Najnowsze

Najnowsze

Wyruszyli z Niemiec, są już w Czechach. Wojska NATO zmierzają na Mazury

Międzynarodowy konwój sił NATO opuścił amerykańską bazę wojskową w Vilseck na południu Niemiec. Grupa 550 żołnierzy i 127 pojazdów, składająca się z amerykańskiej 2. brygady kawalerii pancernej, blisko 150-osobowej grupy brytyjskiej oraz 120-osobowej grupy rumuńskich wojsk przeciwlotniczych w sobotę dotarła do Czech. Ostatecznie wojskowi będą stacjonować w Orzyszu w województwie warmińsko-mazurskim, do którego dotrą jeszcze w marcu. Mają wzmocnić wschodnią flankę NATO.

De Mistura próbuje ratować rozejm w Syrii

Specjalny wysłannik ONZ do spraw Syrii Staffan de Mistura zaapelował w sobotę do władz Rosji, Turcji i Iranu, by ratowały załamujący się rozejm w Syrii, co pomogłoby też kontynuować rozmowy pokojowe. W Genewie trwa kolejna tura tych rozmów pod egidą ONZ.

"Cieszę, że premier Szydło odeszła od języka szantażu"

Nastąpiła refleksja w rządzie, ponieważ mamy do czynienia z łagodzeniem języka i to bardzo dobrze, bo Polsce powinno zależeć na tym, żeby taka deklaracja została przyjęta - powiedział w programie "Horyzont" eurodeputowany Platformy Obywatelskiej Dariusz Rosati o podpisaniu w sobotę Deklaracji Rzymskiej. Zdaniem eurodeputowanego Kazimierza Michała Ujazdowskiego, polski rząd powinien mieć silniejszą wolę kształtowania Unii. -Nie można tego robić pozostając z boku i sugerując, że ma ona więcej wad niż zalet - stwierdził.

Tysiące ludzi protestowały przeciw aborcji

Tysiące osób uczestniczyły w sobotę w Rumunii i sąsiedniej Mołdawii w organizowanych po raz siódmy protestach przeciw aborcji. Według organizatorów - stowarzyszenia "Studenci na rzecz Życia" - marsze pro-life odbyły się tego dnia w blisko 300 miastach.

Rebelianci skazali prezydenta na śmierć. "Za zdradę główną"

Sąd w kontrolowanej przez rebeliantów Huti stolicy Jemenu, Sanie skazał w sobotę na karę śmierci jemeńskiego prezydenta Abda ar-Raba Mansura al-Hadiego oraz sześciu jego współpracowników. Wyrok nie będzie mieć skutków, ale utrudni rozmowy pokojowe – pisze Reuters.

Pentagon: jeden z przywódców Al-Kaidy zabity

Źródła wojskowe USA potwierdziły w sobotę, że 19 marca podczas nalotu w afgańskiej prowincji Paktika udało się zlikwidować Kwari Muhammada Yasina, jednego z przywódców Al-Kaidy. Wywodzący się z Pakistanu terrorysta miał na koncie liczne zamachy.

Na ratunek

Podziały polityczne i barwy partyjne nie mają znaczenia, kiedy trzeba pomóc.

Tarcze, pałki, armatki wodne, kilkuset zatrzymanych. Rozprawa z opozycją

Na Białorusi zakończyły się demonstracje opozycji w związku z Dniem Wolności. Milicja rozpędzała manifestacje przy użyciu armatek wodnych i pałek. Niezależne białoruskie media informują, że w stolicy Białorusi zostało zatrzymanych kilkaset osób. Według nich wieczorem niektórzy zatrzymani uczestnicy protestu zostali wypuszczeni bez sporządzania protokołów, innym są stawiane zarzuty.

"Wyzwolenie Rakki nie będzie spacerkiem". Moskwa gasi optymizm

Przedstawiciel ministerstwa obrony Rosji generał Igor Konaszenkow oświadczył w sobotę, że optymizm ministra obrony Francji Jean-Yves Le Driana, który mówił o rychłym rozpoczęciu operacji przeciwko dżihadystom w syryjskim mieście Ar-Rakka, jest nieuzasadniony.

