Najnowsze

Najnowsze

Papież: dwa lub trzy lata, a potem udam się do Domu Ojca

Papież Franciszek publicznie odniósł się do swojej śmierci. - Bóg daje mi dwa, trzy lata - mówił dziennikarzom, wracając z Korei Południowej. Nie wykluczył jednocześnie, że tak jak jego poprzednik przejdzie na emeryturę. - Benedykt XVI otworzył drzwi - zaznaczył papież.

Policjanci ostrzelani w Ferguson. Dwie osoby ranne, 31 aresztowano

Dwie osoby zostały ranne, gdy w Ferguson w stanie Missouri ostrzelano policjantów - poinformowały we wtorek miejscowe władze. 31 demonstrantów aresztowano. W Ferguson trwają zamieszki po zabiciu czarnoskórego nastolatka przez białego policjanta. Na ulicach miasta jest Gwardia Narodowa. - Rozumiem pasję i gniew, ale nadszedł czas, by Amerykanie przestali krzyczeć, a zaczęli słuchać - mówił prezydent Barack Obama, apelując o uspokojenie nastrojów w Ferguson.

Obóz Płaszów wreszcie zostanie posprzątany

Były nazistowski obóz Płaszów w Krakowie wreszcie zostanie posprzątany. Przez ostatnie lata to miejsce masowych egzekucji było nieoficjalną powierzchnią rekreacyjną dla krakowian, spacerniakiem dla psów, miejscem organizacji plenerowych libacji czy grilli. Prace porządkowe potrwają do jesieni.

"Rządy przypadkowych i szalonych". PO odpowiada na plakaty PiS

"Zemsta, wojna, nienawiść - w takiej Polsce możesz obudzić się już niedługo... Oni tylko czekają, żeby wykorzystać Polaków do realizacji swoich chorych wizji" - tak PO ostrzega przed rządami PiS. Według grafiki, umieszczonej na oficjalnym profilu partii w serwisie społecznościowym, Jarosław Kaczyński miałby zostać ministrem zemsty narodowej, a Antoni Macierewicz - ministrem wojny z Rosją i Smoleńska.

Jest potwierdzenie: Merkel odwiedzi Kijów 23 sierpnia

Kanclerz Niemiec Angela Merkel w najbliższą sobotę złoży wizytę w Kijowie - poinformował we wtorek rzecznik rządu Steffen Seibert. To pierwsza podróż szefowej niemieckiego rządu do stolicy Ukrainy od początku kryzysu w tym kraju. W nocy z poniedziałku na wtorek Merkel rozmawiała telefonicznie z prezydentem Petro Poroszenką o możliwych sposobach zakończenia walk.

Tomasz Lipiński

Tomasz Lipiński – polski muzyk rockowy (wokalista, autor tekstów, kompozytor i gitarzysta), lider i współzałożyciel zespołów Brygada Kryzys, Tilt i Fotoness, jest autorem muzyki do kilku filmów dokumentalnych i piosenek filmowych. W latach 1991–1993 pisał felietony dla czasopisma „Tylko Rock”. Był dyrektorem marketingowym BMG Poland (1993), redaktorem naczelnym „Aktivista” (2000). Od 2011 zasiada w Radzie Akademii Fonograficznej ZPAV w sekcji muzyki rozrywkowej.

Rafał Brzoska

Rafał Brzoska - absolwent Wydziału Zarządzania i Marketingu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, jest założycielem i prezesem zarządu Grupy Integer.pl, w skład której wchodzi osiem spółek zależnych, w tym notowany na GPW Integer.pl.

"Przepłacając za surowce energetyczne, budowano wojskowy budżet Rosji"

Ostrzelanie konwoju z ukraińskimi uchodźcami nie zmienia podejścia Zachodu wobec Rosji - ocenił we "Wstajesz i wiesz" Paweł Kowal z Polski Razem. Jego zdaniem, milczenie Zachodu sprzyja Putinowi, a Unia i Stany Zjednoczone powinny zdecydowanie żądać od Moskwy całkowitego wycofania się z Ukrainy, nie tylko zawieszenia broni.

