Najnowsze

Najnowsze

300 miliardów na zakupy MON. Wiceminister mówi o okrętach podwodnych

Ministerstwo Obrony Narodowej zaczęło wyposażać armię w nowoczesny ciężki sprzęt - przekonuje w wywiadzie udzielonym "Naszemu Dziennikowi" wiceminister Bartosz Kownacki. Jak dodaje, MON przygotowuje się do realizacji programów obrony powietrznej, rakietowej oraz programów morskich, a w ramach tych ostatnich - do "zakupu okrętów podwodnych".

Nowi świadkowie w sprawie śmierci Magdaleny Żuk. "Mnóstwo osób pożywiło się na tej tragedii"

Oddamy głos świadkom, którzy do tej pory nigdy się nie wypowiadali. W naszym materiale po raz pierwszy opowiedzą to, co widzieli w Egipcie - zapowiedział we "Wstajesz i weekend" Łukasz Frątczak, jeden z autorów materiału "Superwizjera". Reportaż "Sprawa śmierci Magdaleny Żuk", który przygotowali Endy Gęsina-Torres i Łukasz Frątczak w sobotę o godzinie 20 w "Superwizjerze" w TVN24.

Rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji

Najgorętsze premiery sezonu, hollywoodzkie gwiazdy i najwyższa artystyczna jakość. W Wenecji rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Filmowy. W tym roku na najstarszej kinowej imprezie swój film zaprezentuje między innymi George Clooney. Materiał o festiwalu, jego randze i zmieniającej się formule oraz wzmożonych środkach bezpieczeństwa.

Pożegnanie Grzegorza Miecugowa. Wspomnienia jego studentów

Grzegorz Miecugow to współtwórca "Faktów" TVN i stacji TVN24. Od wielu lat był autorem "Szkła kontaktowego" i "Innego punktu widzenia", a także nauczycielem - niezwykłym - bo z jednej strony mistrzem, a z drugiej partnerem do dyskusji. Potrafił słuchać, za co młodzi ludzie go uwielbiali.

Polscy kierowcy na lewym pasie

Policja uczy, kierowcy się nie przejmują. Jeżdżą lewym pasem, choć ten służy tylko do wyprzedzania. Akcja w Zachodniopomorskiem wyraźnie pokazała, jak bardzo nie lubimy prawej strony jezdni.

Spór polityczny na Westerplatte

Westerplatte w tym roku może zostać zapamiętane nie z wystąpień upamiętniających wybuch II wojny światowej, a z niedopuszczenia harcerza do odczytania apelu pamięci. Zatrzymał go żandarm, zastąpił żołnierz. MON nie ma sobie nic do zarzucenia, ale prezydent Gdańska i harcerze widzą to inaczej.

Po napaści na Polaków w Rimini. Włosi publikują dane dotyczące gwałtów

Włoska stolica wakacyjnego życia nocnego od tygodnia funkcjonuje głównie w dzień. Turyści i mieszkańcy Rimini boją się po tym, jak zgwałcono na plaży Polkę i dotkliwie pobito jej kolegę. Zwłaszcza, że w czwartek doszło do kolejnego ataku, tym razem na czterdziestoletnią Włoszkę. Odnosząc się do przypadków z Rimini i do rasistowskich komentarzy, jakie wzbudziły, włoski Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące zgłoszonych na policję przypadków przemocy seksualnej. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Reparacje wojenne dla Polski?

Andrzej Duda przemawiając w Wieluniu podczas obchodów 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej i zbombardowania Wielunia nawiązał do stosunków polsko - niemieckich. Prezydent mówił o pamięci, przebaczaniu i o zadośćuczynieniu. Na wniosek posłów PiSu analizę prawną ws. zadośćuczynienia za straty wojenne prowadzi Biuro Analiz Sejmowych. Ma sprawdzić, czy są podstawy prawne, by reparacji od Niemiec się domagać. Jednak jak podał dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung", powołując się na opinię sporządzoną przez ekspertów: „polskie roszczenia reparacyjne za straty podczas drugiej wojny światowej są nieuzasadnione”. Na ten temat w programie Tak Jest rozmawiali Stanisław Tyszka i Ryszard Kalisz.

Ujazdowski: jestem przeciwny działaniom PiS-u. Nie dlatego, że Timmermans ma takie zdanie

Zawsze głosowałem i będę głosował przeciwko próbom przeniesienia sporu wewnętrznego na arenę międzynarodową - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 eurodeputowany Kazimierz Michał Ujazdowski. - Jestem przeciwny działaniom Prawa i Sprawiedliwości w sprawie Trybunału Konstytucyjnego i sądownictwa, nie ze względu na to, że przewodniczący Timmermans ma takie, a nie inne zdanie - dodał.

Gersdorf: jeśli Królikowski pisze ustawy o sądownictwie, to jestem spokojniejsza

Profesor Michał Królikowski to jest bardzo dobry prawnik - powiedziała w "Faktach po Faktach" I prezes Sądu Najwyższego profesor Małgorzata Gersdorf. Skomentowała w ten sposób medialne doniesienia, według których to Królikowski pisze dla prezydenta Andrzeja Dudy projekty ustaw o sądownictwie. Gościem w drugiej części programu był Kazimierz Michał Ujazdowski.

Doradca Putina: administracja USA niszczy stosunki z Rosją

W stosunkach rosyjsko-amerykańskich zachodzi dalsza eskalacja napięcia - ocenił doradca prezydenta Rosji Władimira Putina Jurij Uszakow, komentując decyzję USA dotyczącą zamknięcia konsulatu generalnego Federacji Rosyjskiej w San Francisco.

Wenecja już ma swojego faworyta do Oscara

Chociaż do wręczenia Oscarów jeszcze pół roku, już pojawiają się coraz mocniejsi kandydaci w najważniejszych kategoriach. Tegoroczną edycję festiwalu w Wenecji otworzył film "Pomniejszenie" Alexandra Payne’a. Występujący w roli głównej Matt Damon, wzbudził zachwyt wśród krytyków, którzy uznali aktora za faworyta do Oscara.

Timmermans "świetnie zorientowany" czy "skompromitowany"? Europosłowie w "Tak jest"

Podziwiam Timmermansa za to, jak fantastycznie zna polskie realia, ale także projekty, które są negowane nie tylko w naszym kraju. Jest świetnie zorientowany - powiedział w "Tak jest" w TVN24 europoseł PO Adam Szejnfeld. Inaczej ocenia wiceszefa Komisji Europejskiej europoseł Ryszard Czarnecki(PiS). - Timmermans skompromitował się na posiedzeniu komisji. Pływa, nie zna materii - stwierdził.

Francja zaostrza retorykę. "Nie da się zbudować pokoju z Asadem"

Baszar el-Asad nie może być rozwiązaniem do Syrii - powiedział w piątek szef francuskiej dyplomacji Jean-Yves Le Drian. Francja próbuje odzyskać inicjatywę w sprawie konfliktu syryjskiego, a agencje zauważają, że powrót do dawnej, stanowczej retoryki Francji w sprawie przyszłości Asada.