Najnowsze

Najnowsze

Co dalej z Rotundą?

Zamieszanie wokół symbolu Warszawy. Najpierw zrobiło się głośno o rozbiórce słynnej Rotundy, teraz jest głośno, bo decyzję wstrzymano. Tak zarządził stołeczny konserwator zabytków, a zrobił to w momencie, kiedy prace już ruszyły.

Bez uścisku dłoni

To pierwsze takie spotkanie w cztery oczy. Donald Trump przyjął Angelę Merkel. Było wspólne zdjęcie i prawdopodobnie brak uścisku dłoni. Relacje nie należą do łatwych, ale są cele ważniejsze - gospodarka i pieniądze, o które każdy zabiega.

Bezprawie na granicy?

Deklarują, że są bici, torturowani i bez szans na normalne życie w swoim kraju. Każdego dnia na granicy w Terespolu kilkadziesiąt osób prosi o status uchodźcy. I choć polskie prawo gwarantuje im ochronę, straż graniczna wpuszcza nielicznych.

Rząd, "prawda" i rzeczywistość

Władza przekonana jest o swojej racji i pokazuje to w używanym przez siebie języku. Prawda jest tylko jedna, ale rzeczywistość ostatnio wiele razy pokazała, że słowa nie zawsze były odzwierciedleniem prawdziwych wydarzeń. Kiedy dziennikarze próbują dopytać, niekiedy stają się natrętami, którzy niepotrzebnie zadają niewygodne pytania.

PO: Schetyna na premiera

Jest wniosek i jest kandydat na premiera - to Grzegorz Schetyna. PO zawalczy o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. Lista zarzutów jest długa - partie opozycyjne z listą mogą się nawet zgodzić, ale już trudniej zaakceptować im lidera PO jako przyszłego premiera.

"Nawet gdyby to był miesiąc, a nie trzy dni, to by się nie udało"

"Pan Bóg miał siedem dni, by stworzyć świat, a ja miałem trzy, by wypromować kandydaturę Jacka Saryusz-Wolskiego - stwierdził w jednym z wywiadów minister Waszczykowski". Te słowa komentowali goście "Faktów po Faktach". - No tak, tylko że Panu Bogu się udało. A tu nawet gdyby to był miesiąc, a nie trzy dni, to by się nie udało - stwierdził Janusz Zemke, eurodeputowany SLD. - Saryusz- Wolski niewątpliwie jest kompetentny w sensie pewnych umiejętności, ale w wymiarze ideowym jest zupełnie obcy - ocenił Marian Piłka (Prawica RP). - Nie był to dobry kandydat - przyznał.

Na odstrzał?

Niektórzy jak widać jednak muszą i wolny czas spędzają zabijając wypuszczane z klatek ptaki. Ta aluzja do oświadczenia prezesa Polskiego Związku Łowieckiego jest nieprzypadkowa, bo samego prezesa ktoś niebawem - mówiąc kolokwialnie - może "odstrzelić". Do Sejmu trafił projekt ustawy likwidującej Polski Związek Łowiecki i nadzór nad myśliwymi przekazujący ministrowi rolnictwa oraz nowej instytucji - ze słowem "narodowy" w nazwie. Kto stoi za tym pomysłem? O tym Magdalena Gwóźdź.

Wielkie łowy

Pytania o zasady polowania z udziałem ministra środowiska i szefa Polskiego Związku Łowieckiego. Chociaż część myśliwych słowo polowanie bierze tu w cudzysłów, bo panowie strzelali do ptaków wyhodowanych w specjalnym ośrodku i wypuszczanych im przed lufy z klatek. Jan Szyszko i Lech Bloch zabili tak pół tysiąca bażantów, a Magdalena Raczkowska-Kazek pyta - polowanie to czy rzeź?

"Mamy do czynienia z postępującą degrengoladą Trybunału Konstytucyjnego"

- Jak się będą pojawiały sprawy niekontrowersyjne, to Trybunał będzie sobie orzekał. Natomiast sprawy o znaczeniu wielkim, politycznym, sprawy fundamentalne będą rozstrzygane właśnie w taki sposób jak w czwartek - powiedział w "Faktach po Faktach" Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Odniósł się w ten sposób do wątpliwości dotyczących orzekającego składu sędziowskiego. Gośćmi w drugiej części programu byli Marian Piłka (Prawica RP) i Janusz Zemke (SLD).

