Najnowsze

Najnowsze

Zatrzymano dwóch byłych współpracowników Netanjahu

Dwóch byłych współpracowników premiera Izraela Benjamina Netanjahu oraz właściciela największej izraelskiej grupy telekomunikacyjnej zatrzymano w ramach kolejnego śledztwa w sprawie korupcji w otoczeniu szefa rządu - poinformowała izraelska policja.

Upragnione medale na szyjach. Skoczkowie uhonorowani

Wreszcie je mają. Drużyna polskich skoczków narciarskich odebrała brązowe medale wywalczone na dużej olimpijskiej skoczni w Pjongczangu. To pierwszy krążek imprezy tej rangi wywalczony przez Biało-Czerwonych w zmaganiach zespołowych.

Tak lotnisko walczy ze śniegiem

Stany zjednoczone walczą z zimą. Przez opady śniegu trzeba było odwołać tysiące lotów. Na lotnisku w Salt Lake City ze śniegiem walczy ekipa uzbrojona w specjalne pługi i odśnieżarki. Bez nich lotnisko musiałoby zostać zamknięte na zimę. Jednorazowo na pas wyjeżdża aż 30 różnych maszyn.

Data manewrów dopiero po paraolimpiadzie

Korea Południowa i Stany Zjednoczone ogłoszą między 18 marca a początkiem kwietnia konkretny termin i plan opóźnionych przez igrzyska olimpijskie wspólnych manewrów wojskowych - oświadczył we wtorek południowokoreański minister obrony Song Jung Mu.

"Marszałek kompromituje siebie", "podejście jak Lech Falandysz". Komentarze opozycji

- Prawo i Sprawiedliwość nie stosuje prawa, które samo przyjęło. To jakaś aberracja umysłowa - stwierdził we wtorek Adam Szłapka z Nowoczesnej, komentując wypowiedź marszałka Senatu w "Jeden na jeden" w TVN24. Zdaniem Andrzeja Halickiego z PO, Stanisław Karczewski przede wszystkim "kompromituje siebie". Z kolei poseł PiS Jan Maria Jackowski zdystansował się od słów marszałka.

Biały Dom: prezydent rozważa ograniczenia sprzedaży broni palnej

Prezydent Donald Trump jest gotowy rozważyć zaostrzenie kontroli sprzedaży broni palnej - wynika z wydanego w poniedziałek komunikatu Białego Domu. Wśród analizowanych kroków wymienia się wprowadzenie badań psychologicznych dla potencjalnych nabywców broni.

Skandal seksualny zamiast pomocy charytatywnej. Oxfam przeprasza Haiti

Przybyliśmy tu, by przekazać wyrazy naszego wstydu i przeprosić haitański rząd i naród - oświadczyli przedstawiciele brytyjskiej organizacji charytatywnej Oxfam, którzy specjalnie w tej sprawie przybyli na spotkanie z władzami Haiti w Port-au-Prince. Pracownicy Oxfam zamieszani byli w skandale seksualne, do których dochodziło podczas misji pomocowej na Haiti w 2011 roku.

Czy prezes jest zły na premiera? "Chcielibyśmy, by zajmował się gospodarką, a gasi pożary"

Nie wiem, co by było, gdyby Beata Szydło była w miejscu, gdzie był premier Morawiecki - stwierdził marszałek Senatu Stanisław Karczewski w dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl, odnosząc się do kontrowersji wywołanych wypowiedzią szefa polskiego rządu w Monachium. Pytany w innym wątku rozmowy o zgłoszone przez MSWiA kandydatury na szefa Krajowego Biura Wyborczego i wątpliwości, że osoby te są związane z partią rządzącą, Karczewski odparł: - A to co, mieli być kandydaci związani z Platformą Obywatelską?

"Wszyscy byliśmy jak roboty". Internetowe trolle z Rosji przerywają milczenie

Udawali blogerów, tworzyli fałszywe konta w portalach społecznościowych i pisali między innymi o heroizmie rosyjskich żołnierzy w Syrii - tak wyglądała praca dla Internet Research Agency, jednej z trzech rosyjskich firm oskarżonych o ingerencję w amerykańskie wybory prezydenckie. Relację dwóch byłych pracowników tej firmy przedstawił dziennik "New York Times".