Księżna Kate o macierzyństwie. "Nie jest to łatwe zadanie"

- To ważne, żeby mówić o tym, jak cudowne jest macierzyństwo, ale również o tym, z jakim wysiłkiem i presją jest związane - mówiła księżna Kate, żona księcia Cambridge. - Nie jest to łatwe zadanie i proszenie o pomoc nie powinno być postrzegane jako słabość. Jeśli którakolwiek z nas miałaby gorączkę w czasie ciąży, szukałaby pomocy u lekarza. Proszenie o wsparcie w kwestii naszego zdrowia psychicznego niczym się nie różni od tej sytuacji. Nasze dzieci potrzebują nas, żebyśmy ich wspierały i opiekowały się nimi. Bardzo ważna dla naszego dobrego samopoczucia jest rozmowa, która powinna być częścią naszego codziennego życia. Rozmowa na temat problemów z przyjacielem czy inną bliską osoba może sprawić, że poczujemy się lepiej. Niedługo będzie Dzień Matki i chciałabym zobaczyć, jak wszyscy tego dnia świętują, doceniając tym samym, jak ważną rolę matka odgrywa w życiu rodziny.

Trochę bólu dla urody. W Poznaniu "dziarają" na potęgę

Do stolicy Wielkopolski zjechali najlepsi tatuatorzy z całej Polski, aby na skórach głodnych atramentu pozostawić małe dzieła sztuki. Jest oldchool, newschool, hiperrealizm i surrealizm, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Zawsze też może zainspirować się oglądając tatuaże innych. Poznań Tattoo Konwent niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, toteż na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich należy spodziewać się tłumów.

Bagienna Zmora biegaczy. W Gdyni zdobywali Biegun

To jeden z najcięższych biegów w Polsce – podbiegi, zasieki, pionowe ściany. Do tego uczestnicy wciąż muszą walczyć z bagnistym podłożem. Śmiałkowie trasę pokonują nie tylko biegnąc, ale także czołgając się, wspinając, przeskakując. Ta katorga jest po to, by sprawdzić swoją wytrzymałość i sprawność. Nagrodą jest medal. Nasz reporter obserwował zmagania uczestników Biegun – Bagienna Zmora w Gdyni.

Beata Szydło przy grobie św. Jana Pawła II

Premier Beata Szydło w sobotę złożyła kwiaty przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra w Watykanie. Szefowa rządu odmówiła modlitwę, towarzyszyli jej wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański i wiceszef europarlamentu Ryszard Czarnecki.

Lawina w Tatrach. 20 ratowników i psy w akcji

W rejonie Niskiej Przełęczy w Tatrach Zachodnich w sobotę zeszła lawina śnieżna w kierunku Doliny Jarząbczej. Ratownicy zostali zawiadomieni, że w tym rejonie widziany był turysta, więc przystąpili do poszukiwań. Wszystko zakończyło się dobrze. - Nie ma osób poszkodowanych - mówią.

"Polska może być europejska albo moskiewska"

Nie zgadzam się głęboko z tymi, którzy mówią, że trzeba dzisiaj cofnąć się, że dzisiaj integracja europejska powinna wrócić do korzeni – mówił w sobotę były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Także były prezydent Bronisław Komorowski przestrzegał, że całkowicie nowa wizja Unii może okazać się niebezpieczna.

Stworzył kiczowaty teledysk. Dostał medal od prezydenta

Z tej piosenki internauci dworowali sobie w najlepsze, a poznańska kuria "ze względów estetycznych" chciała jej usunięcia z sieci. Ostatecznie teledysk zrobiony na 1050. rocznicę chrztu Polski przetrwał krytykę, a sprawa ucichła. Teraz o jego twórcy znów zrobiło się głośno. Dominik Górny właśnie został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Brązowym Krzyżem Zasługi.