Najnowsze

Najnowsze

Merkel i CDU tracą w sondażach. Zyskują wrogowie imigracji

Poparcie dla kanclerz Niemiec Angeli Merkel i jej partii CDU spadło z powodu obaw dotyczących kryzysu migracyjnego, podczas gdy notowania eurosceptycznej i antyimigranckiej Alternatywy dla Niemiec (AfD) wzrosły - wynika z opublikowanego w środę sondażu.

MSW ostrzega: fałszywe pisma ws. oddania mieszkań uchodźcom

Do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych napływają sygnały, że mieszkańcy otrzymują pisma ws. oddania lub udostępnienia mieszkań uchodźcom, którzy mają przyjechać do Polski. Ministerstwo ostrzega, że nie prowadzi takich działań, a pisma są sfałszowane.

MSZ: rząd zaczyna sprowadzanie Polaków z Mariupola

Rząd zrealizuje program wsparcia Polaków z Mariupola na Ukrainie - poinformowało w środę w komunikacie ministerstwo spraw zagranicznych. Umożliwi on przyjazd do Polski osobom polskiego pochodzenia i członkom ich rodzin mieszkających w mieście i jego okolicach.

Podpalił budynek, bo chciał się zemścić na byłym szefie

Od roku do nawet 15 lat więzienia grozi mężczyźnie, który podpalił pawilon w centrum Rabki- Zdroju. 48-latek będzie odpowiadał za ten czyn w warunkach recydywy. W sierpniu podłożył ogień pod ciężarowego mercedesa, a dwa dni później usiłował zniszczyć drugi samochód. Został aresztowany na trzy miesiące.

Nobel z chemii za badania nad naprawą DNA

Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii zdobyli w tym roku Szwed Tomas Lindahl, Amerykanin Paul Modrich i Turek Aziz Sancar za badanie procesu odtwarzania przez komórki uszkodzonych łańcuchów DNA.

Podróżował z nabojami i amfetaminą. "Kolekcjonuję militaria"

35-latek z Będzina podróżował autem z 50 nabojami i 30 działkami amfetaminy. W domku letniskowym miał jeszcze załadowaną broń krótką. Cały arsenał bez wymaganego pozwolenia kupił u handlarza, który trzymał w mieszkaniu również nielegalnie 726 sztuk amunicji i 4 sztuki broni

Był ważną postacią w ONZ, został zatrzymany za łapówki

Były przewodniczący Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych John Ashe z Antigui i Barbudy został zatrzymany za wzięcie łapówki w wysokości ponad miliona dolarów - podała nowojorska prokuratura federalna. W areszcie jest też pięciu innych podejrzanych.

Irański generał w Moskwie, strach na Kremlu. Kulisy wspólnej operacji w Syrii

W czasie lipcowej wizyty w Moskwie jeden z najważniejszych irańskich generałów rozwinął przed gospodarzami mapę Syrii i pokazał, jak porażki Baszara el-Asada można, z pomocą Rosjan, zamienić w jego zwycięstwo - pisze agencja Reutera, która dotarła do informacji o genezie obecnej operacji wojskowej Rosji w Syrii. Agencja dodaje, że o wspólnej misji wojskowej Iranu i Rosji na poufnym zebraniu zdecydowali "kilka miesięcy temu" Siergiej Ławrow i ajatollah Ali Chamenei.

Znaleźli kilkaset porzuconych kart pacjentów

Dokumentację medyczną z danymi pacjentów, ich adresami i miejscem zatrudnienia znaleźli na jednym z osiedli strażnicy miejscy z Wrocławia (woj. dolnośląskie). Policja sprawdza czy nie doszło do naruszenia ustawy o ochronie danych osobowych.

"Fragmenty BUK-a w ciałach ofiar malezyjskiego boeinga"

W ciałach ofiar malezyjskiego boeinga 777, zestrzelonego nad Donbasem 17 lipca 2014 roku, znaleziono framenty rakiety BUK - informuje holenderski portal NOS, powołując się na Wasilija Wowka, byłego kierownika ukraińskiej grupy ekspertów, biorących udział w śledztwie. Ustalenia te cytują media w Rosji i na Ukrainie.

"Brudne bomby" dla Państwa Islamskiego, prowokacje w Mołdawii

Mołdawska policja we współpracy z amerykańskim FBI miała udaremnić cztery próby sprzedaży przez przemytników materiałów nuklearnych ekstremistom na Bliskim Wschodzie w ciągu pięciu minionych lat - poinformowała w środę agencja Associated Press.

Rosjanie znów bombardują, ale nie IS. Ruszyło też natarcie lądowe

Rosyjskie myśliwce od środowego poranka prowadzą intensywne bombardowania w północno-zachodniej Syrii. Atakują cele w miejscach, w których nie walczy Państwo Islamskie - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Organizacja dodaje, że bombardowaniom towarzyszy lądowa ofensywa sił reżimu Asada.

Rodzina w ogniu wojny. Kolejny dzień synodu biskupów

O deptaniu ludzkiej godności i niesprawiedliwościach, które spotykają m.in. uchodźców z terenów objętych wojną dyskutowali biskupi w drugim dniu synodu w Watykanie. Padła m.in. propozycja, aby wystosować przesłanie solidarności z chrześcijańskimi rodzinami cierpiącymi na Bliskim Wschodzie.