Najnowsze

Najnowsze

Loża prasowa 11.06.2017

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Agnieszka Romaszewska-Guzy, Tomasz Wołek, Jacek Czarnecki (Radio Zet) i Mariusz Janicki ("Polityka"). Program rozpoczęła dyskusja o obchodach kolejnej miesięcznicy smoleńskiej, podczas której doszło do zatrzymania m.in. Władysława Frasyniuka. Następnie poruszono temat ustawy o KRS, która została wycofana z bloku głosowań podczas ostatniego posiedzenia sejmu. Dziennikarze rozmawiali też o wizycie w Polsce prezydenta Donalda Trumpa, a także o zamieszaniu wokół przejściu Małgorzaty Sadurskiej z Kancelarii Prezydenta do zarządu PZU.

Przegląd prasy. Prezydent zapowiada kolejne referendum. Odbędzie się wraz z wyborami

- Absurdem jest, że prezydent jest nazywany najwyższym zwierzchnikiem sił zbrojnych, a w okresie pokoju swoje całe zwierzchnictwo wykonuje za pośrednictwem ministra obrony narodowej - stwierdził Andrzej Duda w wywiadzie udzielonym "Super Expressowi", wyjaśniając, że będzie chciał zapytać Polaków w referendum o kompetencje prezydenta. Zapowiedział też, że zarządzi drugie referendum, dotyczące przyjmowania uchodźców.

Schetyna: Sadurska ląduje "na skróty" w PZU

Gdyby ktoś za naszych czasów zrobił taką rzecz, jaką robi szefowa Kancelarii Prezydenta, w taki sposób lądując i to jeszcze tak "na skróty", to nikt by nam tego nie odpuścił - skomentował w "Jeden na jeden" w TVN24 przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. - Ta sytuacja pokazuje jak w soczewce politykę PiS - dodał.

Schetyna: Sadurska ląduje "na skróty" w PZU

Gdyby ktoś za naszych czasów zrobił taką rzecz, jaką robi szefowa Kancelarii Prezydenta, w taki sposób lądując i to jeszcze tak "na skróty", to nikt by nam tego nie odpuścił - skomentował w "Jeden na jeden" w TVN24 przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. - Ta sytuacja pokazuje jak w soczewce politykę PiS - dodał.

"Mafia u władzy". Najpoważniejszy protest od Arabskiej Wiosny

Tysiące Marokańczyków w niedzielę wyszły na ulice stołecznego Rabatu w proteście przeciwko korupcji i nadużyciom władzy. Była to najliczniejsza z trwających już od kilku tygodni na północy kraju antyrządowych demonstracji, najpoważniejszych od czasu arabskiej wiosny w 2011 roku.

Wybory we Włoszech. Porażka partii komika

Populistyczny Ruch Pięciu Gwiazd poniósł porażkę w pierwszej turze niedzielnych częściowych wyborów samorządowych we Włoszech. Kandydaci ruchu komika Beppe Grillo nie przeszli do drugiej tury w największych miastach, w których odbyło się głosowanie.

Huk, spalenizna i przymusowe lądowanie. Przerażające chwile na pokładzie samolotu

Lecący z Sydney do Szanghaju samolot linii China Eastern Airlines musiał awaryjnie lądować ze względu na problemy z lewym silnikiem. - Nikt nie odniósł obrażeń - poinformowała w poniedziałek przedstawicielka przewoźnika Kathy Zhang. Pasażerowie skarżyli się jednak, że w czasie lotu najpierw usłyszeli głośny huk, a potem poczuli woń spalenizny. Pękła część w mocowaniu silnika.

Kosowo: radykalna koalicja zwycięża w wyborach

Według prawie pełnych wyników niedzielne przedterminowe wybory parlamentarne w Kosowie wygrała koalicja trzech radykalnych partii pod przywództwem centroprawicowej Demokratycznej Partii Kosowa (PDK) - podała pozarządowa organizacja "Demokracja w działaniu".

