Najnowsze

Najnowsze

Ługańscy rebelianci wyrzucają agencje ONZ i Lekarzy Bez Granic

Władze samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej odmówiły przedłużenia akredytacji dziesięciu międzynarodowym organizacjom pozarządowym, działającym na ich terenie. Region muszą opuścić także agencje ONZ. Czerwony Krzyż jest jedyną strukturą, która może w Ługańsku działać nadal.

Przegląd prasy: Kwiatkowski czuje się poszkodowany. Wraca do obowiązków prezesa NIK

- NIK prowadzi wiele niezwykle istotnych z punktu widzenia polskiej racji stanu kontroli, stąd niezbędne jest, by wróciła do niej normalność - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski. Uzasadnił w ten sposób powrót do "wykonywania określonych w konstytucji i ustawie obowiązków prezesa NIK".

"Dawaj złotówkę, bo jak nie to rozbiję ci głowę"

29-letni mieszkaniec Milicza (woj. dolnośląskie) napadł kobietę, gdy wychodziła ze sklepu. Zażądał złotówki, groził młotkiem. Przerażona kobieta uciekła do samochodu i powiadomiła policję. Napastnik był pijany. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Niepodległa Katalonia? Madryt ma plan awaryjny. To rewolucyjna ustawa

Nikt nie wie, co się stanie, jeśli bogata, ponad siedmiomilionowa Katalonia wykorzysta swą szeroką autonomię w ramach państwa hiszpańskiego i w niedzielnych wyborach do parlamentu regionalnego powie "tak" dla niepodległości. Prognozy mówią, że jej zwolennicy wygrają. Więcej w "Faktach z zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Uwięziona we własnym domu. Potrzeba tylko windy, ale sąsiadom "zasłoni światło"

Przez trzy lata nie podjęto decyzji w sprawie budowy windy, a w zasadzie platformy, dla niepełnosprawnej mieszkanki bloku w Swarzędzu. Zarząd wspólnoty mieszkaniowej nie jest w stanie wydać projektu uchwały, która byłaby zapytaniem do mieszkańców bloku, czy zgodzą się na taką inwestycję. Część już zawczasu mówi, że nie. Niepełnosprawna kobieta czeka uwięziona we własnym mieszkaniu. Materiał "Blisko ludzi" TTV.

Lider Tatarów krymskich: blokada półwyspu przynosi efekty

Zorganizowana przez Tatarów krymskich blokada dostaw żywności na okupowany przez Rosję Krym przynosi efekty – powiedział Refat Czubarow, przewodniczący Medżlisu, czyli samorządu tatarskiego, a jednocześnie deputowany do parlamentu Ukrainy.

Chodzi dzięki sile myśli. Pierwsze kroki od pięciu lat

Pięć lat temu Adam Fritz poważnie uszkodził sobie rdzeń kręgowy w wypadku na motocyklu. Wydawało się, że nie może mieć nadziei na ponowne chodzenie o własnych siłach. Dzięki nowej technologii stało się jednak inaczej. 26-latek właśnie postawił swoje pierwsze kroki od pięciu lat. Materiał "Faktów z zagranicy".

Rusza proces znachora z Nowego Sącza

Półroczna Magda P. z Brzeznej (woj. małopolskie) zmarła z powodu niedożywienia i zaniedbania. Teraz jej rodzice oraz znachor Marek H. staną przed sądem. To "porady" pseudolekarza miały doprowadzić do zagłodzenia niemowlęcia. Pierwszą rozprawę sąd wyznaczył na 30 września.

Pożegnanie z Rosją. Jedna z największych armii świata woli broń z USA

"To zmienia zasady gry" - napisał indyjski portal "The Economic Times", komentując podpisany w USA kontrakt na zakup przez New Delhi kilkudziesięciu amerykańskich śmigłowców wojskowych. W ramach umowy opiewającej na 2,5 mld dol. znalazły się 22 śmigłowce Apache w najnowocześniejszej wersji, której sama US Army używa dopiero od czterech lat.

