Najnowsze

Najnowsze

Eight people in hospital after designer drugs poisoning in Wałcz

Eight people have been admitted to the hospital in Wałcz, in the Zachodniopomorskie voivodeship. They are believed to have been poisoned by designer drugs and two of them are in serious condition. Some of the affected were brought by ambulance, while some of them came to the hospital themselves. The local police and prosuector are looking into the case.

Pjongjang radzi obywatelom, by "zaciskali pasa"

Państwowe media Korei Północnej radzą w poniedziałek mieszkańcom kraju, by przygotowali się na "zaciskanie pasa". Południowokoreańska agencja Yonhap wiąże to z oznakami zastoju w negocjacjach Waszyngton-Pjongjang w sprawie denuklearyzacji KRLD.

Turyści weszli na zamknięty szlak w Tatrach. Ratowali ich Słowacy

Para turystów z Polski zignorowała informację o zamkniętym szlaku w słowackich Tatrach i próbowała przejść z Przełęczy pod Kopą do Jaworzyny Tatrzańskiej. Utknęła jednak i musiała wezwać na pomoc ratowników z Horskiej Zachrannej Sluzby, czyli słowackiego górskiego pogotowia ratunkowego

Rosyjski obrońca praw człowieka zatrzymany

Policja w Moskwie zatrzymała w poniedziałek obrońcę praw człowieka Lwa Ponomariowa. Przed gmachem Prokuratury Generalnej prowadził on jednoosobową pikietę, protestując przeciwko działaniom wobec dwóch dziewcząt - Marii Dubowik i Anny Pawlikowej - oskarżonych o ekstremizm.

Loża prasowa 22.07.2018

W "Loży Prasowej" gościli Eliza Olczyk ("Wprost"), Jacek Nizinkiewicz ("Rzeczpospolita"), Tomasz Wołek i Daniel Passent ("Polityka"). Głównym tematem programu były zmiany w ustawie o Sądzie Najwyższym, które w ekspresowym tempie przeszły przez Sejm, i związana z tym kwestia kadencji Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego, prof. Małgorzaty Gersdorf. Goście Andrzeja Morozowskiego rozmawiali też decyzjach Jarosława Kaczyńskiego, z których teraz wycofuje się jego partia. Chodzi o zakaz hodowli zwierząt futerkowych i możliwość kandydowania w wyborach samorządowych polityków PiS równocześnie funkcjonujących w spółkach skarbu państwa. W programie poruszono też temat referendum konsultacyjnego w sprawie zmian w konstytucji oraz o wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę nieprawomocnie skazanego Mariusza Kamińskiego.

"Rozwiązania pozorne" i "uznaniowość". Eksperci Senatu krytykują zmiany w ustawach sądowych

Biuro Legislacyjne Senatu przestrzega senatorów przed przyjmowaniem piątej nowelizacji ustaw sądowych w takiej wersji, jak uchwalił ją Sejm. Naruszenie zasad demokratycznego państwa prawnego, uznaniowe oceny wystawiane kandydatom na sędziów przez Krajową Radę Sądownictwa, brak reprezentatywności zgromadzeń sędziowskich - to główne niebezpieczeństwa, jakie w przegłosowanych w Sejmie przepisach dostrzegają senaccy legislatorzy.

Harcerka spadła z wysokości. Drużynowy oskarżony

Legnicka prokuratura oskarżyła Jerzego J. o nieupilnowanie swojej drużyny, w wyniku czego jedna z harcerek doznała obrażeń ciała. Śledztwo wykazało, że drużynowy zorganizował zbiórkę w budynku będącym w przebudowie, a następnie zostawił sześcioosobową grupę bez opieki. W trakcie wykonywania zadania 15-letnia Dominika spadła z wysokości prawie 3 metrów przez otwór w stropie.

Chmara owadów obległa ulice. Wyglądała jak zamieć

Ogromna chmara jętek pojawiła się w Witebsku (Białoruś) w sobotę. W świetle latarni przypominała zamieć śnieżną. Okres godowy tych owadów zazwyczaj przypada na sierpień i objawia się właśnie takimi masowymi wylotami. Zjawisko ma często miejsce przy zbiornikach wodnych: rzekach, stawach lub jeziorach. Larwy jętek mogą żyć nawet kilka lat, jednak postacie dorosłe żyją bardzo krótko - około jednego dnia. Stąd też ich nazwa: jętka jednodniówka.

Reuters: Maria Butina miała w USA więcej kontaktów, niż przypuszczano

Aresztowana w USA pod zarzutem szpiegostwa Rosjanka Maria Butina miała więcej kontaktów wśród wysokich rangą urzędników w Waszyngtonie, niż dotąd przypuszczano - poinformowała w poniedziałek agencja Reutera. Jak ustalono, w 2015 roku wzięła ona udział w spotkaniach pomiędzy przedstawicielami Rosji i USA w amerykańskim Departamencie Skarbu oraz banku centralnym USA.

#Pamięć Absolutna 22.07.2018

Tomasz Sianecki i Marek Przybylik jak co tydzień podróżują w czasie i przypominają najważniejsze i najciekawsze wydarzenia sprzed dokładnie 10 lat. Tym razem wspominają drugą połowę lipca 2008 roku i między innymi panujące wtedy bardzo napięte stosunki między prezydentem Lechem Kaczyńskim a ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim.

Zarzut propagowania ustroju totalitarnego za napis "PZPR" na biurze polityków PiS

Policjanci zatrzymali 48-letnią kobietę z województwa mazowieckiego, która w nocy z piątku na sobotę na oknie biura senatora Andrzeja Mioduszewskiego i posła Krzysztofa Czabańskiego z PiS w Wąbrzeźnie miała napisać "PZPR", a na chodniku przed lokalem "Czas na sąd ostateczny". Kobieta usłyszała już zarzut – propagowania ustroju totalitarnego.