Najnowsze

Najnowsze

Prezydent: Rosja wymusza podjęcie działań wzmacniających potencjał obronny

Rosja pokazuje, że jest gotowa sięgnąć do siły militarnej, aby osiągnąć swoje cele. Świadomie łamie przy tym prawo międzynarodowe - ocenił w czwartek podczas odprawy sił zbrojnych prezydent Andrzej Duda. Minister obrony Mariusz Błaszczak mówił z kolei o dostawie amerykańskich rakiet systemu Patriot dla polskiej armii.

"Bycie nieperfekcyjną jest OK!". Sesja trenerki fitness po urodzeniu dziecka

Na Instagramie Katarzyny Bigos, instruktorki fitness i pole dance, pojawiło się w środę zdjęcie, które przyciągnęło uwagę polskich internautów. - Chcemy przebić się z przekazem o normalności i przemycić kawałek nieperfekcyjnej rzeczywistości, która przecież jest zupełnie w porządku - skomentowała trenerka w rozmowie z portalem tvn24.pl.

Prokuratura chce warunkowego umorzenia sprawy wypadku premier Szydło

Prokuratura nie oskarży Sebastiana K., kierowcy seicento, ale chce, by sąd stwierdził, że to on jest winny wypadku. Zamiast aktu oskarżenia prokurator sporządził wniosek o warunkowe umorzenie postępowania przeciw Sebastianowi K. Obrońca młodego kierowcy już zapowiada, że jego klient nie zgodzi się na takie zakończenie sprawy.

Brytyjski minister obrony: Rosja powinna się zamknąć

Pytany przez dziennikarzy o groźby rządu Rosji dotyczące planów wydalenia brytyjskich dyplomatów z Moskwy, minister obrony Wielkiej Brytanii Gavin Williamson powiedział, że "Rosja powinna dać sobie spokój i się zamknąć".

Szef NATO: Wielka Brytania nie jest sama

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg ocenił, że atak na byłego oficera rosyjskiego wywiadu Siergieja Skripala jest nie do zaakceptowania i nie powinien mieć miejsca w cywilizowanym świecie.

Amerykanie pokazują, jak przebijają lód

Po roku przerwy Amerykanie znów ćwiczą przebijanie lodu atomowymi okrętami podwodnymi. Dodatkowo pierwszy raz w historii towarzyszą im Brytyjczycy. W ramach ćwiczeń ICEX 18 spod lodu na północ od Alaski wyłoniły się dwie amerykańskie jednostki. Przy okazji Amerykanie pierwszy raz pokazali, jak taka operacja wygląda z centrali dowodzenia okrętu podwodnego.

Odpowiadali za kampanię "Sprawiedliwe sądy". Wracają do kancelarii premiera

Anna Plakwicz i Piotr Matczuk, właściciele spółki odpowiedzialnej za realizację kampanii "Sprawiedliwe sądy", wracają do pracy w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Informację potwierdził szef kancelarii Michał Dworczyk. Plakwicz i Matczuk, których działalnością interesowały się Centralne Biuro Antykorupcyjne oraz prokuratura, mają odpowiadać za komunikację rządu premiera Mateusza Morawieckiego.

"Profesorów uczyć historii elementarnej". 93-letni profesor wyszedł po przemówieniu Morawieckiego

Profesor Ryszard Krasnodębski, były żołnierz AK i uczestnik wydarzeń Marca '68 miał zostać odznaczony medalem "Wrocław z Wdzięcznością" w trakcie uroczystości na Politechnice Wrocławskiej. Po wystąpieniu premiera Morawieckiego nie zaczekał na przyznanie medalu, wyszedł z sali i skrytykował słowa szefa rządu. - Premier nadużył swojej władzy. Nie miał prawa mówić tutaj godzinę, profesorów uczyć historii elementarnej. Nie rozumie, co mówi - powiedział wzburzony.

"Zdecydowana zmiana w zachowaniu" Irańczyków

Irańskie siły morskie najwyraźniej wstrzymały prowokacje w Zatoce Perskiej wobec okrętów marynarki wojennej USA - ocenił rzecznik Amerykańskiego Centralnego Dowództwa Sił Morskich (NAVCENT) William Urban.

Partia Razem legalna. Zandberg: prokuratura stwierdziła rzecz oczywistą

Nie ma podstaw do delegalizacji partii Razem – uznała Prokuratura Krajowa. Tym samym odmówiła rozpoczęcia postępowania, które miałoby stwierdzić niezgodność z konstytucją statutowej działalności tej partii. Prokuratura zauważyła też, że materiały partii Razem zawierają "potępienie i dezaprobatę dla działań reżimów totalitarnych".

Rosja: planujemy kroki odwetowe, zarzuty Londynu są chore

Środki odwetowe wobec Londynu są przygotowywane i zostaną przyjęte w najbliższym czasie - powiedziała rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa. Określiła jako "chore" zarzuty udziału Rosji w użyciu broni chemicznej w Wielkiej Brytanii.

Ojciec premiera o zmianach w rządzie: moim zdaniem to jest troszkę pod publiczkę

Myślę, że jego doświadczenia korporacyjne przydają się w oszczędnym zarządzaniu państwem - mówił w internetowej dogrywce w "Jeden na jeden" Kornel Morawiecki, poseł Wolnych i Solidarnych. W ten sposób skomentował zmniejszenie liczby wiceministrów w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. Ojciec szefa rządu ocenił, że jego syn jest dobrym premierem, bo "czuje Polskę".

Wizyta szefa tureckiej dyplomacji w USA przełożona

Planowana na 19 marca wizyta w Waszyngtonie ministra spraw zagranicznych Turcji Mevluta Cavusoglu została przełożona - poinformował rzecznik tureckiego resortu dyplomacji Hami Aksoy, nie podając powodów tej decyzji.

Kilka patroli ścigało auto, za kierownicą policjant

Dyżurny otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym policjancie za kierownicą audi. Kierowcę zatrzymano do kontroli drogowej, jednak ten wykorzystał moment nieuwagi i zaczął uciekać. Złapano go dopiero po pościgu - informuje policja z Lubaczowa.

"Podział majątku służył relacjom rodzinnym premiera"

Sprawa z majątkiem premiera to przykład szukania dziury w całym - ocenił w "Jeden na jeden" w TVN24 jego ojciec Kornel Morawiecki, komentując doniesienia "Newsweeka". - Mateusz moim zdaniem za dużo zarabiał, jak był prezesem banku i ja to mu mówiłem - dodał. Pytany, czy podział majątku służył ukryciu czegoś, odparł: - Podział majątku służył jego relacjom rodzinnym. Myślę, że to był główny powód.