Najnowsze

Najnowsze

Tam umierają samoloty. Wyjątkowe zdjęcia z "cmentarzyska"

Na pustyni w amerykańskim stanie Arizona pod gołym niebem stoją tysiące samolotów i śmigłowców wojskowych. Czekają tam na swój ostateczny los, którym jest albo złomowisko, albo przywrócenie do służby w sytuacji kryzysowej. Miejsce nazywane "cmentarzyskiem" wygląda jak scenografia filmu postapokaliptycznego. Widać to dobrze na wyjątkowym nagraniu wykonanym przez pracowników bazy Davis-Monthan.

"Schulz nie robi nic, tylko miota oskarżenia". Ostra odpowiedź MSZ Węgier

Martin Schulz jest człowiekiem przeszłości i reprezentuje politykę, która wywołała obecne problemy – oświadczył w poniedziałek minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto. Szef węgierskiej dyplomacji odniósł się do krytycznych słów Schulza po nominowaniu go na kandydata SPD na kanclerza Niemiec.

Most humanitarny dla uchodźców. Akcję poparł papież Franciszek

Czterdziestu uchodźców z Syrii przyleciało w poniedziałek do Rzymu w ramach mostu humanitarnego, otwartego przez Wspólnotę św. Idziego we współpracy z rządem Włoch. Są wśród nich rodziny z Aleppo, Hims i Damaszku, które były w obozach dla uchodźców w Libanie.

Ustawka na A1

Znów zablokowana autostrada koło Łodzi - ale nie przez wypadek czy karambol - przez kilkuset kiboli. Zorganizowali sobie ustawkę zatrzymując ruch i biegając między autami.

"Wysadzanie gmachu niezależnego sądownictwa" czy "remont". Komentarze polityków

Chcemy, by sądownictwo było sługą dla obywatela, a nie - by sędziowie uważali się za nadzwyczajną kastę ludzi - powiedział w poniedziałek wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki o planowanych zmianach w sądownictwie. - Politycy PiS zyskają wpływ na to, kto będzie nominowany na sędziego - mówiła z kolei posłanka Nowoczesnej Gasiuk-Pihowicz.

Loża prasowa 29.01.2017

Małgorzata Łaszcz gościła w Loży prasowej Agnieszkę Romaszewską-Guzy (Biełsat TV), publicystkę Renatę Grochal, Mariusza Janickiego ("Polityka") i Andrzeja Stankiewicza (Onet.pl). Na początku dziennikarze odnieśli się do nieoficjalnych informacji Polskiej Agencji Prasowej, która podaje, że opinia dotycząca teczki TW "Bolek", przygotowana przez Instytut Sehna w Krakowie, potwierdza współpracę Lecha Wałęsy z SB. Były prezydent doniesienia ocenił jako kłamstwo. Kolejnym tematem był wypadek ministra Antoniego Macierewicza. Następnie publicyści skomentowali wybór Mateusza Kijowskiego na przewodniczącego mazowieckich struktur KOD-u. Dziennikarze rozmawiali także o tym, że już pięć osób usłyszało zarzuty ws. grudniowych wydarzeń przed Sejmem. Ostatnim tematem była planowa przez Prawo i Sprawiedliwość reforma sądownictwa.

Pijany wiózł niemowlę, uderzył w drzewo

Jechali ze Szczecinka do Kalisza, gdy na drodze krajowej nr 20 w miejscowości Sitno (woj. zachodniopomorskie) kierowca stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo. 48-latek wiózł swoje dwumiesięczne dziecko, żonę i teścia. Policja przebadała go alkomatem - miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nie chcą, by królowa spotkała się z Trumpem. Ponad milion podpisów

Ponad milion podpisów widnieje w poniedziałek pod petycją przeciwko wizycie państwowej prezydenta USA Donalda Trumpa w Wielkiej Brytanii. Data nie jest ustalona, wiadomo, że ma do niej dojść w 2017 roku. Wizyta państwowa oznacza spotkanie z królową Elżbietą II. Downing Street podkreśla, że zaproszenie zostało przekazane i przyjęte.

Nie dogadali się. Chcą nowych wyborów

Konserwatywna macedońska partia WMRO-DPMNE poinformowała, że nie zdołała osiągnąć porozumienia z ugrupowaniem mniejszości albańskiej w sprawie nowej koalicji rządzącej i wezwała do ponownych wyborów.

Platforma proponuje ustawę "Lex Misiewicz"

Platforma Obywatelska złożyła w Sejmie projekt ustawy, która miałaby zapobiegać zatrudnianiu osób bez odpowiedniego przygotowania i wykształcenia na takich stanowiskach jak szef gabinetu politycznego. Poseł PO Cezary Tomczyk tłumaczy, że projekt nazwano "Lex Misiewicz" w nawiązaniu do osoby rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza.

W Iraku narażał życie dla Amerykanów. Przez dekret Trumpa do USA nie może wjechać

W Iraku narażał życie, przez kilka lat współpracując z amerykańską agencją rządową. W nagrodę dostał wizę, która jemu - Irakijczykowi - oraz rodzinie pozwalała na zamieszkanie w USA. Jego wyjazd przekreślił jednak dekret Donalda Trumpa. Nowe prawo zabraniające wjazdu do USA obywatelom siedmiu krajów będzie obowiązywać trzy miesiące, a do tego czasu wygaśnie wiza irackiego informatyka. Jego historię opisuje "Washington Post".

Sportowa radość

Młody piłkarz strzela bramkę, cieszy się, po czym do celebrującej drużyny dołączają - przeciwnicy. Tak wygląda radość golu z rzutu wolnego

Były minister gospodarki nie wróci na wolność

Sąd w Moskwie utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję o przedłużeniu do połowy kwietnia aresztu domowego byłego ministra gospodarki Rosji Aleksieja Ulukajewa, oskarżonego o korupcję - poinformowały rosyjskie media.