Najnowsze

Najnowsze

"Najpierw był wybuch. Podniosłam głowę. Wszystko pojaśniało, jakby płonęło niebo"

Tego dnia rzucili ponoć mleko w proszku. Żona Sulejmana poszła na targ Markale. Ich córeczka miała rok. O 12.10 na stragany spadły pociski moździerzowe. Ulice spłynęły krwią. Zginęła kobieta i 67 innych osób, a ponad 140 zostało rannych. Dziś mija 21 lat od jednej z największych masakr dokonanych przez Serbów. I dziś, jak co roku, mieszkańcy Sarajewa znów przyniosą tam kwiaty.

Dyscypliny brak, ale kary będą? Piątkowe głosowanie pokaże, kto rządzi w PO

Ewa Kopacz walczy o przegłosowanie tzw. konwencji antyprzemocowej. Najbardziej przeciwne jej jest konserwatywne skrzydło Platformy, ale premier się nie poddaje. Choć zapowiedziała, że dyscypliny w tym głosowaniu nie będzie, to nieoficjalnie mówi się o karach politycznych za głos sprzeciwu. - Wszyscy będą mieli w tyle głowy, że za wyłamanie się będzie wylot z list - mówi były polityk PO Jarosław Gowin. Materiał magazynu "Polska i świat".

Podpisane strzykawki i płytki. Jak wyglądają procedury in vitro?

Jak wyeliminować ryzyko pomyłki, do jakiej doszło w klinice w Policach? Teraz każda placówka może ustanowić swoje procedury dotyczące przechowywania materiału biologicznego. Wszystko przez to, że w naszym kraju brakuje ustawy, która by to regulowała. Już niedługo takie przepisy mogą się jednak pojawić. Materiał magazynu "Polska i Świat".

TVN24 dotarła do akt Henryka Z. "Mam takie podniety, że nie jestem w stanie zapanować nad sobą"

Służba więzienna ostrzegała, że może być dalej niebezpieczny, ale przez opieszałość wymiaru sprawiedliwości wyszedł na wolność. Sąd przez pół roku nie był w stanie uzyskać opinii biegłego na temat Henryka Z. - pedofila-mordercy, któremu właśnie kończył się 25-letni wyrok. Dopiero we wtorek zdecydowano, że mężczyzna trafi na obserwację do zamkniętego ośrodka. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Lech Wałęsa zgłosił "Memoriał" do Pokojowej Nagrody Nobla

Lech Wałęsa zgłosił Międzynarodowe Stowarzyszenie "Memoriał" do Pokojowej Nagrody Nobla za 2015 rok. Były prezydent RP uważa, że przyznanie nagrody byłoby sygnałem, iż świat chce widzieć Rosję nie jako kraj konfrontacji, ograniczania praw, lecz dialogu.

Termin wyborów a miesięcznica smoleńska. Waszczykowski: mam nadzieję, że nie będzie represji

- Mam nadzieję, że 10 maja nie będzie rządzić w Polsce PKW, która będzie groziła nam wszystkim represjami. Że nasze obchody miesięcznicy (smoleńskiej - red.) nie będą poddane restrykcjom - mówił w "Faktach po Faktach" Witold Waszczykowski (PiS), komentując ogłoszony w środę termin wyborów prezydenckich. - To, co jest zabronione w trakcie dnia wyborczego, to prowadzenie kampanii wyborczej - odpowiedział Paweł Zalewski (PO).

Tomaszewski już w PO. "Kopacz to Nawałka, na którego nikt nie liczył, a pokonał mistrzów świata"

- Nie jestem zdrajcą, farbowanym lisem, bo zostałem wybrany przez wyborców z Łodzi, którym gwarantowałem lobbowanie na rzecz sportu polskiego i lobbowanie na rzecz Łodzi. Czy ja będę lobbował to jako PSL, SLD, PO, czy PiS, to jest to samo. Nie oszukałem swoich wyborców - mówił Jan Tomaszewski w "Kropce nad i". Były poseł PiS został w środę wieczorem przyjęty do klubu parlamentarnego PO.

