Najnowsze

Najnowsze

Uwięziona za próbę obejrzenia meczu Iranka wyszła za kaucją

Iranka Ghoncheh Ghavami, mająca także brytyjskie obywatelstwo, która została uwięziona za próbę wejścia na mecz LŚ siatkarzy w Teheranie, została zwolniona z aresztu za kaucją. Poinformował o tym w Londynie jej brat, nie podając jednak wysokości wpłaty.

"Sprawdza się stara maksyma, że nieważne, kto głosuje, ważne, kto liczy"

- Nie możemy podważać legalności wyborów - apelował w "Faktach po Faktach" Paweł Olszewski (PO). Beata Kempa (Solidarna Polska) przekonywała z kolei, że powtórzenie głosowania oddałoby honor tym wyborcom, którzy oddali nieważny głos. Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) odpowiedział, że postulaty o ponowne wybory są wyrazem frustracji tych, którzy liczyli na lepszy wynik.

Brytyjska policja: udaremniono 4-5 zamachów

Już "cztery lub pięć" zamachów terrorystycznych udaremniono w tym roku, podczas gdy w poprzednich latach był to średnio jeden udaremniony atak rocznie - powiedział w niedzielę w wywiadzie dla BBC szef londyńskiej policji Bernard Hogan-Howe.

Walka o życie syna chorego na raka. "Gra wideo może nauczyć czegoś o śmierci?"

"Ten smok, rak" to gra wideo tworzona przez rodziców chorego na raka mózgu Joela - przedstawia historię przegranej walki o życie ich syna. Są w niej wstrząsające sceny, do których przywykliśmy w książkach czy filmach, ale w świecie gier, gdzie zabawa jest najważniejsza, wzbudzają kontrowersje. - Chcemy udowodnić, że gra też może nas nauczyć czegoś o śmierci - bronią się autorzy.

"Pozbawić wszelkich szans". Izrael gotowy na wszystko, Saudowie pomogą

Izrael, jedyne atomowe mocarstwo regionu, a jednocześnie kraj, którego wymazania z mapy świata często domagają się irańscy politycy, jest, co nie dziwi, zagorzałym przeciwnikiem porozumienia Iranu z mocarstwami ws. programu atomowego. W swoim sprzeciwie Tel Awiw ma niecodziennego sojusznika - radykalnie muzułmańską Arabię Saudyjską.

Papież idzie na wojnę z watykańską biurokracją?

Powstanie dwóch wielkich kongregacji, które wchłoną wszystkie papieskie rady przewiduje projekt reformy Kurii Rzymskiej - informują watykaniści we włoskich mediach. W poniedziałek papież Franciszek ma dyskutować o tym z szefami watykańskich urzędów.

"Piechociński i PSL sfałszowali wybory na Pomorzu". To nie hakerzy

- To reakcja na absurdalne zarzuty o fałszowanie wyborów. Nie tak łatwo włamać się na moje strony - powiedział w rozmowie z tvn24.pl Janusz Piechociński. Wicepremier w ten sposób skomentował krótki wpis twierdzący, że PSL sfałszowało wybory w okręgu gdyńskim. Tekst pojawił się na blogu i koncie twitterowym Janusza Piechocińskiego.

Bitwa o uran, ciężką wodę i miliardy dolarów. Jak nie podpalić Bliskiego Wschodu?

Rozmowy trwają od 2013 roku i według wstępnych założeń powinny zakończyć się porozumieniem już w lipcu tego roku. Trwają jednak do dziś, a kolejny termin ich finalizacji, wyznaczony na 24 listopada, może znów okazać się jedynie kolejną datą w historii negocjacji, które będą trwały dalej. Może też być gorzej i 24 listopada będzie datą, która przejdzie do historii jako dzień, gdy rozmowy między mocarstwami a Iranem o programie atomowym tego ostatniego państwa zakończyły się fiaskiem. O co spierają się obie strony?

Tomasz Lepper bez mandatu w sejmiku

Tomaszowi Lepperowi nie udało się zdobyć mandatu w sejmiku woj. zachodniopomorskiego. Syn zmarłego Andrzeja Leppera startował z listy SLD. Zdobył niemal cztery tysiące głosów, jednak ta liczba okazała się niewystarczająca.

Wrak boeinga załadowany do pociągu. Ruszył w drogę

Separatyści i eksperci OBWE zakończyli prace na miejscu rozbicia malezyjskiego boeinga na wschodzie Ukrainy. Szczątki zestrzelonej maszyny załadowano na pociąg, który wyruszył już w drogę w kierunku terenów kontrolowanych przez władze.