Ciężkie walki w centrum Ługańska. Batalion Donbas chwali się szturmem Iłowajska

W centrum kontrolowanego dotychczas przez separatystów Ługańska trwają ciężkie walki. Panuje chaos. Ukraińskie wojsko prawdopodobnie naciera od południa. W pobliżu Doniecka siły rządowe chwalą się natomiast częściowym opanowaniem Iłowajska, który broni dostępu do metropolii od południa. Separatyści nie mówią już o konkretnych osiągnięciach, tylko o "ustabilizowaniu frontu".

Parada największych i najpiękniejszych żaglowców świata w Gdyni

Malownicza parada odbyła się na wodach Zatoki Gdańskiej, w blasku zachodzącego słońca. Wzięło w niej udział 25 jednostek z sześciu państw. Silny wiatr, dochodzący w porywach do 7 stopni w skali Beauforta, uniemożliwił jednak żaglowcom postawienie wszystkich żagli. Podczas pięciu dni, które flota spędziła w gdyńskim porcie, żaglowce obejrzało 1,9 mln odwiedzających. Największą popularnością cieszyły się rosyjskie Siedow i Kruzensztern oraz portugalska Santa Maria Manuela, dla której była to pierwsza wizyta w polskim porcie. Impreza upamiętniła 40. rocznicę pierwszego zlotu żaglowców, Operacji Żagiel '74.

USA zamykają przestrzeń powietrzną nad Syrią

Ze względu na groźbę zestrzelenia przez ekstremistów USA zamknęły dla samolotów amerykańskich przewoźników przestrzeń powietrzną nad Syrią - poinformował w poniedziałek amerykański Federalny Zarząd Lotnictwa (FAA).

Syryjska broń chemiczna zniszczona na statku USA

Na amerykańskim statku "Cape Ray" zneutralizowano dostarczone przez Syrię składniki broni chemicznej. - Zniszczyliśmy około 600 ton chemikaliów do produkcji sarinu i gazu musztardowego - oświadczył w poniedziałek prezydent USA Barack Obama.

Etiopczyk zdobywa medal dla Polski

Do Polski trafił przez przypadek, teraz rozsławia nasz kraj. Etiopczyk Yared Neda Shegumo w biegu maratońskim zdobywa srebrny medal dla Polski. Krążek dedykuje i córce i nam, bo jego medal ma być spłatą długu wobec nowej ojczyzny.

Chorzy na Ebolę uciekają ze szpitala

Liberia. Po ataku rozwścieczonego tłumu na centrum leczenia Eboli pacjenci buntują się i uciekają. Z ośrodka znika około 20 chorych, a razem z nimi zakrwawione materace, pościel i naczynia. Władze miasta obawiają się, że od tej pory wirus będzie nie do opanowania.

O Ukrainie bez Polski

Konflikt trwa. Dyplomatyczne rozmowy też, ale bez Polski i bez przełomu. Za zamkniętymi drzwiami negocjowały Rosja, Niemcy, Ukraina i Francja. Czemu miał służyć szczyt w Berlinie? Dlaczego to Rosjanie chcieli rozmawiać o zawieszeniu broni i czemu przy stole nie było przedstawiciela Polski, skoro przez długie miesiące to Warszawa próbowała rozwiązać ukraiński kryzys? Nieobecność ministra Sikorskiego każda ze stron tłumaczy inaczej, a każde wyjaśnienie budzi kolejne pytania.

Jak traktujemy Ukraińców pracujących w Polsce?

W dzisiejszym odcinku programu „Dwie prawdy” Roman Kurkiewicz zastanawiał się, czy obecna sytuacja polityczna wpłynęła na to jak traktujemy Ukraińców pracujących i mieszkających w Polsce? Czy darzymy ich większą sympatią?

Majewski tonuje nastroje. "Brakuje nam supergwiazd"

- Mamy równy zespół, ale, żeby wygrywać nie tylko w Europie, ale i na świecie, trzeba mieć też wielkie gwiazdy - powiedział w "Faktach po Faktach" na antenie TVN24 brązowy medalista mistrzostw Europy w pchnięciu kulą Tomasz Majewski.