Najnowsze

Najnowsze

Sprzątanie ziemi

Partia Nowoczesna postanowiła zrobić dobry uczynek i trochę posprzątać, szkoda, że tylko to co najpierw sama rozrzuciła.

Duże ruchy

Wielkie przetasowania na scenie politycznej, posłowie jednego ruchu opuszczają drugi ruch, ale nie wszyscy część żadnych ruchów nie wykonuje.

Syria: co najmniej 31 zabitych w dwa dni

Syryjskie siły rządowe atakują tereny pod kontrolą opozycji w pobliżu stolicy kraju Damaszku i Aleppo, rebelianci użyli moździerzy; liczba ofiar śmiertelnych wyniosła co najmniej 31 w ciągu dwóch dni - pisze w sobotę agencja Associated Press.

Współtworzył setki filmów. A nie żyje od 400 lat

Napisał 38 sztuk teatralnych - komedii, kronik i tragedii oraz 154 sonety. Wszystkie uchodzą za najwybitniejsze w swoich gatunkach. W sobotę 23 kwietnia mija 400. rocznica śmierci Williama Szekspira, jego ponadczasowa twórczość pozostaje żywa.

Tusk: nikt nie ma prawa pouczać Turcji

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zapowiedział w sobotę, że UE przekaże latem Turcji miliard euro na konkretne projekty w celu poprawy warunków życia syryjskich uchodźców. Pochwalił też Turcję za traktowanie uchodźców.

"Musiałem wyłączyć pół Warszawy, żeby udawała inne miasto"

- To jest ustawa, która będzie obowiązywała wiele, wiele lat, a nie jest w żaden sposób konsultowana, Trzeba przeciwko niej protestować - mówił w "Faktach po Faktach" Wojciech Klicki z Fundacji Panoptykon. Wraz z Jerzym Dziewulskim dyskutowali o projekcie tzw. ustawy antyterrorystycznej.

Remontują 80-letni polski schron bojowy

Prace przy położonym na terenie Chorzowa dwukondygnacyjnym bunkrze z 1936 roku ruszyły na początku kwietnia. - Do tej pory udało nam się odkopać wejście i częściowo oczyścić teren wokół - mówią członkowie Stowarzyszenia Pro Fortalicium, zajmującego się obiektem. Wkrótce na jego drzwiach pojawi się replika kraty. Za kilka miesięcy schron zostanie otwarty dla zwiedzających.

"Turyn, dziękuję". Uchodźcy sprzątają miasto

Uchodźcy sprzątają od soboty ulice Turynu. To, jak wyjaśniły władze miasta, element ich społecznej integracji oraz spełnienie ich woli wyrażenia wdzięczności za gościnę i pomoc, jakiej im udzielono.

400 płaczek na 400. rocznicę śmierci Szekspira

400 płaczek i płaczników przeszło ulicami Gdańska w "kondukcie żałobnym", aby w teatrze "pochować" dramaturga. Płacz, zawodzenie i histeryczny lament - w ten sposób Teatr Szekspirowski uczcił 400. rocznicę śmierci Williama Szekspira.

Poważny wypadek na przejeździe kolejowym

Na przejeździe kolejowym w Wawrzymicach w Zachodniopomorskiem w przejeżdżający samochód osobowy uderzył pociąg relacji Szczecin-Berlin. Dwie osoby zostały ranne. Ruch na trasie został zablokowany, a pasażerowie korzystają z zastępczej komunikacji autobusowej.

"Moi kochani rodzice...". Pod podłogą znalazł wojenne listy dwóch braci

"Mój drogi ojcze. Polacy nie stanowią już żadnego problemu, zostali rozgromieni" - napisał we wrześniu 1939 roku Karl-Heinz Lachmann do ojca, który został w rodzinnym domu w Walimiu (woj. dolnośląskie). W tych wysyłanych później, wiary w zwycięstwo jest już znacznie mniej. Po 71 latach od zakończenia wojny plik listów i zdjęć został znaleziony pod podłogą domu.

"Beka" zachwyca ciszą i spokojem. Poznaj niezwykły rezerwat

Miejsce nad Zatoką Pucką, gdzie wiosną i latem, zamiast tłumu turystów, jest spokój, a w ciszy słychać śpiew ptaków. To jeden z ostatnich takich terenów na wybrzeżu. Rzadkie gatunki roślin i ptaków, zapierające dech w piersiach widoki - taki jest Rezerwat "Beka" położony w delcie rzeki Redy. Jego mieszkańców podglądał Jarosław Jankowski, który niezwykłe fotografie wysłał do redakcji tvn24.pl.

Profesor ścięty maczetą w drodze na uczelnię

Kolejne brutalne zabójstwo w Bangladeszu. 58-letni profesor Uniwersytetu w Radźszahi położonym przy granicy z Indiami został zaatakowany maczetą. Zginął na miejscu. Na początku kwietnia w podobnym ataku w stolicy kraju - Dhace zginął 28-letni student.