Najnowsze

Najnowsze

Szef MSZ Turcji: nasza cierpliwość wobec Unii ma swoje granice

Szef tureckiego MSZ Mevlut Cavusoglu ostrzegł w czwartek w Strasburgu, że cierpliwość jego kraju wobec UE "nie jest nieograniczona", jeśli chodzi o porozumienie dotyczące odsyłania migrantów przybywających do Grecji oraz wiz dla obywateli tureckich.

Błaszczak: w UE nastąpiło otrzeźwienie w sprawie migrantów

- Nastąpiła bardzo pozytywna zmiana, jeśli chodzi o podejście ministrów spraw wewnętrznych państw UE do sprawy kryzysu migracyjnego - ocenił w czwartek w Luksemburgu minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak. Jego zdaniem część państw UE podziela polski punkt widzenia w tej sprawie.

Areszt dla szefa podkarpackiej "policji w policji"

Krakowski sąd aresztował w czwartek na trzy miesiące szefa Biura Spraw Wewnętrznych rzeszowskiej policji Ryszarda J. Sprawa dotyczy korupcji w rzeszowskim Centralnym Biurze Śledczym Policji, a także handlu ludźmi i czerpania korzyści z nierządu.

Druga kadencja niemal pewna? Brak poparcia rządu może Tuskowi pomóc

Po sugestiach, że polski rząd może nie udzielić Donaldowi Tuskowi poparcia, unijni przywódcy i europejska prasa zadają sobie pytanie, czy druga kadencja na stanowisku szefa Rady Europejskiej jest zagrożona. Na razie matematyka wspólnoty wskazuje na to, że jest raczej pewna. Paradoksalnie – brak polskiego poparcia może mu nawet pomóc. Materiał "Faktów z zagranicy" w TVN24 BiS.

Ścieżki rowerowe nie tylko dla rowerów

Uwaga na UTO! Czyli urządzenie transportu publicznego. Co to takiego? Na przykład hulajnoga czy deskorolka. Już niebawem będzie ona miała dokładnie takie same prawa jak rower. A to oznacza, że ścieżki rowerowe będą także hulajnogowe i deskorolkowe. Cykliści już zgłaszają veto.

Dzień Dawcy Szpiku

Jest dobra zmiana. Polacy to już nie tylko biorcy, ale także dawcy. Dawcy szpiku kostnego. Coraz więcej z nas decyduje się na krok, który niczym nie grozi, ale wszystko może zmienić w życiu innego chorego człowieka. Warto o tym mówić, przypominać - nie tylko od święta - takiego święta jakim jest ten dzień - dzień dawcy szpiku.

Byli prezydenci bez ochrony BOR-u poza granicami Polski

Byli prezydenci bez ochrony. BOR wycofuje swoich ludzi z podróży zagranicznych Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego. Oficjalne uzasadnienie jest ekonomiczne. Ale podejrzenia - polityczne. Są też pytania - dlaczego we własnym kraju byłych prezydentów jest przed kim chronić. A zagranicą już nie.

Pukanie

Pani poseł, rzeczniczka PiS, pokazała jak właściwie należy interpretować słowa prezesa.

"Jedne były bez koszulek, inne nagie. On po prostu się między nami przechadzał"

Taśmy, na których Donald Trump obraża kobiety, mogą być jedynie wierzchołkiem góry lodowej. Teraz do mediów zgłaszają się kobiety, które twierdzą, że zostały przez niego napastowane. Miss Arizona Tasha Dixon w 2001 r. walczyła o tytuł najpiękniejszej Amerykanki. Właścicielem konkursu był wówczas Donald Trump. W rozmowie z telewizją CNN Dixon opowiedziała o tym, jak się wówczas zachowywał. Materiał wideo z programu "Świat o czwartej" TVN24 BiS.

