Najnowsze

Najnowsze

Bogusław Lustyk

Bogusław Lustyk - polski artysta malarz. Od 1994 r. mieszka i pracuje w Stanach Zjednoczonych. W Polsce był uznanym plakacistą i grafikiem, ale popularność w świecie zdobył pracami o tematyce hipicznej. W 1998 r. został oficjalnym artystą Kentacky Derby. Przez wiele lat zajmował się plakatem i za tę formę zdobył około 20 nagród i wyróżnień w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Zajmuje się malarstwem, grafiką, formami przestrzennymi i rzeźbą ceramiczną. Bardzo często zmienia techniki malarskie, tworzy kolaże, przechodzi od pasteli do akrylu. Towarzyszy mu ciekawość nowych artystycznych mediów, ale jest niezwykle konsekwentny w wyborze tematów. Interesuje go ruch w każdej formie – realnej i abstrakcyjnej. Mówi, że „wszystkie obrazy są wibracją”.

Nobel z fizyki przyznany

Takaaki Kajita i Arthur B. McDonald zdobyli tegoroczną Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki za odkrycie oscylacji neutrin, co dowodzi, że mają one masę - ogłosił w Sztokholmie Komitet Noblowski.

"Putin przegrał na Ukrainie, ma nową obsesję"

"Władimir Putin przegrał na wschodzie Ukrainy, dlatego postanowił radykalnie zmienić porządek na arenie międzynarodowej, by zademonstrować sukces na innym froncie" - taką opinię wyraził w portalu Radio Swoboda rosyjski politolog Andriej Piontkowski. Krytyk Kremla stwierdził, że "uratowanie prezydenta Syrii Baszara el-Asada stało obsesją Putina".

Od maja mają problemy z wodą. "Czujemy się jak w XIX wieku"

Część mieszkańców gminy Mieroszów (woj. dolnośląskie) od kilku miesięcy pozbawiona jest stałego dostępu do wody. - Na 100 proc. woda w kranach pojawia się o 23, ale w ciągu dnia nie da się przewidzieć kiedy będzie - mówią mieszkańcy, którzy masowo wykupują ze sklepów miski, butelki i wiaderka. Wszystko przez wyschnięte ujęcia głębinowe i brak deszczu.

Będą za darmo uczyć polskiego. Uniwersytet zaprasza uchodźców

Uchodźcy mogą liczyć na to, że uczelnia sfinansuje im kosztujący 3 tys. euro kurs języka polskiego. To decyzja senatu Uniwersytetu Łódzkiego, który chwali się, że jako jedna z pierwszych w kraju uczelni tworzy program pomocy uchodźcom. Senat UŁ zapowiada przy okazji kolejne pomysły: darmowe studia i akademiki.

Tusk: uchodźcy mogą stać się narzędziem w wojnie hybrydowej

Fala uchodźców może stać się narzędziem w nowej formie wojny hybrydowej i "bronią przeciwko sąsiadom" - ostrzegł we wtorek szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Jego zdaniem, na świecie narasta krytyka wobec UE za reakcję na kryzys migracyjny. Więcej w "Faktach z zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Kradzież dzieł sztuki za pół miliona złotych. Podejrzany w rękach policji

Z jednej z krakowskich galerii sztuki zniknęły obrazy, grafiki, rzeźby, a także część wyposażenia. Straty oszacowano na pół miliona złotych. Właścicielka o sprawie dowiedziała się przez przypadek, kiedy jeden z ajentów zauważył dzieła sztuki w innej galerii. Podejrzany o kradzież jest już w rękach policji. Teraz grozi mu 10 lat więzienia.

Policja przejęła 9 kg dopalaczy. Cztery osoby z zarzutami

29-letnia kobieta trzymała w mieszkaniu i w piwnicy 2,7 tys. saszetek z niebezpieczną substancją, gotowe do sprzedaży. Ponadto susz roślinny oraz kryształki i proszek, czyli chemia do sporządzania dopalaczy. Trwają badania, czy środki są na liście zakazanych narkotyków

Nietypowe metody krakowskich policjantów. Pomiar głośności motocykla... smartfonem

W poniedziałek krakowscy mundurowi pochwalili się, że udaremnili "nielegalne wyścigi", które miały się odbyć nocą na terenie miasta. Na odpowiedź motocyklistów nie trzeba było długo czekać: ci napisali w sieci, że policjanci dokonywali pomiarów głośności pojazdu... smartfonem. Na dowód w sieci zamieścili filmik. Funkcjonariusze tłumaczą, że taki pomiar jest tylko wstępem do właściwej kontroli.