Najnowsze

Najnowsze

Pierwszy raz od trzech lat. Pekin, Tokio i Seul przy jednym stole

Ministrowie spraw zagranicznych Japonii, Chin i Korei Południowej spotkali się w sobotę po raz pierwszy od prawie trzech lat, by rozmawiać o poprawie współpracy w regionie i wznowieniu trójstronnych szczytów, które w ostatnich latach nie odbywały się z powodu historycznych i terytorialnych sporów między krajami.

"Pałace towarów", "świątynie komercji". Dawne domy towarowe Wrocławia

Na przełomie XIX i XX wieku w niemieckim Breslau działało ok. 60 domów handlowych i towarowych. W latach międzywojennych przybyło kolejnych kilkanaście kilkukondygnacyjnych sklepów z półkami uginającymi się pod ciężarem produktów na sprzedaż. Miały być jak najbardziej luksusowe, a klientów olśniewać nie tylko bogactwem oferowanych towarów, lecz także wystrojem wnętrz.

Wyszedł z pracy "i poszedł zrobić to, co zrobił". Tak wyglądał poranek zamachowca z Tunisu

Na śniadanie były daktyle, warzywa i oliwa z oliwek. Potem chwila rozmowy z rodziną, pożegnanie nie różniące się niczym od tylu wcześniejszych i wyjście do pracy w agencji turystycznej. Tak przynajmniej myślała w środowy poranek rodzina Yassine’a Abidiego - jednego z zamachowców z Tunisu. Trzy dni po zamachu, którego ofiarami padły 24 osoby, w tym trzech Polaków, reporter agencji Reutera rozmawiał z krewnymi mężczyzny.

Nanoboty kontra rak. "To jest ideał medycyny"

- To może być element medycyny przyszłości - tak o rewolucyjnej terapii w walce z rakiem mówią naukowcy. Chodzi o nanoboty, czyli mikroskopijne elementy zbudowane z DNA, które po wprowadzeniu do organizmu mają precyzyjnie "namierzyć" i zniszczyć komórki nowotworowe, omijając jednocześnie te zdrowe. Śmiertelnie chory na białaczkę pacjent będzie niebawem pierwszym, na którym zostanie wypróbowana taka terapia.

Używane na masową skalę pestycydy "prawdopodobnie rakotwórcze"

Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem (IARC) - agenda Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) działającej pod egidą ONZ - poinformowała, że pięć popularnych pestycydów i herbicydów zawierających glifosat i stosowanych w uprawach przemysłowych jest "prawdopodobnie rakotwórczych". Od lat podejrzewa się też, że glifosat może powodować wady rozwojowe w płodach ludzkich.

"Operacja Mechaniczna Pomarańcza". Od kiedy Putin planował podbój Krymu?

Władimir Putin mówi, że do czasu wydarzeń na Majdanie nawet nie myślał o zajęciu Krymu. Trudno w to uwierzyć, podobnie jak w to, że działania operacyjne ruszyły dopiero po 23 lutego 2014. Od czasu oddania przez Nikitę Chruszczowa Krymu Ukrainie sowieckiej, żaden chcący się liczyć rosyjski polityk nie mógł nie popierać roszczeń do półwyspu. Choćby nieoficjalnie. Putin też myślał i planował aneksję. Czekał tylko na dobrą okazję.

Kto spotyka w mieście dzika, czyli uciążliwe sąsiedztwo w Konstancinie

Dziki terroryzują mieszkańców podwarszawskiego Konstancina. Ludzie, którzy mieszkają w tej willowej miejscowości boją się wychodzić z domów, bo pod ich oknami grasują stada dzików. Lokalne władze wydały specjalną broszurę informacyjną, w której radzą, jak zachowywać się gdy na drodze spotkamy dzika. Materiał "Blisko ludzi" TTV

