Najnowsze

Najnowsze

Wyroki przez telefon. Syn instruował ojca, jak ma orzekać

Na Ukrainie zatrzymano nadawcę SMS-ów do sędziego sądu apelacyjnego w Kijowie Antona Czernuszenki, które zawierały instrukcje, jaki wyrok ma być wydany w tej czy innej sprawie. Polecenia te przesyłał syn sędziego – podała w piątek prokuratura.

Dyplomaci niewpuszczeni, Rosja oburzona

Rosja zapowiedziała bojkot rozpoczynającej się w niedzielę sesji Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE w Helsinkach, ponieważ sześciu członkom rosyjskiej delegacji, objętym zachodnimi sankcjami, odmówiono wiz - podał "Washington Post".

Chińska defilada bez unijnej czołówki. Nie tylko przez Putina

Główni przywódcy UE najpewniej nie wezmą udziału we wrześniowej defiladzie wojskowej w Pekinie z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej - oświadczył w piątek przedstawiciel UE w Chinach Hans Dietmar Schweisgut. Wyraził zaniepokojenie takim pokazem siły.

Francja odmówiła Assange'owi azylu

Pałac Elizejski poinformował, że prezydent Francois Hollande nie wyda twórcy portalu Wikileaks, Julianowi Assange'owi azylu politycznego, bo nic nie wskazuje, by jego życie było w niebezpieczeństwie. Tak z kolei twierdzi sam Assange.

"Zostawcie piaskownicę, nie wycinajcie drzew". 6-latka pisze do urzędników

"Małpi gaj, plac zabaw, zostawice piaskownicę, nie wycinajcie drzew" - to propozycje 6-letniej mieszkanki Wrocławia do miejscowego planu zagospodarowana przestrzennego. W ten sposób mała Marcelina postanowiła pokazać swój sprzeciw wobec decyzji spółdzielni, która podwórko chce sprzedać deweloperowi. Internauci są zachywceni.

Zdjęcia, podwójne nazwiska, funkcje. SBU demaskuje rosyjskich generałów w Donbasie

W ujawnionej przez media prezentacji na temat agresji rosyjskiej na Ukrainę, SBU przedstawia dane sześciu wysokich oficerów rosyjskich, w tym pięciu generałów, którzy pod fałszywymi nazwiskami faktycznie dowodzą działaniami rebeliantów. SBU pokazuje też na mapach dokładną lokalizację kilkudziesięciu obozów szkoleniowych prowadzonych przez rosyjskie specsłużby.

"Nadal uważasz, że fotoradary są niepotrzebne?"

Pod hasłem "Zwolnij! Nie bądź baranem… na drodze" ruszyła nowa kampania Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Akcja ma m.in. przełamać niechęć kierowców do fotoradarów, udowadniając, że owe "puszki" są potrzebne.

254 zarzuty dla "kreatywnej" księgowej. Miała ukraść prawie milion złotych

Księgowa Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sulechowie (woj. lubuskie) przez 5 lat regularnie miała wyprowadzać pieniądze z ośrodkowej kasy. W sumie w ten sposób na jej konto miało trafić prawie 900 tys. złotych. Kobieta została zatrzymana, usłyszała w sumie 254 zarzuty. Mimo to wypuszczono ją na wolność.

"Wjechał w grupę nastolatków i uciekł". Nie żyje 16-latek

16-latek nie żyje, a dwie jego młodsze znajome odniosły obrażenia – to bilans nocnego wypadku w Korczowej (woj. podkarpackie). Kierowca samochodu osobowego wjechał w grupę idących obok jezdni nastolatków i odjechał. Policja szuka sprawcy zdarzenia.

Zamieszki w Hadze. Ponad 200 zatrzymanych

W nocy z czwartku na piątek holenderska policja zatrzymała ponad 200 osób pod zarzutem złamania przepisów związanych z godziną policyjną w Hadze. To była już czwarta z rzędu noc zamieszek w imigranckiej dzielnicy miasta. Wybuchły one po tym, jak zmarł 42-letni mężczyzna z karaibskiej Aruby, zatrzymany wcześniej przez policję.

Ruszają Karlowe Wary. "Czerwony pająk" i "Czarodziejska góra" w głównym konkursie

Dziś rusza 50. jubileuszowy festiwal w Karlowych Warach. W głównym konkursie o Kryształowy Globus powalczą dwie polskie produkcje: "Czerwony pająk", fabularny debiut uznanego dokumentalisty i operatora Marcina Koszałki, oraz animowana koprodukcja "Czarodziejska góra" Anki Damian. W konkursie East of West są aż trzy polskie filmy, w tym "Chemia" Bartka Prokopowicza. Nagrodę za całokształt dokonań odbierze amerykański aktor Richard Gere. Festiwal potrwa do 11 lipca.

Kampanijne budżety

Jakimi budżetami dysponują partie polityczne? Kto zaoszczędził a kto będzie musiał zaciągnąć kredyt? Kampania oficjalnie nie rozpoczęta,ale nikt na jej ogłoszenie nie czeka, tylko rusza w trasę.

Sprzedawali fałszywe dyplomy, zarobili pół miliona złotych

Sprzedawali fałszywe dyplomy potwierdzające ukończenie wyższych uczelni. Uzyskanie tytułu licencjata czy magistra kosztowało nawet 8 tysięcy złotych. Chętnych nie brakowało, fałszerze zarobili blisko pół miliona złotych. Usłyszeli zarzuty, grozi im do 8 lat więzienia.

Widmo straty prawa jazdy działa. Mniej wypadków, rannych i zabitych

Mniej wypadków drogowych oraz spadek liczby zabitych i rannych osób - tak przedstawia się bilans z polskich dróg w czerwcu, pierwszym pełnym miesiącu, w którym obowiązywały nowe przepisy drogowe. Kierowcy, którzy przekroczą dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h, tracą prawo jazdy na 3 miesiące.