Najnowsze

Najnowsze

Życie narodzonych

Niektórym posłom sejmowej komisji praw człowieka możemy dedykować kolejny reportaż "Czarno na białym", bo przy okazji tej walki o prawo do życia, nic nie mówi się o prawach dzieci, które urodzą się niepełnosprawne. W projekcie kontrowersyjnej ustawy nie ma o tym ani słowa. Mówią o tym za to - dużo i poruszająco - bohaterowie reportażu Darii Górki. Rodzice dzieci, które przyszły na świat z bardzo poważnymi wadami wrodzonymi i genetycznymi, nie chodzą, nie mówią, wymagają ciągłej opieki, rehabilitacji i leczenia, co nie tylko dużo kosztuje, ale też diametralnie zmienia życie całej rodziny, ale taką rodziną Państwo już się tak bardzo nie interesuje.

Prawdy i mity

Wiara i światopogląd - na tym poziomie trudno polemizować w sprawie aborcji. Ale w tym sporze pojawiają się też argumenty, które w jaskrawy sposób przeczą faktom i o tym czarno na białym Artur Warcholiński.

Święte prawo

Pozostawieni praktycznie sami sobie. O ich prawa nikt się nie upomina, gdy toczy się teraz batalia o zaostrzenie prawa do aborcji. Batalia, w którą bardzo zaangażował się teraz Kościół. W ostatnich dniach publicznie zabierał głos w tej sprawie aż kilka razy, na bieżąco odnosząc się do działań lub braku działań polityków rządzącej partii. Nacisk jest mocny, choć - co ciekawe - nie idzie w parze z poparciem wiernych dla zaostrzenia prawa do przerywania ciąży, o czym Jacek Tacik.

"Chcę im pokazać, żeby nie podskakiwali"

Ryszard Petru zapowiada, że za spalenie kukły ze swoją podobizną przez Młodzież Wszechpolską będzie żądał dla nich kary finansowej. - Żeby wyskoczyli z kaski - powiedział były przewodniczący Nowoczesnej w "Kropce nad i".

Poziom dyskusji

Słowa, których akurat nie powinno być, a padły. Arkadiusz Wierzuk pokaże, jak wyglądała debata sejmowej komisji praw człowieka nad prawem kobiety do aborcji. "Co ma kobieta tutaj do gadania" - to tylko jedna z wypowiedzi posłów, którzy ostatecznie poparli projekt ustawy "Zatrzymaj aborcję".

Szef Pentagonu chwali NATO za reakcję po otruciu Skripala

Sekretarz obrony USA Jim Mattis powiedział we wtorek, że wydalenie rosyjskich dyplomatów w ramach protestu po próbie zabicia w Wielkiej Brytanii byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala jest argumentem skierowanym do tych, którzy wątpili w jedność Sojuszu Północnoatlantyckiego.

"Chcę im pokazać, żeby nie podskakiwali"

Ryszard Petru zapowiada, że za spalenie kukły ze swoją podobizną przez Młodzież Wszechpolską będzie żądał dla nich kary finansowej. - Żeby wyskoczyli z kaski - powiedział były przewodniczący Nowoczesnej w "Kropce nad i".

"Tam puściły hamulce". Sikorski o nagrodach ministrów

Wszyscy jesteśmy zniesmaczeni kontrastem między tym, co mówili, czyli "skromność", "służba Polsce", a tym co robią, czyli czerpaniem szeroką garścią - podkreślał w "Faktach po Faktach" w TVN24 były szef MSZ Radosław Sikorski, komentując nagrody wypłacone członków rządu PiS. - Sądzę, że tam puściły hamulce - dodał były szef MSZ. Gościem drugiej części byli Robert Kropiwnicki (PO) i Sebastian Kaleta, członek komisji weryfikacyjnej z rekomendacji PiS.

