Najnowsze

Najnowsze

Ochojska: tego już się nie da cofnąć

Niepełnosprawni uzyskali głos i oni go już nie oddadzą - podkreślała w "Faktach po Faktach" szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska, komentując zawieszony w niedzielę protest niepełnosprawnych i ich bliskich. Gośćmi drugiej części programu byli Zbigniew Janas i Zbigniew Girzyński.

Były prezydent USA trafił do szpitala

Były prezydent USA George H.W. Bush trafił w niedzielę do szpitala ze względu na spadek ciśnienia i uczucie zmęczenia - poinformował rzecznik rodziny na Twitterze. "Jest przytomny i czujny, nie odczuwa dyskomfortu" - dodał.

Upadł, zanim powstał. Włosi bez rządu

Desygnowany na premiera Włoch Giuseppe Conte zrezygnował z misji tworzenia rządu - ogłosił w niedzielę Pałac Prezydencki po rozmowie Conte z prezydentem Sergio Mattarellą. Nie powstanie zatem rząd prawicowej Ligi i antysystemowego Ruchu Pięciu Gwiazd.

"Trzeba być złym człowiekiem, żeby wobec tych słabych użyć tego typu metod"

Goście "Faktów po Faktach" o zakończonym po 40 dniach proteście osób niepełnosprawnych w Sejmie. Zdaniem Zbigniewa Janasa, opozycjonisty w czasach PRL, słowa rządzących na temat protestujących były "straszne" i unaoczniły "przemoc wobec ludzi bezbronnych". Zbigniew Girzyński, były poseł PiS, twierdzi, że protest "uwrażliwił nas na wiele problemów".

Ochojska: tego już się nie da cofnąć

Niepełnosprawni uzyskali głos i oni go już nie oddadzą - podkreślała w "Faktach po Faktach" szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska, komentując zawieszony w niedzielę protest niepełnosprawnych i ich bliskich. Stwierdziła, że protestujący wyszli z Sejmu po 40 dniach jako bohaterowie.

Kolejny atak w Strefie Gazy. Izrael: to odwet

W nocy z soboty na niedzielę izraelskie lotnictwo zaatakowało dwa obiekty radykalnej organizacji palestyńskiej Hamas w Strefie Gazy - poinformowało izraelskie wojsko. Według armii, był to odwet za sobotni atak grupy młodych Palestyńczyków na izraelskiego żołnierza na granicy między Izraelem a Strefą Gazy.

Siostra Chmielewska o niepełnosprawnych: my, silniejsi, spychamy ich na margines

Niesamowite jest to, że uwagę na temat swojego życia w nędzy zwrócili sami niepełnosprawni - stwierdziła w rozmowie z TVN24 siostra Małgorzata Chmielewska, przełożona Wspólnoty "Chleb Życia", komentując zawieszony w niedzielę protest w Sejmie. - Tak, dla mnie to są bohaterowie - podkreśliła, dodając, że niepełnosprawnych spycha się "na margines".

"Decyzja protestujących słuszna i odpowiedzialna"

Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska oceniła na briefingu prasowym w Warszawie, że decyzja podjęta przez protestujących w Sejmie jest "dobra i odpowiedzialna przede wszystkim dla całego środowiska osób niepełnosprawnych". Po 40 dniach spędzonych w parlamencie niepełnosprawni i ich bliscy zawiesili protest.

"Oni są silniejsi od nas, ponieważ walczą o coś, co my mamy od urodzenia"

Protestujący są gladiatorami i pokazali, że mają siłę - podkreśliła w rozmowie z TVN24 posłanka niezrzeszona Joanna Scheuring-Wielgus, która pomagała protestującym w Sejmie. Jak dodała, "osoby z niepełnosprawnościami są silniejsze od nas", bo "walczą o godność ludzką". W niedzielę - po 40 dniach - niepełnosprawni i ich opiekunowie zawiesili protest i opuścili parlament.

Prezydent: nie ma ani zwycięzców, ani pokonanych

"Decyzja o zaprzestaniu protestu w Sejmie jest dobra i odpowiedzialna" - stwierdził prezydent Andrzej Duda, komentując opuszczenie Sejmu przez niepełnosprawnych i ich opiekunów. Jak dodał, "w tej sytuacji nie ma ani zwycięzców, ani pokonanych". Niepełnosprawni i ich bliscy podjęli w niedzielę decyzję o zawieszeniu trwającego 40. dzień protestu.

"Pan marszałek zasłużył na medal w kategorii: damski bokser"

Na konferencji pod Sejmem zorganizowanej po zawieszeniu trwającego od 40 dni protestu niepełnosprawnych i ich rodzin głos zabrała była pierwsza dama Anna Komorowska. - Wykazaliście się znacznie większą odpowiedzialnością i mądrością niż władze, niż Kancelaria Sejmu z marszałkiem na czele - zwróciła się do niepełnosprawnych. - Podjęliście słuszną decyzję w obronie swoich dzieci - dodała, odnosząc się do decyzji o zawieszeniu protestu. Jak dodała, teraz "ruch jest po stronie rządu". - Pan marszałek Kuchciński zasłużył na medal w kategorii "damski bokser" - podsumowała, przypominając incydent w Sejmie ze strażą marszałkowską, która interweniowała, nie pozwalając protestującym rozwiesić transparentu za oknem.

