Najnowsze

Najnowsze

Telefoniczna unia Europejczyków

Nowe przepisy i nowe ceny. Opłaty za telefonowanie już obniżono, a będzie jeszcze taniej. Najpierw od końca kwietnia tego roku, a następnie w przyszłym, kiedy mamy rozmawiać za darmo na terenie całej Unii Europejskiej.

"Wojska USA muszą szukać innej trasy z Niemiec do Polski"

Ponad 30 tys. żołnierzy wojsk polskich i sojuszniczych będzie brać udział w manewrach Anakonda-16 - poinformowali w środę posłów przedstawiciele MON i wojska. Wśród wyzwań, które stoją przed organizatorami, wymienili m.in. brak zgody na przemieszczanie oddziałów amerykańskich po drogach w Niemczech.

Ugotowani

Ugotować Grzegorza Miecugowa nie jest łatwo, udało się Arturowi Andrusowi, tak przypadkiem.

Koniec "komunizmu" na ulicach

Dekomunizacja ulic w Warszawie. Czy to tylko symboliczny koniec komunizmu, czy też kłopot dla mieszkańców? Na pewno będzie spore zamieszanie, bo zmiana 20 nazw ulic oznacza wymianę dokumentów dla 30 tysięcy osób oraz tysiąca firm. A także duże koszty.

Sędziowie bronią Trybunału

Prokuratura odcina się od Trybunału Konstytucyjnego, za to Sąd Najwyższy mocno go wspiera - a razem z nim Naczelny Sąd Administracyjny. Prawo i Sprawiedliwość zarzuca sędziom mieszanie się w politykę, choć sam nie kryje, po co władzy Trybunał.

1700 zawiadomień, ale śledztwa brak

1700 zawiadomień, ale śledztwa nie będzie. Prokuratura otwarcie odmawia wszczęcia postępowania w sprawie nieopublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Opozycja nie kryje oburzenia i żąda wyjaśnień, a PO protestuje przeciwko ręcznemu sterowaniu prokuraturą.

Trumpa pomysł na politykę zagraniczną. Było i o Polsce

Stany Zjednoczone muszą zacząć poprawiać relacje z Rosją i Chinami, a tradycyjnych sojuszników w świecie zachodnim rozliczać z pomocy wojskowej i "ochrony", jakiej im udzielają - tak w skrócie wygląda plan Donalda Trumpa dla amerykańskiej dyplomacji na lata jego prezydentury.

Adwokat Abdeslama: to żaden mózg zamachów, a mały palant o inteligencji pustej popielniczki

Główny podejrzany w sprawie listopadowych zamachów terrorystycznych w Paryżu Salah Abdeslam został objęty formalnym śledztwem we Francji. W środę postawiono mu zarzuty zabójstwa o charakterze terrorystycznym, porwań i posiadania broni oraz ładunków wybuchowych. Adwokat Frank Berton poinformował, że Abdeslam zostanie umieszczony w osobnej celi więzienia Fleury-Merogis, w pobliżu Paryża. Drugi adwokat Abdeslama użył interesujących słów w jego obronie.

Były przewodniczący Izby Reprezentantów "seryjnym pedofilem"

Były przewodniczący Izby Reprezentantów Dennis Hastert został skazany na 15 miesięcy więzienia, dwa lata pod nadzorem sądowym, poddanie się terapii przewidzianej dla przestępców seksualnych i wpłacenie 250 tys. dolarów na fundusz ofiar przestępstw.

UNESCO: w Palmirze ogromne straty, ale charakter zachowany

Według misji ekspertów UNESCO, która w środę opublikowała komunikat ze swego pobytu w Palmirze, to starożytne syryjskie miasto mimo zniszczeń celowo dokonywanych przez dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego (IS) zachowało swój charakter i duży stopień integralności.

Wyrzucanie posłów Platformy? Schetyna zaprzecza

Informacja o zamiarze wyrzucenia z klubu trzech wrocławskich posłów PO jest nieprawdziwa - stwierdził w "Kropce nad i" przewodniczący partii Grzegorz Schetyna. Zaznaczył, że on sam nie może podjąć takiej decyzji.

Znamię cudu

Legnica i tajemnica hostii, która trzy lata temu w Boże Narodzenie upadła na kościelną podłogę. Wierni nie mają wątpliwości, że ujawnione na niej czerwone przebarwienia to części ludzkiego serca, czyli cud Kościół jest ostrożniejszy i nazywa to wydarzeniem o znamionach cudu. A badania naukowe jednoznacznie tej sprawy nie rozstrzygają.