Telefon do premiera. Prezydentowi nie podoba się, że Słowacja się wyłamała

Prezydent Słowacji Andrej Kiska skrytykował we wtorek słowackie ministerstwo spraw zagranicznych, że nie wydaliło wzorem innych państw Unii Europejskiej rosyjskich dyplomatów w reakcji na próbę otrucia w Wielkiej Brytanii byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala i jego córki. Oprócz Słowacji tylko osiem krajów Unii Europejsiej nie zdecydowało się na taki krok.

"Tam puściły hamulce". Sikorski o nagrodach ministrów

Wszyscy jesteśmy zniesmaczeni kontrastem między tym, co mówili, czyli "skromność", "służba Polsce", a tym, co robią, czyli czerpaniem szeroką garścią - podkreślał w "Faktach po Faktach" w TVN24 Radosław Sikorski, komentując nagrody wypłacone członkom rządu PiS. - Sądzę, że tam puściły hamulce - dodał były szef MSZ.

"To nie jest zwołanie KRS, tylko spotkanie z nowo wybranymi członkami"

Myślę, że dobrze, iż przed formalnym posiedzeniem sędziowie przyjadą, spotkają się, porozmawiają, ustalą zasady - ocenił Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta RP, komentując zapowiedź zorganizowania na początku kwietnia spotkania nowych członków KRS. Jak zapewnił, według jego wiedzy to nie jest zwołanie pierwszego posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa, tylko "spotkanie z nowo wybranymi członkami" KRS.

Solidarni z Brytyjczykami

Jest międzynarodowa odpowiedź na działania Rosji. Władze 26 państw zdecydowały o wydaleniu części rosyjskich dyplomatów w związku z próbą otrucia byłego pułkownika rosyjskiego wywiad wojskowego i brytyjskiego agenta - Siergieja Skripala. Goście Andrzeja Morozowskiego w programie "Tak jest" komentowali przyczyny i zastanawiali się nad odpowiedzią Kremla.

"Nie kumać się z Żydami". Antysemickie komentarze z internetu w spocie Muzeum POLIN

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przygotowało kampanię "Inna historia, taki sam hejt", która zwraca uwagę na antysemickie wypowiedzi w internecie. W ramach kampanii powstał spot "Złe słowa", w którym uczestnicy wydarzeń marcowych z 1968 roku czytają współczesne komentarze internautów na temat Żydów. W spocie można zobaczyć między innymi Seweryna Blumsztajna, Józefa Lebenbauma czy Daniela Passenta.

Serbowie wycofują się z rządu w Kosowie

Szef partii mniejszości serbskiej w Kosowie, Listy Serbskiej, Goran Rakić oświadczył we wtorek, że jego ugrupowanie wycofuje się z rządu w Prisztinie. Jako powód podał zatrzymanie i wydalenie z kraju przedstawiciela władz Serbii.

Putin grzmi po wielkim pożarze: ofiary zginęły przez niechlujstwo

Władimir Putin, który przybył do Kemerowa na Syberii, nie pojawił się na wiecu, by stawić czoła mieszkańcom miasta żądającym odpowiedzi na pytania o śledztwo w sprawie tragicznego pożaru. Pojawił się za to na terenie wokół centrum handlowego, w którym w niedzielę doszło do tragedii, wyraził swoją wściekłość na urzędników.

Widowiskowe wodowanie 75-metrowego statku

Kadłub trawlera został we wtorek zwodowany w stoczni Remontowa Shipbuilding S.A w Gdańsku. Został wykonany na zlecenie norweskiej stoczni, która z kolei sprzeda go szkockiemu armatorowi. Będzie wykorzystywany do połowów ryb na Morzu Północnym. Statek ma długość 75 metrów i szerokość ponad 15 metrów.

Ocalała z Holokaustu zamordowana. Dwie osoby zatrzymane

Dwie osoby zostały zatrzymane we Francji w związku z zabójstwem 85-letniej kobiety - podają francuskie media, powołując się na źródła sądowe. Powodem ataku na ocalałą z Holokaustu Mireille Knoll miała być jej religia - judaizm.