Najnowsze

Najnowsze

Skryte oblicze Tajlandii

Akcja ratunkowa w Tajlandii zwróciła uwagę nie tylko na drużynę Dzikich Dzików. To moment, kiedy cały świat spojrzał na kraj, który wewnętrznie ma wiele problemów. Znany jest przede wszystkim z przyjaznego nastawienia do turystów. Ale trzeba pamiętać, że Tajlandczykami rządzi wojskowa junta. Cztery lata temu doszło tam do kolejnego zamachu stanu.

Igrzyska Putina

Niebawem finał mundialu w Rosji. Wygrają Chorwaci albo Francuzi, ale jak podkreślają komentatorzy - niekwestionowanym wygranym mistrzostw świata w Rosji już jest Władimir Putin. Prezydent Rosji rozgrywa nie tylko w związku z mundialem. Przed nim spotkanie z Donaldem Trumpem, którego wyniki mogą mieć bardzo poważne konsekwencje dla świata.

Protest w rocznicę

PiS w namiocie na Placu Zamkowym, a 550-lecie dla opozycji to wspólne posiedzenia klubów, a także symboliczny protest. Nowoczesna i PSL na chwilę przed przemówieniem prezydenta opuściły posiedzenie Zgromadzenia Narodowego.

12 rosyjskich agentów oskarżonych. Mieli ingerować w amerykańskie wybory

Federalna wielka ława przysięgłych postawiła w stan oskarżenia 12 agentów rosyjskiego wywiadu w ramach dochodzenia w sprawie ingerencji Rosji w wybory w USA prowadzonego przez prokuratora specjalnego Roberta Muellera. Skomentował to MSZ Rosji oznajmiając, że sprawa ma na celu "zepsucie atmosfery" przed spotkaniem Donalda Trumpa z Władimirem Putinem.

Gorzka herbatka u królowej

Donald Trump na herbatce u królowej Elżbiety II. Mniej więcej 30 minut miłego spotkania chyba nie wniesie nic istotnego do polityki, ale z pewnością zapisze się w historii Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Kancelaria Sejmu o kosztach protestu niepełnosprawnych

Koszt 40-dniowego protestu rodzin osób niepełnosprawnych w Sejmie wynosi około 66 tysięcy złotych - poinformowała szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska. Jak dodała, nie została podjęta decyzja, kto zostanie tymi kosztami obciążony.

Grecki ambasador wezwany do rosyjskiego MSZ

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało w piątek ambasadora Grecji, wyrażając zdecydowany protest przeciw wydaleniu dwóch rosyjskich dyplomatów z tego kraju i zakazowi wjazdu dwóch obywateli rosyjskich – podał resort na swojej stronie internetowej.

Tusk: Trump wykazuje ponadstandardową niechęć do NATO i Unii Europejskiej

Otwartość Trumpa wobec takich ludzi jak dyktator Korei Północnej, prezydent Rosji Władimir Putin czy prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan jest dość znacząca i wyraźna - wskazywał w "Faktach po Faktach" w TVN24 Donald Tusk, szef Rady Europejskiej i były premier. Jego zdaniem, prezydent USA wykazuje "ponadstandardową niechęć zarówno do Unii Europejskiej jak i NATO".

Tusk kibicuje Chorwacji. "Piękny i ambitny futbol"

- Będę trzymał kciuki za Chorwację. To nieduży kraj, to również Słowianie. Mam tam dużo przyjaciół. Nawet związki rodzinne w jakimś sensie. Na turnieju grali piękny i ambitny futbol. To także szkoła dla naszej reprezentacji, że można przeskoczyć wyższe poprzeczki niż nam się to udało - mówił w "Faktach po Faktach" przewodniczący Rady Europejskiej i były premier Donald Tusk o finale mistrzostw świata w Rosji. W nim w niedzielę zagrają Chorwaci z Francuzami.

W mieszkaniu otrutego Brytyjczyka znaleziono nowiczok

Brytyjska policja poinformowała o znalezieniu w domu jednej z ofiar niedawnego zatrucia nowiczokiem buteleczki z tą substancją. Śledczy wciąż nie znają pochodzenia przedmiotu, ani nie wiedzą, jak trafił do poszkodowanego.

Zamach podczas wiecu wyborczego w Pakistanie. Prawie 130 zabitych

Do 128 wzrosła liczba zabitych w zamachu samobójczym, do którego doszło w piątek w miejscowości Mastung na południowym zachodzie Pakistanu. Atak nastąpił na wiecu przed zaplanowanymi na 25 lipca wyborami parlamentarnymi. Do zamachu przyznało się tak zwane Państwo Islamskie.

Biedroń: po bojkotach sondaże opozycji nie rosną

- Warto uczcić tego typu rocznice - tak prezydent Słupska Robert Biedroń tłumaczył w "Tak jest" TVN24, dlaczego, gdyby nadal był posłem, wziąłby udział w Zgromadzeniu Narodowym z okazji 550-lecia polskiego parlamentaryzmu. Piątkowe posiedzenie zbojkotowała Platforma Obywatelska, a PSL i Nowoczesna opuściły zgromadzenie po odśpiewaniu hymnu.

(Nie)wspólne świętowanie

Z okazji 550-lecia polskiego parlamentaryzmu, na dziedzińcu Zamku Królewskiego odbyło się w piątek uroczyste Zgromadzenie Narodowe. We wspólnym świętowaniu nie wziął jednak udziału klub Platformy Obywatelskiej. Politycy Nowoczesnej i PSL natomiast pojawili się, a następnie wyszli tuż przed orędziem prezydenta Andrzeja Dudy. Prezydent Słupska, Robert Biedroń stwierdził, że takie wydarzenie było dobrym powodem, by pokazać, że jesteśmy wspólnotą, bo "Polacy są już zmęczeni tym konfliktem".

Europejskie firmy mają być chronione przed skutkami sankcji wobec Iranu

Szefowie dyplomacji państw Unii Europejskiej mają w poniedziałek dać zielone światło dla aktywacji tak zwanego statusu blokującego, czyli prawa, które ma chronić europejskie firmy przed amerykańskimi sankcjami wobec Iranu. Brak sprzeciwu w tej sprawie będzie jeszcze musiał wyrazić Parlament Europejski.

"Proszę sprawdzić w podręczniku psychologii". Komisja o proteście - bez protestujących i kamer

Dzisiejsza dyskusja nie dotyczy niepełnosprawnych. Dotyczy sytuacji, która zaistniała w wyniku okupowania części pomieszczeń sejmowych - stwierdził poseł PiS Włodzimierz Bernacki, przewodniczący sejmowej Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Komisja ta w piątek zajmuje się oceną przebiegu protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, który przez 40 dni trwał w Sejmie na przełomie kwietnia i maja. Przedstawiciele protestujących, którzy chcieli wziąć udział w posiedzeniu dostali zakaz wstępu do Sejmu do 27 maja 2020 roku. Na piątkową komisję nie zostali też wpuszczeni dziennikarze. Przewodniczący tłumaczył, dlaczego.