Najnowsze

Najnowsze

"Europa naszą przyszłością". Albańczycy głosowali w wyborach

W Albanii odbyły się w niedzielę wybory parlamentarne, które według obserwatorów są testem politycznej dojrzałości tego bałkańskiego kraju i mogą być ważnym etapem na jego drodze do Unii Europejskiej. Albańczycy wybierali 140 deputowanych. Według sondaży exit-poll zwycięzcą głosowania jest Albańska Partia Socjalistyczna premiera Ediego Ramy.

"Ja się tego obawiam. Przemoc narasta"

- To jest drugi incydent. Pierwszy incydent, o innym nieco charakterze, ale trochę porównywalny, to ten z Władkiem Frasyniukiem - mówił w "Faktach po Faktach" o starciu środowisk narodowych z KOD w Radomiu profesor Ryszard Bugaj, były opozycjonista i były doradca Lecha Kaczyńskiego.

WHO: broń chemiczna coraz częściej używana w Iraku

Światowa Organizacja Zdrowia podała, że w minionym roku znacząco wzrosła liczba docierających do niej doniesień o możliwych atakach z użyciem broni chemicznej w północnym Iraku. Komunikat organizacji przekazała niemiecka agencja dpa.

Narodowcy zakłócili manifestację KOD. Przepychanki, szarpanina i kopniaki

W Radomiu w sobotę doszło do starcia między narodowcami i działaczami Komitetu Obrony Demokracji . Na zdjęciach, którymi dysponuje prokuratura, widać jak leżącego mężczyznę kopią między innymi osoby w koszulkach Młodzieży Wszechpolskiej. - Takich incydentów jest coraz więcej - mówi Krzysztof Łoziński, lider KOD. Sprawę bada policja.

Schulz: Europa ma nowe problemy. To rządy Węgier i Polski

Kandydat SPD na kanclerza Niemiec Martin Schulz zarzucił Angeli Merkel w niedzielę podczas zjazdu SPD w Dortmundzie bierność wobec rządów Węgier i Polski, kwestionujących jego zdaniem tolerancję i otwartość. Podkreślił, że solidarność nie jest jednokierunkowa.

Napadli, zranili, zamknęli w wersalce. Są poszukiwani

- Rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia – tak policjanci określają to, co wydarzyło się w jednym z pokojów w hotelu pracowniczym w Kielcach. 58-latek został napadnięty, okradziony, później napastnicy zamknęli go w wersalce.

Włamywali się do pociągów, kradli chłodnice

Czterej młodzi mężczyzni z włamań do pociągów zrobili sobie interes. Interesowały ich głównie mosiężne i miedziane chłodnice. Okradli 10 lokomotyw, powodując straty w wysokości 100 tysięcy złotych.

"Studenci prawa o tym wiedzą, a co dopiero taki showman, jak sędzia Łączewski"

Może powinien być politykiem, a nie sędzią? Sąd Najwyższy także nie powinien zajmować się to sprawą - tak wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik w "Kawie na ławę" ocenił sędziego Wojciecha Łączewskiego, który według polityków PiS poddał w wątpliwość prawidłowość wyboru prezes Trybunału Konstytucyjnego. Decyzji sędziego broniła Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej.

Samochód wjechał w pieszych w Wielkiej Brytanii. Dziecko w krytycznym stanie

Sześć osób zostało rannych w Newcastle w północnej Anglii (Wielka Brytania) po tym, jak samochód staranował grupę pieszych wracających z meczetu po porannej modlitwie. Policja poinformowała, że wypadek najpewniej nie ma związku z terroryzmem. Świadkowie twierdzą, że spowodowała go kobieta, uczestniczka tego samego nabożeństwa, która straciła panowanie nad samochodem.

Schwarzenegger z Macronem walczą o czyste środowisko

Były gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger uczestniczył w Paryżu w konferencji zainicjowanej i otwartej przez prezydenta Francji Emmanuela Macrona, której celem jest zaproponowanie międzynarodowego paktu gwarantującego prawo do życia w czystym i zdrowym środowisku.

"Jakbyśmy się bali, że zielsko rozlezie się po kraju i wszyscy będziemy ćpunami"

- Przez cały czas, gdy toczyła się debata o medycznej marihuanie, minister Radziwiłł bardzo krytycznie się wypowiadał na ten temat. Teraz lekarze teoretycznie będą mieli wypisywać recepty. Pytanie, czy oni będą wypisywać te recepty, jeśli taki sygnał szedł z Ministerstwa Zdrowia - powiedziała w TVN24 Anna Kalita, żona zmarłego na nowotwór byłego rzecznika SLD, Tomasza Kality.

Protest przeciwko chlewni w miejscu obozu koncentracyjnego

Działacze ruchów antyrasistowskich z 16 krajów domagają się zamknięcia chlewni przemysłowej powstałej w latach 70. na terenie byłego nazistowskiego obozu przejściowego dla Romów w miejscowości Lety, na południe od Pragi. Zorganizowali protest.