Trzeci przypadek dopingu. Hokeista opuszcza wioskę

Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) poinformował we wtorek o pozytywnym wyniku testu antydopingowego u kolejnego olimpijczyka - słoweńskiego hokeisty Zigy Jeglicia. Wykryto u niego fenoterol, lek rozszerzający oskrzela. Zawodnik został tymczasowo zawieszony.

"Nie będzie działać". Marszałek Karczewski o ustawie o IPN

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w Monachium prawdę, ale jego słowa wyrywane są z kontekstu - stwierdził w "Jeden na jeden" Stanisław Karczewski, marszałek Senatu. Jak dodał, nowelizacja ustawy o IPN przez jakiś czas, przynajmniej do wydania w jej sprawie decyzji przez Trybunał Konstytucyjny, "nie będzie działać".

Czy prezes jest zły na premiera? "Chcielibyśmy, by zajmował się gospodarką, a gasi pożary"

Nie wiem, co by było, gdyby Beata Szydło była w miejscu, gdzie był premier Morawiecki - stwierdził marszałek Senatu Stanisław Karczewski w dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl, odnosząc się do kontrowersji wywołanych wypowiedzią szefa polskiego rządu w Monachium. Pytany w innym wątku o zgłoszone przez MSWiA kandydatury na szefa Krajowego Biura Wyborczego i wątpliwości, że osoby te są związane z partią rządzącą, Karczewski odparł: - A to co, mieli być kandydaci związani z Platformą Obywatelską?

"Nie będzie działać". Marszałek Karczewski o ustawie o IPN

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w Monachium prawdę, ale jego słowa wyrywane są z kontekstu - stwierdził w "Jeden na jeden" Stanisław Karczewski, marszałek Senatu. Jak dodał, nowelizacja ustawy o IPN przez jakiś czas, przynajmniej do wydania w jej sprawie decyzji przez Trybunał Konstytucyjny, "nie będzie działać".

12-latka walczyła ze złodziejem telefonu. Policja: była bardzo dzielna

Policja w brytyjskim mieście Derby poszukuje złodzieja, który zaatakował 12-latkę. Dziewczyna, której próbował zabrać telefon, stawiła opór, napastnik przewrócił ją jednak i po 30 sekundach walki zdołał uciec ze skradzioną komórką. Całe zdarzenie uchwyciła jedna z miejskich kamer monitoringu.

Spór na oczach świata

Spór między Izraelem a Polską rozlał się na cały świat. Światowe media zadają coraz więcej pytań, próbując zrozumieć, dlaczego nie szuka się porozumienia, a zaostrza się sytuację. O wizerunkowe koszty ustawy o IPN i konfliktu polsko-izraelskiego pyta Maria Mikołajewska.

BAFTA w cieniu kobiet

Nagrody BAFTA wręczone. Najlepszym filmem została produkcja "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri". To wielki wygrany tegorocznych brytyjskich Oscarów. Produkcja była nominowana w dziewięciu kategoriach. Ostatecznie otrzymała pięć nagród, w tym dla najlepszej aktorki. I to nie przypadek - w tym roku to kobiety zdominowały uroczystość pod wieloma względami: od nagród, pięknych kreacji, po jasny przekaz.

Eksperyment nie z tej ziemi

Mars na środku pustyni w Izraelu. Grupa sześciu naukowców zbudowała makietę czerwonej planety, wewnątrz której panowały warunki zbliżone do tych panujących na Marsie. O eksperymencie, który ma nas przybliżyć do życia na Marsie, Anna Wilczyńska.

Karetką do kataru

Dlaczego nadużywamy numeru 112? Ratownicy medyczni alarmują, że na 10 przyjętych zgłoszeń tylko 1/3 potrzebuje naszej natychmiastowej pomocy. Ludzie dzwonią, wyolbrzymiają i podają nieprawdziwe objawy. Dyspozytor nie może tego zweryfikować, przyjmuje zgłoszenie i musi pomóc potrzebującym - w efekcie karetki, zamiast do nagłych przypadków, jeżdżą też do przeziębionych czy chorych na grypę.