Wiara w cuda

Pewnie od czerwca można się spodziewać pielgrzymek do Legnicy. Tak w każdym razie było w Oławie - ponad 30 lat temu, gdy właścicielowi jednego z tamtejszych ogródków miała ukazać się Matka Boska. Tysiące ludzi z Polski przyjeżdżało tam (niektórzy szli nawet na kolanach) w nadziei na uzdrowienie. Wszystkiemu bacznie przyglądało się SB - ale Kościół do dziś nie uznał tego widzenia za cud. Choć dziś - co ciekawe - dysponuje prawie całym majątkiem, jaki powstał z datków dawanych wtedy przez wiernych. Kazimierz Domański, który miał to widzenie już nie żyje - Łukasz Ruciński dotarł jednak do jego rodziny i do innych świadków tamtych wydarzeń.

Wyrzucanie posłów Platformy? Schetyna zaprzecza

Informacja o zamiarze wyrzucenia z klubu trzech wrocławskich posłów PO jest nieprawdziwa - stwierdził w "Kropce nad i" przewodniczący partii Grzegorz Schetyna. Stwierdził, że on sam nie może podjąć takiej decyzji.

"Jest problem braku wyczucia". Komorowski po słowach Szydło

Jest w Polsce problem braku wyczucia, jak się powinno budować autorytet państwa - powiedział w "Faktach po Faktach" Bronisław Komorowski. Były prezydent skomentował w ten sposób m.in. reakcje obozu władzy na podpisany przez niego i innych byłych prezydentów list otwarty dotyczący rządów PiS.

"Jest problem braku wyczucia". Komorowski po słowach Szydło

Jest w Polsce problem braku wyczucia, jak się powinno budować autorytet państwa - powiedział w "Faktach po Faktach" Bronisław Komorowski. Były prezydent skomentował w ten sposób m.in. reakcje obozu władzy na podpisany przez niego i innych byłych prezydentów list otwarty dotyczący rządów PiS.

"Procedura ekstradycyjna Sawczenko się rozpoczęła"

Adwokat skazanej na 22 lata więzienia Nadii Sawczenko poinformował w rozmowie z agencją RIA Nowosti, iż trafiły do niego dokumenty ekstradycyjne ukraińskiej nawigatorki, a zatem "można stwierdzić, że procedura ekstradycyjna się rozpoczęła".

Strzembosz: słowa o "kolesiach" to przestępstwo, ale Ziobro nie pozwoli ścigać

Rzecznik klubu PiS Beata Mazurek popełniła przestępstwo, jej słowami o "zespole kolesi" użytymi wobec Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego powinna zająć się prokuratura - oświadczył w rozmowie z TVN24 prof. Adam Strzembosz, były prezes Sądu Najwyższego. - Powinna, ale się tym nie zajmie. Dlatego, że pan Ziobro na to nie pozwoli - dodał.

Nie chcą burek w mieście

Miasto Pazardżik stało się pierwszym miastem w Bułgarii, w którym oficjalnie zakazano noszenie burek w miejscach publicznych i instytucjach państwowych. Miejscowy samorząd zaaprobował w środę tę decyzję 39 głosami przy dwóch przeciw. Oba głosy przeciwne oddali przedstawiciele mniejszości romskiej.

Będzie nowy mandat OBWE w Donbasie?

Skierowanie na objęte konfliktem tereny wschodniej Ukrainy misji policyjnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie wymagałoby nowego mandatu misji, na który powinny zgodzić się wszystkie państwa członkowskie OBWE - powiedział w Moskwie sekretarz generalny OBWE Lamberto Zannier.

"Zmierzamy do końca tysiącletniej obecności chrześcijan"

Chrześcijańska mniejszość w Iraku, która "jest pozbawiona wszelkiej nadziei", pilnie potrzebuje ochrony. Zagrożona jest tysiącletnia obecność chrześcijan w tym kraju - ostrzegła organizacja CHREDO, broniąca chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

Niezależność prokuratury w praktyce

Nie będzie śledztwa w sprawie niepublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca. Taką decyzję podjęła Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Śledczy nie widzą znamion czynu zabronionego, a jedynie przychylenie się do jednego ze stanowisk politycznych w sporze o funkcjonowanie Trybunału. Rządzący niechętnie komentują to postanowienie, wskazując na niezależność działań prokuratorów. Opozycja wskazuje, że na podległość prokuratorów wobec Zbigniewa Ziobry, który, ich zdaniem, mógł wpłynąć na taką decyzję. O słuszności tej krytyki i konsekwencjach takich postanowień dyskutowali w programie Tak jest Elżbieta Jakubik i Ryszard Kalisz.