"Co się dzieje? Powariowaliście?" Putin wściekł się na rząd

- Nie istnieje u nas Ministerstwo Transportu, czy co? Co się dzieje? Powariowaliście? - tak Władimir Putin zareagował na wieść o zawieszeniu kursowania pociągów podmiejskich, tzw. elektryczek w wielu regionach Rosji. - Czy rozumiecie, jak to jest poważne? Przecież to nie jest zawieszenie kursowania jednej linii autobusowej, to dotyczy tysięcy ludzi! To niepoważne podejście! - grzmiał rosyjski prezydent na posiedzeniu rządu.

"Kiedy Polacy wychodzą na ulice, to jest początek końca tej władzy"

- Na Śląsku mamy do czynienia z żądaniem przywilejów - stwierdził w "Tak jest" Stefan Niesiołowski (PO), komentując protesty górników. Jak dodał, nie popiera takich zachowań, bo prowadzi to do demolowania państwa.- Zawsze wtedy, kiedy Polacy wychodzą na ulice, to jest początek końca tej władzy - oceniła z kolei Beata Kempa (Solidarna Polska).

NATO nic nie może. "Niedźwiedzie" Putina prowokują w ramach prawa

Dlaczego rosyjskie bombowce bezkarnie latają wzdłuż granic państw NATO i wywołują powietrzne alarmy? Bo prawo międzynarodowe im tego nie zabrania. Skrzętnie wykorzystuje to tak samo Rosja, jak i NATO. Rosjanie łamią jednak przy tym dobry zwyczaj i wlatują bez ostrzeżenia w strefy dużego ruchu pasażerskiego.

Błąd podczas zapłodnienia in vitro

Prokurator Generalny Andrzej Seremet polecił zbadać, dlaczego szczecińska prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa ws. kobiety, która po zabiegu in vitro urodziła nie swoje dziecko. Piotr Zajkowski należący do Warszawskich Obrońców Życia i Rodziny uważa, że "ten przypadek powinien być wykorzystany do tego, by w ogóle zakazać procedury in vitro". Innego zdania jest ginekolog dr Grzegorz Południewski, który podkreśla, że "musimy się liczyć z tego typu zdarzeniami".

Kto powalczy o prezydenturę? Coraz więcej polityków na liście chętnych

Co najmniej osiem osób myśli o tym, by ubiegać o fotel prezydenta RP. W wyborach prezydenckich z ramienia PiS będzie kandydować Andrzej Duda, PSL - Adam Jarubas, SLD - Magdalena Ogórek, TR - Janusz Palikot. Swojego startu nie ogłosił jeszcze wciąż prezydent Bronisław Komorowski, ale spodziewać można się, że - przy tak dużym poparciu - jego nazwisko znajdzie się na kartach do głosowania.

Zdrajca w ukraińskim Sztabie Generalnym. "Semenowicz" zdradzał pozycje sił ATO

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymała wysokiego oficera ze Sztabu Generalnego ukraińskiego wojska oraz jego wspólnika z "Donieckiej Republiki Ludowej". Obaj koordynowali i organizowali prowokacje i informowali rebeliantów o położeniu jednostek ukraińskich w strefie walk - poinformował szef SBU Wałentyn Naływajczenko.

Siemoniak: w Brukseli o szpicy i o gotowości NATO

Wypełnianie postanowień z Newport - budowa sił natychmiastowego reagowania i ćwiczenia na wschodniej flance - ale i długofalowe zdolności sojuszu będą tematem rozmów ministrów obrony państw NATO w Brukseli. Zapowiedział to w środę wicepremier, szef MON Tomasz Siemoniak.

Zaginęło 28 "cyborgów". W Donbasie giną cywile, rebelianci uzupełniają straty

W Doniecku pocisk artyleryjski trafił w szpital kliniczny. Są zabici i ranni – informują ukraińskie i rosyjskie media. Reuters twierdzi jednak, że pocisk spadł tuż przed budynkiem. Separatyści oskarżyli o atak stronę ukraińską, ale Kijów dementuje oskarżenia. Rebelianci ściągają tymczasem do Doniecka żołnierzy i sprzęt. Szykują się także do ponownego natarcia na obszar Debalcewa.