Najnowsze

Najnowsze

"Angela Merkel Muhammed". Uchodźca nazwany ku czci kanclerz

Rodzina syryjskich uchodźców w Niemczech nazwała swoje nowo narodzone dziecko Angela Merkel Muhammed. W ten sposób, jak poinformowali przedstawiciele szpitala, chcieli oni wyrazić swoją wdzięczność dla niemieckiej kanclerz za jej gotowość do przyjmowania migrantów w 2015 roku.

Boimy się alarmów, nie znamy procedur. Polacy niegotowi na zagrożenia

W Chorzowie było zagrożenie skażeniem powietrza. Służby zaczęły ostrzegać mieszkańców, ale ci i tak nie wiedzieliby, co robić, gdyby do skażenia rzeczywiście doszło. Brakuje bowiem szkoleń na wypadek kryzysowych zdarzeń, nawet dla osób mieszkających w rejonach zagrożenia. Materiał magazynu "Polska i Świat" w TVN24.

Tajani: należy zamykać europejskie meczety po modlitwie

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani powiedział w poniedziałek we Włoszech, że powinno się zamykać meczety po zakończeniu modlitwy. To nie mogą być miejsca uprawiania polityki - mówił na zjeździe katolickiego ruchu Comunione e Liberazione.

"Nie może być tak dalej". Premier Finlandii reaguje na zamach

Potrzebne są szybkie metody wydalania osób, które przybyły do Finlandii z niewłaściwych powodów – powiedział w poniedziałek premier Juha Sipila, nawiązując do zamachu terrorystycznego w Turku. Dodał, że jak najszybciej musi też zostać przyjęte nowe prawo o inwigilacji.

Zaginiona jednostka

Lekcja z burz, czyli czego nauczyliśmy się po ostatnich nawałnicach na Pomorzu. Jak ostrzegać przed i jak ratować po, a także czyimi rękami. Minister Antoni Macierewicz chwali żołnierzy wysłanych w teren. Opozycja przypomina natomiast o Wojskowych Jednostkach Odbudowy, które stworzono właśnie do pomocy po kataklizmach. Ale po których tym razem słuch zaginął.

Osiedle znikających samochodów

Auto za autem. Nie przypadkowe, tylko te drogie. Tak giną samochody na jednym z katowickich osiedli. Złodzieje nieuchwytni, mieszkańcy rozgoryczeni i proszący o monitoring. Oraz więcej policji na miejscu.

Ćwiczenia podwyższonego ryzyka

Korea Południowa i cykliczne, choć wyjątkowo ryzykowne ćwiczenia. Ryzyko jest, bo utrzymuje się napięcie na linii Waszyngton - Pjongjang. I dlatego każdy militarny gest nabiera wyjątkowego znaczenia. Wie to również Moskwa, która mobilizuje swoją armię.

Im dalej w las, tym więcej drzew

Wicepremier Gliński kontra minister Szyszko. Bo minister kultury ma wątpliwości, czy to, co robi minister środowiska w Puszczy Białowieskiej, jest słuszne. Wycinka drzew niepokoi, jak się okazuje, nie tylko protestujących na miejscu ekologów. Także współzałożyciela polskiej partii Zielonych. Czyli Piotra Glińskiego.

Alarmujący poziom strachu

W Chorzowie rozliczanie z alarmu. Był groźny pożar fosforu, strażacy gasili, a policjanci ostrzegali. Mieszkańcy w strachu, a my z pytaniami, czy strachu byłoby mniej, gdyby więcej było szkoleń na wypadek podobnie kryzysowych zdarzeń.

Małżeństwo w walce z żywiołem

Mundurowe małżeństwo, które ratowało sąsiadów. Ona - funkcjonariuszka straży granicznej, on - marynarz. I oni poszkodowani, którzy mieli wiele szczęścia, że pani Anna i pan Grzegorz byli w pobliżu. Należy się im przynajmniej chwila naszej uwagi. A może coś więcej.

Burza po wichurach

Po wichurach - polityczna burza. Kto się spisał, a kto zaspał. Samorząd oskarża rząd, a rząd rozlicza samorządowców. Lista pretensji jest długa i wzajemna. Pozostaje pytanie, czy to pomoże ludziom, którzy ciągle czekają na pomoc.

Biedroń: byłem szantażowany przez posłów PiS

Posłowie PiS mówili, że jak będę uległy, to Słupsk będzie miał wsparcie. My wiemy lepiej od polityków z Nowogrodzkiej czy Wiejskiej, jak zarządzać naszymi małymi ojczyznami - mówił w "Faktach po Faktach" prezydent Słupska Robert Biedroń. Ocenił także działania rządu po nawałnicy, która przeszła przez Pomorze.

Biedroń: byłem szantażowany przez posłów PiS

Chaos kompetencyjny spowodowała impotencja instytucji państwowych odpowiedzialnych za niesienie pomocy. Sprawdziła się straż pożarna, a nie sprawdziło się państwo - powiedział w "Faktach po Faktach" prezydent Słupska Robert Biedroń. Ocenił działania rządu po nawałnicy, która przeszła przez Pomorze. Gośćmi w drugiej części programu byli Bartosz Arłukowicz (Platforma Obywatelska) i Marcin Horała (Prawo i Sprawiedliwość).

Kampania wyborcza do samorządów na zgliszczach po nawałnicach? Nasza analiza

Minister publicznie łaja marszałka województwa. Premier zarzuca burmistrzyni, że niewystarczająco apelowała u wojewody o pomoc. Rzecznik rządu twierdzi, że z powodu niewystarczającej informacji od władz lokalnych państwo nie mogło odpowiednio wcześnie ruszyć z pomocą. Czy po pogodowym kataklizmie na Pomorzu rząd będzie chciał na nowo i po swojemu zbudować samorządy lokalne?

Pytania o chipowanie ludzi

Pewna amerykańska firma wszczepia w dłonie swoich pracowników mikroskopijne chipy. Wszystko po to, by mogli oni robić zakupy w kantynie bez konieczności używania karty płatniczej czy wchodzić przez bramki do budynku bez wyciągania identyfikatorów. Chipy wielkości ziarenka ryżu zdecydowało się sobie wszyć 50 z 85 pracowników. Zwolennicy tej rozprzestrzeniającej się technologii mówią o wygodzie, przeciwnicy o możliwości śledzenia osób także poza miejscem ich pracy. O pozytywnych i negatywnych stronach chipowania rozmawiali w programie Tak jest psycholog dr Leszek Mellibruda i Maciej Konieczny z Partii Razem.

Policyjne związki: rządzący politycy tolerują przypadki agresji

Policyjni związkowcy alarmują, że rządzący politycy tolerując przypadki agresji powodują jej wzrost. - Ministrowie muszą skończyć z postawą tolerancji wobec agresywnych ruchów narodowych, nacjonalistycznych czy pseudokibiców - apeluje wiceprzewodniczący Niezależnego Samodzielnego Związku Zawodowego Policjantów Andrzej Szary.

Policja zastrzeliła zamachowca z Barcelony

Zamachowiec z Barcelony Younes Abouyaaqoub (Junes Abujakub) został zastrzelony w miejscowości Subirats na zachód od Barcelony - podała katalońska policja. Miał mieć na sobie pas z elementami przypominającymi ładunki wybuchowe.