Najnowsze

Najnowsze

Schulz: Europa ma nowe problemy. To rządy Węgier i Polski

Kandydat SPD na kanclerza Niemiec Martin Schulz zarzucił Angeli Merkel w niedzielę podczas zjazdu SPD w Dortmundzie bierność wobec rządów Węgier i Polski, kwestionujących jego zdaniem tolerancję i otwartość. Podkreślił, że solidarność nie jest jednokierunkowa.

Napadli, zranili, zamknęli w wersalce. Są poszukiwani

- Rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia – tak policjanci określają to, co wydarzyło się w jednym z pokojów w hotelu pracowniczym w Kielcach. 58-latek został napadnięty, okradziony, później napastnicy zamknęli go w wersalce.

Włamywali się do pociągów, kradli chłodnice

Czterej młodzi mężczyzni z włamań do pociągów zrobili sobie interes. Interesowały ich głównie mosiężne i miedziane chłodnice. Okradli 10 lokomotyw, powodując straty w wysokości 100 tysięcy złotych.

"Studenci prawa o tym wiedzą, a co dopiero taki showman, jak sędzia Łączewski"

Może powinien być politykiem, a nie sędzią? Sąd Najwyższy także nie powinien zajmować się to sprawą - tak wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik w "Kawie na ławę" ocenił sędziego Wojciecha Łączewskiego, który według polityków PiS poddał w wątpliwość prawidłowość wyboru prezes Trybunału Konstytucyjnego. Decyzji sędziego broniła Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej.

Samochód wjechał w pieszych w Wielkiej Brytanii. Dziecko w krytycznym stanie

Sześć osób zostało rannych w Newcastle w północnej Anglii (Wielka Brytania) po tym, jak samochód staranował grupę pieszych wracających z meczetu po porannej modlitwie. Policja poinformowała, że wypadek najpewniej nie ma związku z terroryzmem. Świadkowie twierdzą, że spowodowała go kobieta, uczestniczka tego samego nabożeństwa, która straciła panowanie nad samochodem.

Schwarzenegger z Macronem walczą o czyste środowisko

Były gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger uczestniczył w Paryżu w konferencji zainicjowanej i otwartej przez prezydenta Francji Emmanuela Macrona, której celem jest zaproponowanie międzynarodowego paktu gwarantującego prawo do życia w czystym i zdrowym środowisku.

"Jakbyśmy się bali, że zielsko rozlezie się po kraju i wszyscy będziemy ćpunami"

- Przez cały czas, gdy toczyła się debata o medycznej marihuanie, minister Radziwiłł bardzo krytycznie się wypowiadał na ten temat. Teraz lekarze teoretycznie będą mieli wypisywać recepty. Pytanie, czy oni będą wypisywać te recepty, jeśli taki sygnał szedł z Ministerstwa Zdrowia - powiedziała w TVN24 Anna Kalita, żona zmarłego na nowotwór byłego rzecznika SLD, Tomasza Kality.

Protest przeciwko chlewni w miejscu obozu koncentracyjnego

Działacze ruchów antyrasistowskich z 16 krajów domagają się zamknięcia chlewni przemysłowej powstałej w latach 70. na terenie byłego nazistowskiego obozu przejściowego dla Romów w miejscowości Lety, na południe od Pragi. Zorganizowali protest.

"Polska przestaje być członkiem Unii Europejskiej"

- Dzisiaj nie moglibyśmy przystąpić do negocjacji o członkostwie w Unii Europejskiej, bo przestaliśmy spełniać kryteria kopenhaskie. Dwa z pięciu kryteriów kopenhaskich Polska przestała spełniać - powiedział w programie "Horyzont" profesor Roman Kuźniar, były doradca prezydenta do spraw międzynarodowych.

Chcą odwołania ministra rolnictwa. "Obronimy go"

Wniosek o odwołanie ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela na ma żadnych szans powodzenia - przekonuje rzeczniczka PiS Beata Mazurek. - Debata w Sejmie będzie świetną okazją, aby przypomnieć, jak PSL dewastowało polską wieś - przypomina i zapewnia, że "PSL spali się ze wstydu".

"PiS uruchomił demona, którego strasznie trudno będzie zapędzić z powrotem"

W sprawie uchodźców rząd przekroczył Rubikon - stwierdził w "Faktach po Faktach" profesor Tomasz Nałęcz, historyk i były doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego. Psycholog społeczny profesor Janusz Czapiński przypomniał, że już w 2015 roku około 30 procent Polaków wykazywało postawy ksenofobiczne. - Gdy zaczęto mocno walić w te bębny, ten wskaźnik obficie wzrósł - zauważył. W drugiej części programu gośćmi byli Paweł Potoroczyn (dyrektor generalny Uniwersytetu SWPS, były dyrektor Instytutu im. Adama Mickiewicza) oraz Marcin Zaborowski (Visegrad Inside Polska).

Międlar jechał na antymuzułmański marsz. Został zatrzymany przez służby

Były ksiądz katolicki i aktywista narodowy Jacek Międlar poinformował w sobotę rano na Twitterze, że został zatrzymany przez brytyjskie służby graniczne na lotnisku Londyn Luton podczas próby wjazdu do Wielkiej Brytanii. Międlar miał wziąć udział w sobotę w antymuzułmańskiej demonstracji w Birmingham. Po południu odleciał do Polski.