Od szacha do ajatollahów. Historia irańskiego atomu

Zbliżający się termin 24 listopada wyznaczony jako ostateczna data osiągnięcia porozumienia mocarstw z Teheranem, to okazja do przypomnienia historii irańskiego programu nuklearnego, którego początki wcale nie są związane z muzułmańskimi radykałami i spadkiem po islamskiej rewolucji 1979 roku, ale sięgają przełomu lat 50. i 60. XX wieku i amerykańskiego programu "Atom dla Pokoju".

Polski Czerwony Krzyż rekrutuje ratowników

We Wrocławiu odbył się drugi etap naboru na ratowników medycznych PCK. Szczęśliwcy, którzy przeszli testy teoretyczne, w niedzielę mogli sprawdzić swoje praktyczne umiejętności. Pomoc dziecku, które spadło z drabinek, przywrócenie akcji serca, czy opanowanie nerwów - to tylko niektóre z zadań, które musieli pokonać kandydaci.

Kilkanaście lat czekają na tramwaj. "Zmiany obiecują co wybory"

Jeszcze 20 lat temu na Naramowicach pasły się krowy. Dziś powstają tam kolejne osiedla, ale jedno sie nie zmienia - poznańską dzielnicę łączy z centrum miasta jedna, wciąż zakorkowana, ulica Naramowicka. Mieszkańcy, którzy marzą o tramwaju, przed wyborami dostają od kandydatów na prezydenta obietnice, że sytuacja się poprawi. Przyjmują je sceptycznie.

Nauczyciel nękał uczennicę mailami. Na razie nie będzie uczył

Elbląska policja zatrzymała nauczyciela jednego z gimnazjów. Mężczyzna miał nękać 14-letnią uczennicę, wysyłając do niej maile oraz zdjęcia, które robił jej na lekcji. 48-latek usłyszał zarzut stalkingu. Przyznał się do winy. Został odsunięty od prowadzenia zajęć.

Zdrojewski wsparł Dutkiewicza, choć wcześniej go krytykował. Kaczyński popiera Stachowiak-Różecką

Kampania przed drugą turą wyborczej rozgrywki we Wrocławiu nabiera tempa. Za tydzień dotychczasowy prezydent miasta Rafał Dutkiewicz zmierzy się z Mirosławą Stachowiak-Różecką, reprezentującą Prawo i Sprawiedliwość. Poparcia Dutkiewiczowi udzielił do tej pory krytykujący go europoseł Bogdan Zdrojewski, były minister kultury i dziedzictwa narodowego. Z kolei kandydatkę PiS poparł prezes partii Jarosław Kaczyński.

Rosja dzieli Berlin? Miękki Steinmeier i twarda Merkel

Pomiędzy kanclerz Niemiec Angelą Merkel a szefem MSZ Frankiem-Walterem Steinmeierem pojawiły się różnice zdań w podejściu do Rosji i prezydenta Władimira Putina - pisze tygodnik "Der Spiegel". Steinmeier zaprzecza tym twierdzeniom.

Nie zobaczyli The Blues Brothers Show. Organizator się nie rozliczył? "To nieprawda"

Miało być emocjonujące widowisko, a była wielka klapa. Radio Gdańsk podało, że na koncert Blues Brothers Show przybyło ponad tysiąc osób. Jak twierdzi firma oświetleniowa, imprezę odwołano, bo Teatron nie zapłacił im za koncert w Łodzi. Organizator odpiera zarzuty, obiecuje zwrócić pieniądze za bilety i zorganizować darmowy koncert dla tych, którzy poprzednio kupili bilety.

Meteoryt z Czelabińska trafił na... śląską giełdę

Rubiny, szafiry, skamieniałości sprzed milionów lat oraz meteoryt z Czelabińska w... Gliwicach. To nie pomyłka, fragment jednego z najsłynniejszych meteorytów można podziwiać w Muzeum Geologii Złóż Politechniki Śląskiej. Trwa tam coroczna giełda minerałów i "kosmicznej biżuterii", czyli specjalnie obrobionych kamieni szlachetnych.

Brytyjscy komandosi "polują" na dżihadystów? "Przed nami się nie ukryją"

Brytyjska gazeta twierdzi, że komandosi z elitarnej jednostki SAS od kilku tygodniu "polują" na dżihadystów w Iraku. Żołnierze sił specjalnych mają działać na pustynnym zachodzie kraju i atakować z zaskoczenia. - Naszym celem jest zasiać w nich strach. Nie wiedzą gdzie znów zaatakujemy i nie mają jak nas powstrzymać - twierdzi anonimowy rozmówca "The Mail on Sunday".