnionym w grudniu 2012 roku na studentce w Delhi.

Przedszkole tylko dla zaszczepionych dzieci? "Odra rozchodzi się lawinowo"

- W tej chwili szczepionki są naprawdę bezpieczne, gdyby takie nie były, lekarze pediatrzy by nie szczepili swoich dzieci, a to robią - mówił we "Wstajesz i wiesz" na antenie TVN24 Marek Posobkiewicz, dyrektor Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Odniósł się w ten sposób do propozycji jednego z krakowskich radnych, który chciałby, aby niezaszczepione dzieci nie były przyjmowane do przedszkoli. Pomysł wywołał sprzeciw środowisk „antyszczepionkowych”.

Muzeum szuka... silnika do czołgu. "Może ktoś ma zbędny?"

Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu poszukuje silnika, który można byłoby zamontować w czołgu z 1943 r. Czołg przyjechał dwa lata temu z Portugalii i teraz przechodzi remont. Planowano w nim umieścić silnik Jelcza, jednak ten okazał się zbyt duży. Dlatego "Pancerni Magicy" zwracają się z apelem o zdobycie silnika Leyland SW 400.

Obraz Philippa Sauerlanda wraca do Gdańska. Wylicytowany za 29,5 tys. euro

Muzeum Narodowe w Gdańsku kupiło na aukcji obraz artysty z gdańskiej rodziny malarzy, Philippa Sauerlanda "Martwa natura wanitatywna". Jest to najprawdopodobniej najwcześniejsze zachowane dzieło artysty, a także jedno z dwóch znanych, które powstały w Gdańsku. Dzieło wylicytowano za 29,5 tys. euro, jego cena wywoławcza wynosiła 6,6 tys. euro.

Duda odpowiada Kopacz: "Jestem samodzielny. Proszę zapytać ludzi"

Po stronie Platformy Obywatelskiej widać negatywne emocje. To próba poniżenia drugiej strony i straszenie rządami PiS - powiedział w "Jeden na jeden" Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta. Odniósł się w ten sposób do słów premier Ewy Kopacz, która stwierdziła w sobotę podczas konwencji Bronisława Komorowskiego, że polityk PiS jest kolejnym technicznym kandydatem, za którym chowa się Jarosław Kaczyński.

Nie będzie opalenizny przed I komunią? Rzecznik Praw Dziecka chce zakazu korzystania z solariów

Bezwzględnego zakazu korzystania z solariów przez nieletnich chce Rzecznik Praw Dziecka - z takim apelem zwrócił się do Ministra Zdrowia. Marek Michalak jest przekonany, że projekt przygotowany przez posłów i onkologów nie powstrzyma bezmyślnych rodziców, którzy chcą zafundować opaleniznę swoim dzieciom przed I komunią. Założenia do nowej ustawy dotyczącej korzystania z solariów przewidują kary (nawet do 100 tys. zł) dla umożliwiających nieletnim opalanie się bez zgody rodziców.

"Nie chcę od ludzi pieniędzy, chcę starych kluczy". Mogą pomóc wybudzić dzieci ze śpiączki

Czy stare, uszkodzone klucze mogą pomóc wybudzić dziecko ze śpiączki? Taki cel postawił sobie ślusarz z Częstochowy, Jan Łaczmański, który zaapelował o oddawanie starych, niepotrzebnych kluczy. Zebrane w punktach dorabiania kluczy w całej Polsce zostaną sprzedane w punkcie skupu złomu. Zysk trafi do kliniki "Budzik", która wybudza dzieci ze śpiączki. Pomysł pojawił się po wzruszającej rozmowie z jedną z klientek, która w żartach powiedziała mu o "kluczu do ciemnych drzwi" – swojego dziecka w śpiączce, do którego nie może dotrzeć. Szybko też zyskał poparcie. Akcja, na razie, ma potrwać do Wielkanocy.

Kanadyjski żołnierz zginął z rąk Kurdów w Iraku. Pomyłka na froncie?

Jeden kanadyjski żołnierz zginął, a trzech zostało rannych w wyniku otwarcia ognia przez Kurdów w czasie walk z Państwem Islamskim w Iraku. W niedzielę kanadyjscy i kurdyjscy oficjele potwierdzili, że żołnierze stali się ofiarami bratobójczego ognia (ang. friendly fire). Dowództwa obu armii nie zgadzają się jednak co do powodu fatalnej pomyłki.

Kolejne samospalenie. Tybetanka nie żyje

Ok. 40-letnia Tybetanka zmarła po samopodpaleniu w Syczuanie w środkowych Chinach tuż przed rocznicą antychińskiego powstania w Tybecie z 1959 roku - poinformowały w poniedziałek Radio Wolna Azja (RFA) i organizacja Wolny Tybet.

"Ocalić jeszcze jeden dzień życia". Przeszczep łańcuchowy

Operacja trwała dwa dni, wszyscy pacjenci żyją i mają się dobrze. To była łańcuchowa akcja przeszczepu nerek u sześciu pacjentów. Dostali nerki od żyjących niespokrewnionych dawców. Zabieg przeprowadzili lekarze ze szpitala w San Francisco w Stanach Zjednoczonych. W Polsce takich operacji nie przeprowadza się. Na razie. Materiał "Faktów" TVN.