"Mamy do czynienia z postępującą degrengoladą Trybunału Konstytucyjnego"

Jak się będą pojawiały sprawy niekontrowersyjne, to Trybunał będzie sobie orzekał. Natomiast sprawy o znaczeniu wielkim, politycznym, sprawy fundamentalne będą rozstrzygane właśnie w taki sposób jak w czwartek - powiedział w "Faktach po Faktach" Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Odniósł się w ten sposób do wątpliwości dotyczących orzekającego składu sędziowskiego.

Dlaczego kobiety chirurgicznie poprawiają urodę? "Próba leczenia kompleksów przez operacje"

- U większości osób poddających się operacjom plastycznym problem leży w głowie - mówił w "Tak jest" chirurg-plastyk Krzysztof Potocki. - W większości przypadków jest to to próba leczenia poprzez operacje różnego rodzaju kompleksów - stwierdził lekarz. Jak tłumaczyła szefowa agencji modelek Małgorzata Leitner, kobiety poddają się takim zabiegom, bo chcą czuć się piękniejsze, bardziej pożądane.

Pierwsze spotkanie w cztery oczy już za nimi. "Produktywne rozmowy"

Prezydent USA Donald Trump przyjął kanclerz Niemiec Angelę Merkel w Białym Domu. Na wspólnej konferencji prasowej Trump stwierdził, że spotkanie było "produktywne", a rozmowy dotyczyły między innymi wydatków na NATO. Merkel po spotkaniu stwierdziła, że liczy na to, iż UE i Stany Zjednoczone wznowią zamrożone obecnie negocjacje w sprawie porozumienia o wspólnej strefie wolnego handlu.

Śmierć bohatera nie jest problemem. Ridley Scott chce nakręcić "Gladiatora 2"

Ridley Scott zamierza nakręcić "Gladiatora 2" i to ponownie z Rusellem Crowem. Nie przeszkadza mu nawet fakt, że grany przez Crowe'a bohater w pierwszym filmie umiera. Na trwającym właśnie w amerykańskim Austin South by Southwest Film Festival reżyser przyznał, że rozmawiał z wytwórnią Universal i wie, w jaki sposób przywrócić do życia uśmierconego bohatera. Jak? Tego nie zdradził. W internecie trwa za to burzliwa dyskusja wśród fanów filmu.

Chirurgia kompleksów

Zmarła, bo chciała dobrze wyglądać - 34-latka z Częstochowy poddała się zabiegowi liposukcji przed ślubem, ale zmarła na drugi dzień po operacji. Ten dramatyczny finał zszokował, bo dla niektórych takie zabiegi nie były traktowane jak prawdziwa operacja. O tym dlaczego kobiety podejmują ryzyko rozmawiali goście programu Tak Jest - właścicielka agencji modelek Avant Models Małgorzata Leitner i chirurg plastyk dr Krzysztof Potocki.

Sekretarz stanu USA i bohater drugiego planu

Sekretarz stanu USA Rex Tillerson odwiedził w piątek miejscowość Panmundżom w strefie zdemilitaryzowanej oddzielającej zwaśnione państwa koreańskie. Kroki amerykańskiej delegacji śledzili bacznie nie tylko dziennikarze, ale i północnokoreańscy żołnierze. Fotoreporterom udało się uchwycić rzadki widok.

Zmarł laureat literackiego Nobla

Angielskojęzyczny poeta Derek Walcott, uhonorowany w 1992 roku literacką Nagrodą Nobla, zmarł w wieku 87 lat w swym domu na ojczystej karaibskiej wyspie Saint Lucia - poinformował przedstawiciel jego wydawcy w mieście Castries.

Prezydent na czele rankingu zaufania. Kto wypadł najgorzej?

Prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło oraz Paweł Kukiz to trójka polityków, którzy cieszyli się na początku marca największym zaufaniem Polaków. Nieufność budzili najczęściej szef MON Antoni Macierewicz i prezes PiS Jarosław Kaczyński - wynika z sondażu CBOS.

Buja jak w czasie sztormu. Prędkość? Jak bardzo szybki marsz

Stan torowiska tramwajowego pomiędzy Łodzią a Pabianicami jest w fatalnym stanie. Tramwaj na tej trasie przewozi ponad 8 tysięcy osób dziennie. By wagony się nie wykoleiły, w niektórych miejscach wprowadzono ograniczenie prędkości do… 10 km/h. Mimo to pasażerowie muszą się trzymać poręczy, żeby się nie przewrócić. Na trasie jeżdżą tramwaje łódzkiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego ale torowisko należy do Pabianic i pobliskiego Ksawerowa, które nie mają jednak pieniędzy na modernizację. Szansą byłaby unijna pomoc, ale to na razie plany. A remont jest potrzebny już.