PiS ma "wasalny stosunek wobec USA"

Obóz PiS w czasie poprzednich rządów był gotowy zrobić każdą głupotę, żeby przypodobać się Ameryce w sferze bezpieczeństwa i obrony. Znowu się pojawił wasalny stosunek wobec USA. To są geny tego obozu - powiedział w "Faktach po Faktach" prof. Roman Kuźniar, były doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego.

PiS ma "wasalny stosunek wobec USA"

Obóz PiS w czasie poprzednich rządów był gotowy zrobić każdą głupotę, żeby przypodobać się Ameryce w sferze bezpieczeństwa i obrony. Znowu się pojawił wasalny stosunek wobec USA. To są geny tego obozu - powiedział w "Faktach po Faktach" prof. Roman Kuźniar, były doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Kościół wypłaci odszkodowania za molestowanie. Ugoda po latach

Biskup Rudolf Voderholzer poprosił o przebaczenie byłych członków chóru chłopięcego Domspatzen w Ratyzbonie, którzy padli ofiarą przemocy fizycznej i seksualnej ze strony księży. Kościół katolicki wypłaci im odszkodowania w wysokości od 5 tys. do 20 tys. euro.

Podatki po nowemu

Rząd zapowiada wprowadzenie jednolitego podatku, który ma łączyć PIT oraz składki na ZUS i NFZ. Nieznane na razie są szczegóły - w tym to, ile dokładnie zapłacimy. "To będzie sposób na zasypanie dziury budżetowej i sięgnięcie do kieszeni Polaków, którzy zarabiają nieco więcej" mówił Paweł Rabiej z Nowoczesnej. Zdaniem szefa OPZZ Jana Guza, "jest potrzeba uproszczenia i uszczelnienia systemu podatkowego".

"Za chwilę będziemy Niemców uczyli produkować samochody"

- Słyszeliśmy, że Polska może uczyć Stany Zjednoczone demokracji, za chwilę się dowiemy pewnie, że będziemy Niemców uczyli produkować samochody. To nie jest dyplomacja -ocenił były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. To komentarz do wypowiedzi wiceszefa MON Bartosza Kownackiego na temat Francuzów. - To są ludzie, którzy uczyli się od nas jeść widelcem parę wieków temu - stwierdził wiceminister w "Jeden na jeden", czym wywołał falę komentarzy w Polsce i za granicą.

Pokazał światu najgorszy dzień w życiu syna. To ma być lekcja

Amerykanin postanowił pokazać światu, co czuje człowiek, którego najbliższa osoba przedawkowała narkotyki. Mężczyzna nagrał moment, w którym przekazuje synowi wiadomość o śmierci jego uzależnionej matki. Potem film pokazał w sieci. Twierdzi, że ku przestrodze. Materiał programu "Świat o czwartej' w TVN24 BiS.

Ojciec z chorym synem nie trafią na bruk. Eksmisja wstrzymana

Sąd wstrzymał eksmisję Stefana Pachulczaka, który opiekuje się niepełnosprawnym synem - poinformował resort sprawiedliwości. Mężczyźni mogli trafić na bruk, bo zanim dostali akt własności mieszkania, deweloper ogłosił upadłość. W sprawie interweniował wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Wielka zasadzka na żołnierzy, około stu zabitych. Talibowie przejęli sprzęt

Wycofujące się oddziały afgańskich żołnierzy i policjantów wpadły w zasadzkę przygotowaną przez talibów. Zginęło około stu członków sił bezpieczeństwa - podała agencja Reutera. Rebelianci zdobyli duże ilości sprzętu wojskowego. Afgańskim siłom rządowym coraz trudniej kontrolować kraj i ulegają presji rebelii.

Celiński pozwał IPN za ujawnienie jego listu do Kiszczaka

Były senator i opozycjonista z PRL Andrzej Celiński chce przeprosin od IPN za ujawnienie jego listu z 1989 r. do ówczesnego szefa MSW. List znaleziono w dokumentach w domu Czesława Kiszczaka. Reprezentująca IPN Prokuratoria Generalna Skarbu Państwa wnosi o oddalenie pozwu.