Najnowsze

Najnowsze

Lawina w Tatrach. 20 ratowników i psy w akcji

W rejonie Niskiej Przełęczy w Tatrach Zachodnich w sobotę zeszła lawina śnieżna w kierunku Doliny Jarząbczej. Ratownicy zostali zawiadomieni, że w tym rejonie widziany był turysta, więc przystąpili do poszukiwań. Wszystko zakończyło się dobrze. - Nie ma osób poszkodowanych - mówią.

"Polska może być europejska albo moskiewska"

Nie zgadzam się głęboko z tymi, którzy mówią, że trzeba dzisiaj cofnąć się, że dzisiaj integracja europejska powinna wrócić do korzeni – mówił w sobotę były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Także były prezydent Bronisław Komorowski przestrzegał, że całkowicie nowa wizja Unii może okazać się niebezpieczna.

Stworzył kiczowaty teledysk. Dostał medal od prezydenta

Z tej piosenki internauci dworowali sobie w najlepsze, a poznańska kuria "ze względów estetycznych" chciała jej usunięcia z sieci. Ostatecznie teledysk zrobiony na 1050. rocznicę chrztu Polski przetrwał krytykę, a sprawa ucichła. Teraz o jego twórcy znów zrobiło się głośno. Dominik Górny właśnie został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Brązowym Krzyżem Zasługi.

Petru: powołajmy obywatelski ruch "Polska w Europie"

O powołanie ruchu obywatelskiego pod hasłem "Polska w Europie" - mówił podczas manifestacji poparcia dla Unii Europejskiej "Marsz dla Europy: Kocham Cię, Europo!" lider Nowoczesnej, Ryszard Petru. Platforma Obywatelska na 6 maja zapowiedziała kolejną manifestację poparcia dla Unii.

Gest Beaty Szydło po podpisaniu Deklaracji Rzymskiej

Przywódcy 27 państw UE przyjęli w sobotę Deklarację Rzymską. Ceremonia na rzymskim Kapitolu upamiętniła 60. rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich, które dały początek integracji europejskiej. Premier Beata Szydło również złożyła podpis.

Deklaracja Rzymska przyjęta. Przywódcy Unii Europejskiej złożyli podpisy

Na Kapitolu w Rzymie została podpisana Deklaracja Rzymska, która ma potwierdzić wspólne zaangażowanie na rzecz współpracy w ramach Unii Europejskiej, a także nawiązać do osiągnięć ostatnich 60 lat. Podpisy pod dokumentem złożyli przywódcy 27 państw unijnych, w tym premier Beata Szydło.

Uścisk dłoni i uśmiechy. Donald Tusk powitał Beatę Szydło

Premier Beata Szydło przybyła w sobotę na jubileuszowy szczyt Unii Europejskiej. Na rzymskim Wzgórzu Kapitolińskim powitał ją szef Rady Europejskiej Donald Tusk, premier Włoch Paolo Gentiloni, premier sprawującej prezydencję Malty Joseph Muscat oraz burmistrz Rzymu Virginia Raggi.

Wracał z Warszawy. Został zatrzymany

Podczas powrotu ze spotkania z polskimi politykami w Warszawie przywódca opozycyjny i były więzień polityczny Uładzimir Niaklajeu został zatrzymany przez białoruskie służby - poinformował prezes niezależnej agencji BiełaPAN Aleś Lipaj.

Tak wyglądała ewakuacja premier. Nagranie wykonane podczas ataku

Dziennik "The Sun" dotarł do nagrania z monitoringu w Pałacu Westminsterskim, na którym widać ewakuację Theresy May w trakcie ataku, do którego doszło 22 marca. Brytyjska premier w pewnym momencie nie wie, gdzie iść, a w samochodzie, do którego wsiada, nie ma kierowcy, co według ekspertów telewizji Sky News budzi wątpliwości dotyczące pracy służb ochrony. Biuro premier odmówiło komentarza w sprawie nagrania.

Odcięty od tego, za co odpowiada? "Prezydent nie wypełnia swoich obowiązków w pełni"

Zgodnie z konstytucją to prezydent Andrzej Duda jest zwierzchnikiem Sił Zbrojnych. Obserwując jednak, co dzieje się w polskiej armii, trudno nie odnieść wrażenia, że główną i jedyną osobą decydującą w niej o wszystkim jest minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Zdaniem byłych oficerów, których reporterzy "Czarno na białym" poprosili o ocenę relacji ministra i prezydenta, ostatnie listy Andrzeja Dudy niewiele tu zmieniają.

Rosyjska pralnia brudnych pieniędzy. "Europa dała się zrobić w konia"

To największy rozpracowany system prania brudnych pieniędzy w Europie Wschodniej. Endy Gęsina-Torres ("Superwizjer" TVN) i Wojciech Cieśla ("Newsweek"), dotarli do dokumentów, z których wynika, że do polskiego systemu finansowego wpłynęło prawie 10 mln rosyjskich brudnych dolarów. W "Uwadze!" TVN kulisy prowadzenia dziennikarskiego międzynarodowego śledztwa.

Nagła utrata wzroku, ogromny guz w czaszce, operacja w ciąży. Urodziła syna

Kiedy zaczęła tracić wzrok, myślała, że to efekt ciąży. Ale z dnia na dzień było coraz gorzej. Okazało się, że to nowotwór mózgu. Było tak źle, że lekarze zdecydowali się operować, choć pacjentka trzy miesiące później miała rodzić. Wszystko skończyło się szczęśliwie, kobieta właśnie urodziła zdrowego chłopca. Materiał magazynu "Polska i świat".

Będzie trudniej o wizę do USA

Dostanie wizy do Stanów Zjednoczonych będzie jeszcze trudniejsze. Administracja prezydenta Donalda Trumpa rozesłała do wszystkich swoich ambasad na świecie nowe zalecenia, które mają skomplikować procedurę wizową. I nie chodzi tu o obywateli z krajów podwyższonego ryzyka, czyli podejrzewanych o terroryzm. Od tej pory konsulowie mają już na etapie starania się o wizę wyłapywać ludzi, którzy mogą w USA podjąć się nielegalnej pracy. Relacja reportera "Faktów" TVN Marcina Wrony dla "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Manifestacje, głodówki, msze. 40. rocznica powstania ROPCiO

Poszanowanie, obrona i respektowanie praw człowieka oraz stworzenie szerokiego ruchu obywatelskiego - to były główne cele Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela. 25 marca mija 40 lat od utworzenia drugiej, obok Komitetu Obrony Robotników, jawnie działającej antypeerelowskiej organizacji opozycyjnej.