Kampanijna kłótnia o SKOK-i

Afera w SKOK-ach trwa i staje się jednym z motywów kampaii wyborczej. - Straty są największe w historii III RP – oblicza prof. Leszek Balcerowicz i sugeruje, że negatywną rolę w tej sprawie odegrał niegdyś Andrzej Duda, obecnie kandydat PiS na prezydenta. PiS z kolei w swoich wnioskach, tropem WSI, dochodzi do Bronisława Komorowskiego. [MATERIAŁ "FAKTÓW" TVN]

Putin podaje listę gości, w Polsce cisza. Pytania o obchody rocznicy zakończenia wojny

To miała być alternatywna propozycja dla tych zachodnich polityków, którzy nie chcą w Moskwie świętować 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział, że 8 maja na Westerplatte uczczone zostaną ofiary wojny. Na półtora miesiąca przed obchodami Władimir Putin podaje listę polityków, którzy będą świętować razem z nim. W Polsce ciężko znaleźć oznaki jakichkolwiek przygotowań. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Dygresja

Jerzy Wenderlich nie mógł sobię odpuścić dygresji w swoim stylu.

Trema?

Taka udawana trema po tylu latach? Panie przewodniczący, my puścimy wszystko!

20.03 | "Meteo News"

W dzisiejszym programie "Meteo News" m.in. o zaćmieniu Słońca które - także w Polsce - oglądało wiele osób, o katastrofalnej suszy w Kalifornii oraz chińskim mieście, które niemal zniknęło pod grubym płaszczem mgły. Nie zabraknie ciekawych map satelitarnych i pogodowych analiz.

Uważaj na uśmiech

Śmiać się nie ma z czego, choć każdy chciałby mieć biały uśmiech. Na marzeniach często się kończy, bo zamiast niego mamy próchnicę. Jak odwrócić ten czarny trend?

Historia jak z horroru

34-latka zwabia ciężarną kobietę do domu, tam ją atakuje - rozcina jej brzuch i wyciąga dziecko - rannej matce udaje się zadzwonić po policję - napastniczka zostaje schwytana, ale za co odpowie tego nie wiadomo, bo prawo w Kolorado nie jest tak oczywiste jakby się wydawało.

Proces księdza pedofila

Prawie dwa lata po wybuchu afery pedofilskiej na Dominikanie rusza proces Wojciech G.. Duchownemu oskarżonemu o molestowanie nieletnich grozi nawet 15 lat więzienia. Ksiądz do winy się nie przyznaje, ale chce dobrowolnie poddać się karze i prosi o siedem lat więzienia. Co na to prokuratura i jak bardzo materiał dowodowy obciąża księdza?

Westerplatte zamiast Moskwy

Miały być alternatywą dla moskiewskich obchodów i być świętowane z wielką pompą - na razie wszystko zostaje w kwestii szumnych zapowiedzi, bo działań i konkretnych planów brak. Do obchodów 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej zostało półtora miesiąca, a władze Trójmiasta nadal nie wiedzą jak będą wyglądały uroczystości na Westerplatte i kto w nich weźmie udział.

Sejmowa podkomisja ws. SKOK-ów

Afera w SKOK-ach nie daje PiS-owi o sobie zapomnieć i wraca do partii jak bumerang. Po zawieszeniu senatora PiS Grzegorza Biereckiego padają mocne oskarżenia ze strony opozycji i żądania powołania komisji śledczej. Kamyk dorzuca prof. Balcerowicz który oskarża PiS o zaniedbanie SKOK-ów.

"Dwie prawdy" o molestowaniu przez księży

W piątkowym odcinku "Dwóch prawd" o przypadkach przemocy seksualnej w Kościele. Diecezja koszalińsko-kołobrzeska i jedna z kołobrzeskich parafii zawarły przed koszalińskim sądem ugodę z mężczyzną, który był molestowany przez b. księdza i żądał od strony kościelnej m.in. zadośćuczynienia. - Kościół amerykański zapłacił gigantyczną cenę, te odszkodowania sięgały setek milionów dolarów. Niektóre diecezje zbankrutowały, musząc płacić. - przekonywał Kurkiewicz. Dodał, że w Polsce "nie mamy kultury odszkodowań".