Najnowsze

Najnowsze

Nowy pomysł KE. Będą gigantyczne kary za nieprzyjmowanie uchodźców?

Oficjalny projekt KE: jeśli kraj nie będzie chciał przyjąć imigrantów, zapłaci 250 tys. euro za każdego z nich. Przeciwnicy takiej polityki mówią, że to czyste szaleństwo, a o tym, jak bardzo uchodźcy pomocy potrzebują, widać choćby na przykładzie małego fana Messiego, o którym zrobiło się głośno na całym świecie.

Uzgodniono rozejm w Aleppo. "Skala przemocy zmniejszyła się"

USA i Rosja uzgodniły rozszerzenie zawieszenia działań zbrojnych na prowincję i miasto Aleppo na północnym zachodzie Syrii - podał w środę Departament Stanu USA. Trwały tam zacięte walki między siłami rządowymi a rebeliantami prowadzące do ofiar wśród cywili.

Prokuratura nie zbada przecieku z komisji ds. WSI. "Brak danych"

Umorzone zostało śledztwo ws. wycieku ściśle tajnych dokumentów, które miały być podstawą do opracowania aneksu do raportu Komisji Weryfikacyjnej ds. WSI - poinformowała stołeczna prokuratura. Decyzję podjęto "wobec braku danych dostatecznie uzasadniających popełnienie przestępstwa".

Młodzi radykalni

Polacy - jak pokazuje sondaż - mają poczcie, że w kraju nasilają się nacjonalistyczne nastroje - a grupą szczególnie na ten radykalizm podatną jest młodzież. Po raz pierwszy po 1989 roku tak wielu młodych Polaków deklaruje nie tyle prawicowe, co skrajnie prawicowe poglądy, dzięki czemu rosną w siłę takie organizacje jak ONR. Jacek Tacik - o tym, co dziś młodych Polaków pociąga w nacjonalizmie, który przecież jest zaprzeczeniem idei wolności dla młodych zawsze tak ważnej.

"Pieniądze z UE, to są paciorki". Legutko w "Kropce nad i"

- Mamy do czynienia z jakimś gigantycznym, monstrualnym kłamstwem, że PiS chce wyprowadzić Polskę z UE - mówił w programie "Kropka nad i" Ryszard Legutko, europoseł PiS. - Nie chcemy, żeby rząd PiS ustawił nas na marginesie UE - odpowiedziała mu europosłanka PO, Róża Thun.

Spór o mowę nienawiści

Premier Beata Szydło rozwiązała pod koniec kwietnia Radę ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji Rasowej, Ksenofobii i związanej z nimi Nietolerancji. Powołał ją premier Donald Tusk. Teraz rząd ją likwiduje, bo, jak tłumaczy rzecznik rządu Rafał Bochenek - jej obowiązki pełni jedna osoba. Zdaniem opozycji ten ruch nie pomoże w walce z mową nienawiści i incydentami na tle ksenofobicznym i rasowym. W programie Tak Jest rozmawiali o tym Monika Rosa z .Nowoczesnej oraz wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Niemcy nie chcą Turków w Unii. Większość przeciwna zniesieniu wiz

Niemal dwie trzecie Niemców sprzeciwia się zniesieniu przez Unię Europejską wiz dla obywateli Turcji - pokazuje sondaż przeprowadzony dla niemieckiej telewizji ARD. Przyspieszenie liberalizacji wizowej jest jednym z uzgodnień unijno-tureckiego planu w sprawie zahamowania nielegalnej imigracji.

Izrael "przyjmuje zaproszenie". Otworzy przedstawicielstwo przy NATO

Izraelski premier Benjamin Netanjahu poinformował w środę, że jego kraj otworzy stałe przedstawicielstwo przy NATO i zamierza wzmacniać relacje z Sojuszem Północnoatlantyckim. Otwarcie misji będzie możliwe dzięki Turcji, która zdecydowała, że nie będzie się sprzeciwiać.

Trump został sam. Ostatni rywal rezygnuje

John Kasich - ostatni rywal Donalda Trumpa w wyścigu po nominację w wyborach prezydenckich z ramienia republikanów - podjął decyzję o wycofaniu się. Zrobił to dzień po takim samym ruchu Teda Cruza. Informację podała stacja CNN, powołując się na dwa źródła w Partii Republikańskiej.

"Niech 4 maja będzie z Tobą". Fani "Gwiezdnych wojen" świętują

4 maja fani gwiezdnej sagi świętują Dzień Star Wars. Obchodzone jest pod hasłem "Niech 4 maja będzie z Tobą" - nawiązującym do słynnej frazy "Niech Moc będzie z Tobą". "Pamiętaj, abyś dzień Star Wars święcił" - żartują internauci. Część z nich przypomniała o rozpoczętych 4 maja maturach i sugerowała, by tematem egzaminu były właśnie "Gwiezdne wojny".

Rosja: Amerykanie chcieli objąć rozejmem w Syrii terrorystów

Skłaniamy się do myślenia, że ktoś chce wykorzystać Amerykanów do wstrzymania nalotów na (organizację terrorystyczną) Front al-Nusra - powiedział szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. Trwają rosyjsko-amerykańskie rozmowy, których celem jest ustanowienie rozejmu w syryjskim mieście Aleppo.

Papież Franciszek przyjmie Beatę Szydło

Premier Beata Szydło 13 maja zostanie przyjęta na audiencji u papieża Franciszka - poinformował w środę rzecznik rządu Rafał Bochenek. Według niego tematem rozmowy będą przygotowania do Światowych Dni Młodzieży i polityka prorodzinna polskiego rządu.

Londyn nie ogląda się na Unię. Przyjmie dzieci, które dotarły do Europy same

W Londynie dochodzi do dużego zwrotu w polityce migracyjnej - pisze w środowe popołudnie portal stacji BBC, który informuje o planach rządu Davida Camerona. Dotyczą one zapewnienia schronienia części z prawie 90 tys. dzieci, które - wysłane przez rodziny z krajów Bliskiego Wschodu, Azji Centralnej i Afryki - same dotarły na Stary Kontynent.