"Gdybym była generałem, dałabym wam krzyże Virtuti Militari”

Wanda Traczyk-Stawska, uczestniczka Powstania Warszawskiego i wieloletnia nauczycielka pracująca z dziećmi niepełnosprawnymi, zabrała głos w niedzielę na konferencji przed Sejmem, po zawieszeniu trwającego od 40 dni protestu niepełnosprawnych i ich bliskich. Zapewniła, że gdyby była generałem, dałaby im krzyże Virtuti Militari. - Wy nigdy nie skapitulujecie, bo macie takie mamy i tacy jesteście, że będzie tylko zawieszenie broni - zwróciła się do niepełnosprawnych Kuby Hartwicha i Adriana Glinki.

"Rząd nie chce pomóc najsłabszej grupie społecznej"

Zawieszenie protestu to był nasz głos rozsądku. Obawialiśmy się o życie i zdrowie nas i naszych dzieci - podkreśliła Iwona Hartwich po zakończeniu protestu osób niepełnosprawnych w Sejmie. Po 40 dniach protestu przed parlamentem czekały na nich dziesiątki osób. Powitały ich brawa, pojawiły się łzy. Wśród zebranych była między innymi Janina Ochojska. W TVN24 trwa wydanie specjalne poświęcone tym wydarzeniom.

Kupiła portret Mikołaja Kopernika. Po ponad stu latach okazało się, że to nie on

Wystarczyło domalować kilka guzików i dodać napis "Nicolaus Copernicus". Izabela z Czartoryskich Działyńska (kolekcjonerka z XIX wieku) była przekonana, że kupuje portret słynnego astronoma. Prawdziwego bohatera obrazu odkryła dopiero konserwatorka z poznańskiego Muzeum Narodowego, do którego dzieło obecnie należy. Rozpoznała na nim florenckiego Medyceusza.

"Jeśli myślicie, że macie problem z głowy, to nie macie. On wróci jak bumerang"

- To jest bardzo dobra decyzja. Dobrze, że ten protest się kończy - powiedział w "Kawie na ławę" Jacek Sasin, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. - Jeżeli cieszycie się w duchu z tego, że oni wychodzą (z Sejmu - red.) i macie problem z głowy, to mówię wam, że nie macie. Wróci jak bumerang - przekonywał z kolei przewodniczący kluby parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, Sławomir Neumann. Goście programu odnieśli się do zawieszenia protestu niepełnosprawnych w Sejmie, o czym poinformowała w niedzielę jedna ze strajkujących matek, Iwona Hartwich.

"Jeśli myślicie, że macie problem z głowy, to nie macie. On wróci jak bumerang"

- To jest bardzo dobra decyzja. Dobrze, że ten protest się kończy - powiedział w "Kawie na ławę" Jacek Sasin, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. - Jeżeli cieszycie się w duchu z tego, że oni wychodzą (z Sejmu - red.) i macie problem z głowy, to mówię wam, że nie macie. Wróci jak bumerang - przekonywał przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, Sławomir Neumann. Goście programu odnieśli się do zawieszenia protestu niepełnosprawnych w Sejmie, o czym poinformowała w niedzielę jedna ze strajkujących matek, Iwona Hartwich.

Czterolatka z raną ciętą szyi. Matka zatrzymana

- Dziecko zostało do nas przyjęte nieprzytomne, z raną ciętą. Jego stan można określić jako ciężki - mówi rzecznik szpitala w Legnicy, gdzie w sobotę wieczorem trafiła czteroletnia dziewczynka. Policjanci sprawdzają, w jaki sposób odniosła takie obrażenia. Zatrzymali jej matkę.

"Protestujący wychodzą jako wielcy bohaterowie"

- Będziemy kontynuowali tę walkę. Nie przychodzi mi inne słowo do głowy. Bardzo nie lubię słowa "walka", ale musi dojść do zmiany - powiedziała w pierwszym komentarzu po zawieszeniu protestu osób niepełnosprawnych i ich rodzin w Sejmie Janina Ochojska.

"Po 40 dniach zawieszamy protest"

Decyzją wszystkich rodziców i osób niepełnosprawnych zawieszamy po 40 dniach protest w Sejmie - poinformowała w niedzielę na antenie TVN24 jedna z liderek protestujących Iwona Hartwich. Jak dodała, wydane zostanie w tej sprawie oświadczenie podczas konferencji prasowej przed Sejmem o 14:30. Na antenie TVN24 trwa wydanie specjalne.

"To nie jest bajkowa suknia. To kobieca suknia"

Nie milkną komentarze związane z suknią ślubną Meghan Markle - amerykańskiej aktorki, a obecnie księżnej Sussex - która 19 maja poślubiła szóstego w linii sukcesji do brytyjskiego tronu, księcia Harry'ego. Ceremonia odbyła się w kaplicy Świętego Jerzego, w zamku królewskim Windsor. - Księżna Sussex zaskoczyła. Ponieważ wybór francuskiego domu mody Givenchy wydawałby się trochę zaskakujący i trochę wbrew tradycji - mówił w studiu "Wstajesz i weekend" TVN24 dziennikarz portalu tvn24.pl, Tomasz-Marcin Wrona.

Laureat pokojowego Nobla ustępuje. Wybierają nowego prezydenta

Kolumbijczycy idą do urn, by wybrać nowego prezydenta, który zastąpi laureata pokojowego Nobla Juana Manuela Santosa. Stawką jest też przyszłość historycznego porozumienia pokojowego z byłymi rebeliantami z Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii (FARC).