Najnowsze

Najnowsze

12-letnia Polka zmarła po zatruciu alkoholem w Hiszpanii

Do rodzinnej tragedii doszło w miejscowości San Martin de la Vega pod Madrytem. W piątek 28 października w czasie halloweenowej zabawy 12-letnia dziewczynka mająca polskie obywatelstwo zasłabła i została odwieziona do szpitala. Okazało się, że wypiła dużo alkoholu. Zapadła w śpiączkę. Po czterech dobach zmarła - pisze w piątkowym wydaniu dziennik "El Pais".

Nie wezwała karetki do ciężko pobitego ucznia, kuratorium za odwołaniem dyrektorki

W szkolnej toalecie trzech 15-latków pobiło rok młodszego kolegę. Do pobitego 14-latka nauczyciele nie wezwali karetki. Jak się później okazało, miał pękniętą czaszkę. W konińskim gimnazjum nr 6 zarządzono kontrolę, po której kuratorium oświaty w sposobie zarządzania szkołą dopatrzyło się szeregu nieprawidłowości. Najprawdopodobniej przyczynią się one do odwołania dyrektorki ze stanowiska.

Sejm przyjął ustawę o statusie sędziów TK

Sejm przyjął w piątek ustawę o statusie sędziów Trybunału Konstytucyjnego, która wprowadza m.in. jawność ich oświadczeń majątkowych i generalną barierę 70. roku życia, by mogli orzekać - chyba że są w pełni zdrowia.

Robo-węgorz zastąpi nurków

Norwescy naukowcy stworzyli podwodnego robota do zadań specjalnych. W przyszłości robo-węgorz ma pomagać konserwować części platform wiertniczych znajdujących się na dużych głębokościach. Ma być też odpowiedzialny za drobne naprawy.

Farba z lat 70., pod nią polichromia. "Namalował ją uczeń Matejki"

Polichromię, którą w latach 30. minionego stulecia wykonał Adam Giebułtowski, uczeń Jana Matejki, odsłonięto dzięki pracom konserwatorskim w drewnianym kościele w Głębowicach nieopodal Oświęcimia – poinformowała diecezja bielsko-żywiecka. Dzieło inspirowane malarstwem Diega Velazqueza było ukryte pod warstwą nieudolnie położonej kilkadziesiąt lat temu farby.

"Absurdalna koncepcja", "nieudolność". Status sędziów TK w Sejmie

- PiS przyjął zupełnie absurdalną koncepcję, by zamiast jednej ustawy, którą parlament przyjął w lipcu tego roku, zaserwować 3 różne ustawy: odrębne o statusie sędziów, odrębne o sposobie procedowania i trzecią o sposobie wchodzenia w życie tych dwóch. To zupełnie niepotrzebne i nigdy nie było czegoś takiego - mówił były minister sprawiedliwości Borys Budka (PO).

Pharrell Williams na wiecu Clinton: to duża dziewczynka

Kampania wyborcza w Stanach Zjednoczonych już na ostatniej prostej. Dwa nowe sondaże wskazują na przewagę Hillary Clinton w wyścigu do Białego Domu. Jednak kandydatka demokratów nie zamierza przystopować i podąża kampanijnym szlakiem. Pojawiają się przy niej kolejne gwiazdy reprezentujące kolejne mniejszości Stanów Zjednoczonych. Była już latynoska królowa popu - Jennifer Lopez. Teraz na wiecu kandydatki demokratów pojawił się jeden z najsławniejszych afroamerykańskich piosenkarzy i producentów muzycznych - Pharell Williams.

Sejm podejmuje uchwałę ws. Wajdy. Tuż przed prezes PiS wychodzi

W piątek Sejm przyjął przez aklamację uchwałę, w której uczczono pamięć zmarłego niedawno reżysera Andrzeja Wajdy. Tuż przed odczytaniem treści uchwały prezes PiS Jarosław Kaczyński opuścił salę plenarną. Powrócił na swoje miejsce dopiero po przyjęciu uchwały, kiedy Sejm przeszedł już do dalszych prac.

Oskarżony o mordowanie Żydów. "Nie znaleźli dowodów"

Duńska prokuratura poinformowała, że nie znalazła dowodów na udział 91-letniego obecnie Duńczyka Helmutha Leifa Rasmussena w mordowaniu Żydów w obozie w Bobrujsku na terenie dzisiejszej Białorusi w czasie II wojny światowej.

"Wrogowie ludu". Brytyjska prasa atakuje sędziów za opóźnianie Brexitu

"Kim wy myślicie, że jesteście?", "Sędziowie kontra lud", "Musimy wystąpić z UE" - to niektóre z piątkowych nagłówków na pierwszych stronach brytyjskich gazet. Krytycznie komentują one w ten sposób czwartkową decyzję Wysokiego Trybunału, która może opóźnić wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

#AmerykaWybiera w TVN24 i TVN24 BiS

Od dawna walka o głosy wyborców w USA nie była tak zaciekła i brutalna, od dawna tak wiele nie różniło obu pretendentów do amerykańskiej prezydentury. W TVN24 i TVN24 BiS trwa specjalny program "Ameryka Wybiera". Wszystkie najważniejsze i najciekawsze informacje zza Atlantyku znajdziesz też w relacji na tvn24.pl.

Zlecił atak na szefa, odsiedział pół wyroku i chce wrócić do teatru

Były tancerz moskiewskiego teatru Bolszoj Paweł Dmitriczenko wraca do pracy po zwolnieniu warunkowym z więzienia – podały rosyjskie media. W styczniu 2013 roku Dmitriczenko zlecił atak na swojego szefa, Siergieja Filina, który w efekcie został oblany żrącym kwasem. "Dmitriczenko chodzi na zajęcia, chce wrócić do formy i na scenę" – poinformował portal gazety "Moskowskij Komsomolec".

Zapowiada pogodzenie wszystkich grup etnicznych

Szefowa MSZ i nieformalna premier Birmy Aung San Suu Kyi zapowiedziała zażegnanie zbrojnych konfliktów etnicznych w kraju, wskazując pokój jako warunek rozwoju gospodarczego. W Birmie narasta przemoc wobec prześladowanej muzułmańskiej mniejszości.

Obrona terytorialna - po co i za ile? Najważniejsze informacje w punktach

W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu, który zakłada powołanie Wojsk Obrony Terytorialnej. Propozycja wywołała spór między partiami. PO i Nowoczesna chcą odrzucenia ustawy. Z kolei PiS przekonuje, że WOT znacząco zwiększą potencjał militarny państwa. W punktach wyjaśniamy szczegóły dotyczące nowego rodzaju sił zbrojnych.

Pierwsi ochotnicy, przyszli oficerowie Wojsk Obrony Terytorialnej, złożyli przysięgę

"Ja, żołnierz Wojska Polskiego przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic (...)" - m.in. te słowa wypowiedziało ponad 60 żołnierzy, którzy w przyszłości mają zasilić korpus oficerski Wojsk Obrony Terytorialnej. To ochotnicy, którzy najpewniej będą dowódcami plutonów nowej wojskowej formacji. We Wrocławiu odbyła się pierwsza w Polsce taka przysięga.