Marszałek Sejmu: Ziobro dokonał rzeczy, których polityk nie powinien robić

Wniosek o postawienie b. ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro przed Trybunał Stanu to sygnał dla polityków, że zawsze mogą zostać rozliczeni - stwierdziła w "Jeden na jeden" marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Sejm będzie dzisiaj głosował nad tym wnioskiem, potrzeba większości kwalifikowanej, czyli 3/5 głosów.

Pijany pieszy wpadł pod pociąg

Dużo szczęścia miał pijany mężczyzna, który wpadł pod pendolino na przejeździe kolejowym w Gdańsku- Oruni. Poszkodowany przeżył i trafił do szpitala. Jego stan jest stabilny. Jak podaje policja, miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Są utrudnienia na trasie Gdańsk-Warszawa. Pociągi kursują jednym torem. Nie wiadomo jak długo to potrwa.

Odpowiedź na rzucanie kamieniami. Minimum 4 lata więzienia

Izraelski rząd zapowiedział wprowadzenie nowych przepisów bezpieczeństwa, wymierzonych w Palestyńczyków. Za rzucanie kamieniami czy koktajlami Mołotowa będzie kara minimum czterech lat więzienia. Żołnierze będą mogli natomiast otwierać ogień i zabijać, kiedy stwierdzą, że obronią w ten sposób życie kogoś innego. Do tej pory mogli bronić tylko siebie.

Chińska ofensywa w USA. Najpierw biznes, potem Obama

W Stanach Zjednoczonych jest teraz nie tylko Franciszek, ale też prezydent Chin, który pokazuje, że jest politykiem i biznesmenem zarazem. Zanim spotka się z Barackiem Obamą spotkał się gigantami świata najnowszych technologii. Poza tym chwali się, że właśnie w Chinach powstanie pierwszy poza USA zakład wykańczania samolotów Boeinga. Materiał "Faktów z zagranicy".

Z zarzutem, bez poparcia PSL, ale i tak chce do Senatu. "To obrzydliwa gra"

Podejrzana o przyjęcie łapówki dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach Małgorzata Stanioch potwierdziła, że nie zmienia zdania i będzie się ubiegała o mandat senatora. Nie zniechęciło jej to, że władze PSL cofnęły jej rekomendację i wezwały do wycofania się z wyborów. Zapowiedziała, że zgodnie z przepisami kampania i tak będzie finansować PSL.

Są Syryjczykami, od lat mieszkają w Polsce. Do uchodźców podchodzą ostrożnie

- Na początku było dla nas trudno, bo i język był trudny i klimat był trudny - mówi Salmer Samaan, Syryjczyk mieszkający w Gdańsku. Takich jak on jest w Polsce wielu, większość przyjechała jeszcze w czasach PRL i postanowiła zostać. Dzisiaj czują się już Polakami, ale wojna w rodzinnych stronach i fala uchodźców wywołuje silne emocje. Jak mówi jeden z Syryjczyków, drży ze strachu o swoją rodzinę. Materiał magazynu "Polska i świat".

Polowanie na najbogatszych Polaków. Szczegóły aktu oskarżenia w aferze taśmowej

Kelnerzy na zlecenie Marka Falenty co najmniej 16 razy nagrali Jana Kulczyka – wynika z treści aktu oskarżenia ws. afery taśmowej, do którego dotarli dziennikarze śledczy tvn24.pl. Z dokumentu przygotowanego przez prokuratorów wynika, że zarejestrowali też siedmiu innych milionerów, m.in. Zygmunta Solorza-Żaka, Leszka Czarneckiego i Michała Sołowowa. Śledczy uważają, że oskarżeni głównie nagrywali spotkania osób ze świata biznesu, spółek skarbu państwa i instytucji mających wpływ na gospodarkę.

Prezes NIK odwołuje rzecznika prasowego

W czwartek z funkcji rzecznika prasowego Najwyższej Izby Kontroli odwołany został Paweł Biedziak, któremu zostały powierzone obowiązki związane z wykonywaniem funkcji Radcy Prezesa NIK. Na Twitterze prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski potwierdził, że to on odwołał rzecznika prasowego.