"Od kiedy ta hucpa polityczna jest aktem religijnym?"

Z jakiego paragrafu kodeksu karnego policja wnosi sprawę do sądu? To woła o pomstę do nieba - mówił w "Faktach po Faktach" profesor Tomasz Nałęcz, były doradca Bronisława Komorowskiego. - Miesięcznice od kilku lat nie są wydarzeniami religijnymi, tylko stricte politycznymi - ocenił profesor Ryszard Bugaj, były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W drugiej części rozmowy gośćmi byli Tomasz Iwan i Tomasz Rząsa.

"Od kiedy ta hucpa polityczna jest aktem religijnym?"

Z jakiego paragrafu kodeksu karnego policja wnosi sprawę do sądu? To woła o pomstę do nieba - mówił w "Faktach po Faktach" profesor Tomasz Nałęcz, były doradca Bronisława Komorowskiego. - Miesięcznice od kilku lat nie są wydarzeniami religijnymi, tylko stricte politycznymi - ocenił profesor Ryszard Bugaj, były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Ukraińcy bez wiz wjeżdżają do Unii. "Zapraszam was wszystkich do Polski"

Ponad dwa tysiące obywateli Ukrainy przekroczyło bez wiz granicę Polski do godziny 18 w niedzielę. Dwóm osobom odmówiono wjazdu - poinformowała rzeczniczka Komendy Głównej Straży Granicznej Agnieszka Golias. Od 11 czerwca Ukraińcy, którzy mają paszporty biometryczne, mogą wjeżdżać do krajów członkowskich UE bez wiz. - Ten dzień na zawsze zapisze się w historii Ukrainy – oświadczył prezydent tego kraju Petro Poroszenko.

KOD: krok w kierunku państwa autorytarnego. MSWiA: wszyscy są równi wobec prawa

W sobotę kilkadziesiąt osób, siedząc na jezdni, próbowało zatrzymać pochód uczestników miesięcznicy smoleńskiej. Wśród blokujących, usuniętych przez policję. był Władysław Frasyniuk. "To kolejny, zdecydowany krok w kierunku budowy państwa autorytarnego" - napisali działacze KOD z Dolnego Śląska, rodzinnego regionu Frasyniuka. "Władysław Frasyniuk użył siły fizycznej wobec policjanta" - przekonuje resort spraw wewnętrznych.

Pierwsze powyborcze decyzje personalne premier May

Brytyjska premier Theresa May mianowała dotychczasowego ministra do spraw pracy i emerytur Damiana Greena na stanowisko ministra odpowiedzialnego za Cabinet Office (Kancelarię Premiera) i pierwszego sekretarza stanu.

Smukły wieżowiec i piramida zarazem. "Chcieliśmy, żeby ten budynek był wyjątkowy"

Biuro MVRDV, które zaprojektowało poznański Bałtyk to obecnie absolutna światowa czołówka. Jedna z jego założycielek Nathalie de Vries, z okazji oficjalnego otwarcia budynku, specjalnie przyjechała do stolicy Wielkopolski. Dlaczego budynek ma aż tak nietypowy kształt? Czy straszy przechodniów? Kiedy zmienia kolory? O tym wszystkim opowiada w rozmowie z Aleksandrem Przybylskim.

Nowy Orlean w Szczecinie czyli jazzowanie w parku

Kilkunastu trębaczy ze Szczecina zagrało w parku "When The Saints Go Marching In", czyli klasyk muzyczny nazywany "hymnem jazzu". To część przygotowań do spotkania z Wyntonem Marsalisem, legendą jazzu, który w środę przeprowadzi warsztaty dla młodych muzyków.

"Plany pozostają niezmienione". Trump pojedzie do Wielkiej Brytanii

Służby prasowe Downing Street zdementowały informację, że Donald Trump odłożył wizytę państwową w Londynie. Wcześniej "Guardian" podał, że prezydent USA miał telefonicznie powiadomić premier Theresę May, że nie chce przyjedzie z obawy przed masowymi protestami przeciwko tej wizycie.