Najnowsze

Najnowsze

Arcybiskup Gądecki złożył życzenia wiernym Kościoła prawosławnego

W imieniu Kościoła katolickiego w Polsce, na ręce metropolity Warszawy i całej Polski arcybiskupa Sawy, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki złożył życzenia wszystkim wiernym Kościoła prawosławnego z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. "Niech Święta Paschalne napełnią Waszą Eminencję i wszystkich wiernych Kościoła prawosławnego pełnią radości, wdzięczności i nadziei" - napisał.

"Bardzo niespokojny, dziwnie się zachowywał". Nowe informacje o sprawcy z Muenster

- Miał próbować targnąć się na swoje życie. Taka wersja jest w tej chwili przyjmowana, że była to osoba niezrównoważona psychicznie - tak o sprawcy z Muenster mówił Tomasz-Marcin Wrona, dziennikarz tvn24.pl, który jest na miejscu tragicznego incydentu. Samochód prowadzony przez 48-latka wjechał w sobotę w tłum ludzi, zginęły dwie osoby. Kierowca popełnił samobójstwo.

Orban oddał głos w wyborach. "Wybieramy przyszłość"

- Starałem się przyjść wcześnie. Do zamknięcia urn jeszcze trwa kampania. Wezmę udział w mobilizowaniu wyborców - zapewnił węgierski premier Viktor Orban, który w niedzielę rano oddał głos w wyborach parlamentarnych. Komentatorzy spodziewają się zwycięstwa - trzeciego z rzędu - jego ugrupowania Fidesz i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej.

Polityczny pat we Włoszech. Miesiąc bez rządu

Lider antysystemowego Ruchu Pięciu Gwiazd Luigi Di Maio zaapelował do centrolewicowej Partii Demokratycznej o "zakopanie topora wojennego" i wspólne powołanie rządu. Centrolewica dotąd nie deklaruje takiej gotowości.

Hokejowe starcie TVN24 i artystów. Remis na tafli

Wyjątkowy mecz hokejowy w stolicy. W sobotę na lodowisko Torwaru wjechali Mariusz Czerkawski, Arleta Zalewska, Rafał Bryndal, Dariusz Łapiński i wiele innych gwiazd. Pojedynek Reprezentacji Artystów Polskich oraz drużyny TVN24 i przyjaciele skończył się remisem 8:8, ale jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego znani byli zwycięzcy. To podopieczni Fundacji Herosi, do których trafią zebrane podczas spotkania pieniądze.

Były prezydent Gruzji został wykładowcą

"Dopóki jestem w Europie, będę zarabiać na życie, wykładając" - ogłosił w mediach społecznościowych były prezydent Gruzji. Micheil Saakaszwili będzie prowadzić zajęcia w holenderskiej Speakers Academy (akademii mówców).

Były prezydent Brazylii oddał się w ręce policji

Skazany za korupcję były prezydent Brazylii trafi do więzienia. Luiz Inacio Lula da Silva oddał się w ręce policji i zostanie przewieziony do miasta Kurytyba w celu odbycia kary 12 lat pozbawienia wolności - podał Reuters w niedzielę.

Węgrzy wybierają parlament

Na Węgrzech rozpoczęły się wybory parlamentarne, w których spodziewane jest zdecydowane zwycięstwo rządzącej od 2010 roku koalicji konserwatywnego Fideszu i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej (KDNP). Opozycja jest rozbita na dwa obozy: bardzo podzieloną lewicę i skrajnie prawicowy niegdyś, ale od kilku lat starający się przemieścić bardziej w stronę centrum Jobbik.

Sasnal i Balcer o wpływie terroryzmu na politykę

- Bliski Wschód będzie poddany rządom czterech mocarstw: Izraela, Iranu, Turcji i Rosji - mówiła w programie "Horyzont" w TVN24 Patrycja Sasnal z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Według Adama Balcera z WiseEuropa Rosja jest "graczem, który traktuje Bliski Wschód jako najważniejszą arenę do odgrywania swojej roli w skali globalnej".

"Organy państwa nie mogą działać poprzez oczernianie innych organów państwa"

- Podział władz zakłada kontrolę, krytykę, utrzymywanie porządku w ramach tej równowagi, ale nie można naruszać przy okazji dóbr osobistych innych osób - wskazywała w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Ewa Łętowska, sędzia Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku. Jak podkreślała, "nie może być tak, że organy państwa działają poprzez oczernianie innych organów państwa". Gośćmi drugiej części programu były: Katarzyna Piekarska i Elżbieta Jakubiak.

Przepis w ustawie, który może kosztować miliardy. "Ktoś go sobie wpisał, by osiągnąć korzyści"

Adam Kloska przez wiele lat prowadził dobrze prosperującą firmę. Kilka miesięcy temu zorientował się, że jego biznes upadnie, bo właśnie zmienia się prawo. W nowej ustawie o prawie wodnym znalazł się artykuł, który eliminuje jego firmę z rynku, ale za to szeroko otwiera drzwi zagranicznej konkurencji. Wzbudzający wiele kontrowersji zapis został wprowadzony w ostatniej chwili. Nikt się do niego nie przyznaje, a jak ustalił "Superwizjer", może kosztować nas - zwykłych odbiorców wody - miliardy złotych.

"Organy państwa nie mogą działać poprzez oczernianie innych organów państwa"

- Podział władz zakłada kontrolę, krytykę, utrzymywanie porządku w ramach tej równowagi, ale nie można naruszać przy okazji dóbr osobistych innych osób - wskazywała w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Ewa Łętowska, sędzia Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku. Jak podkreślała, "nie może być tak, że organy państwa działają poprzez oczernianie innych organów państwa".

Samochód wjechał w tłum w Niemczech. Media: sprawca chory psychicznie

Furgonetka wjechała w sobotę w tłum w mieście Muenster na północnym zachodzie Niemiec. Niemieckie MSW podało, że nie żyją trzy osoby, w tym kierowca pojazdu. Co najmniej 20 zostało rannych. Według niepotwierdzonych przez policję doniesień sprawcą jest 48-letni obywatel Niemiec, który leczył się psychiatrycznie.

"Kaczyński traci panowanie nad przekazem PiS"

Wielokrotnie prezes Kaczyński, żeby zasłonić jakieś tematy dla PiS niekorzystne mówił, że będzie ustawa, której potem w Sejmie nie było - tak wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska podczas dyskusji w Rzeszowie skomentowała zapowiedzi w sprawie ustawy ograniczającej pensje posłów, senatorów i samorządowców. Zdaniem Kidawy-Błońskiej Kaczyński "pokazał, że traci panowanie nad tym, co się dzieje w PiS".

"Kaczyński jest w trudnej sytuacji. Podejmuje bardzo skrajne decyzje"

Gdyby Jarosław Kaczyński rzeczywiście myślał tak, jak Lech Wałęsa mówił: "dwa kroki do przodu", nigdy nie powiedziałby Beacie Szydło, żeby pokazała pazurki i nie podpuściłby jej w sprawie nagród - powiedziała pisarka Krystyna Kofta. Zdaniem publicystki i prezes Fundacji Zeszytów Literackich Barbary Toruńczyk to, co się dzieje, jest elementem głębszego kryzysu. - Kaczyński jest w trudnej sytuacji, działa w panice, histerii. Bardzo skrajne decyzje podejmuje, bardzo raptowne, nieprzemyślane - dodała. Rozmówczynie Piotra Marciniaka w programie "Babilon" w TVN24BiS dyskutowały o nagrodach dla rządu ówczesnej premier Beaty Szydło i decyzji prezesa PiS, między innymi w sprawie pensji parlamentarzystów.