Najnowsze

Najnowsze

Przeszukania u prawnika Trumpa. "Haniebna akcja"

Federalne Biuro Śledcze przeprowadziło rewizję w biurze i w domu Michaela Cohena, prawnika prezydenta USA Donalda Trumpa. Wniosek o przeszukanie złożyło biuro specjalnego prokuratora Roberta Muellera prowadzącego śledztwo w sprawie Russiagate. Zdaniem Trumpa to "haniebna akcja" i "totalne polowanie na czarownice".

Historyczny pozew

Takiego procesu jeszcze nie było. Troje Polaków, którzy przeżyli niemiecką okupację, idzie do sądu. Mają dość książek, które ich zdaniem naruszają dobra osobiste ofiar drugiej wojny światowej. Skarżą wydawcę, który zarabia na tekstach autora negującego Holokaust.

Uroczystość owiana tajemnicą

Na dzień przed ósmą rocznicą katastrofy smoleńskiej w Sejmie odsłonięto tablicę upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ale nie była to zwykła uroczystość. Politykom Prawa i Sprawiedliwości bardzo zależało na dyskrecji w tej sprawie do ostatniej chwili.

Wiceszef Komisji Europejskiej o dialogu z Polską

Chociaż nie zgadzamy się co do wszystkiego, to mamy szczery i otwarty dialog - mówił odwiedzający w poniedziałek Warszawę wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz powtarzał, że obie strony dążą do znalezienia kompromisu. Pytanie jak daleko są od porozumienia i czy faktycznie umożliwi on zamknięcie sprawy procedury praworządności.

Rekordowe nagrody w rządzie PiS

114 tysięcy złotych - taką nagrodę finansową w latach 2016 i 2017 otrzymał Łukasz Smółka, szef gabinetu politycznego ministra infrastruktury. To rekord w wysokości premii, które otrzymali członkowie rządu obozu Zjednoczonej Prawicy. Opozycja nie kryje oburzenia.

Beata Szydło pytana o nagrodę

Pani premier, czy zwróciła już pani swoją nagrodę - z takim pytaniem do Beaty Szydło zwrócił się w Sejmie dziennikarz TVN24 Radomir Wit. Zobacz, jaka była reakcja byłej premier.

Autobus szkolny spadł do wąwozu. Zginęło 27 osób

Co najmniej 23 dzieci zginęło w wypadku szkolnego autobusu, który stoczył się do głębokiego na 100 metrów wąwozu w pobliżu miejscowości Kangra w stanie Himachal Pradesh na północy Indii - poinformowała lokalna policja.

Szef nacjonalistów rezygnuje, mandatu nie obejmie

Szef nacjonalistycznej partii Jobbik Gabor Vona zrezygnował ze stanowiska po wyborach parlamentarnych na Węgrzech, w których rządząca koalicja konserwatywnego Fideszu i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej (KDNP) zdobyła 2/3 mandatów.

Dzieci wojny

Mało znana historia północnokoreańskich sierot, którymi zaopiekowała się kiedyś Polska. Dla około 1,5 tysiąca chorych i niedożywionych dzieci rzeczywistość PRL w latach 50. była rajem. Nie chciały stąd wyjeżdżać, ale pewnego dnia je wywieziono. Co się z nimi stało? Reporterzy "Czarno na białym" rozmawiali z ludźmi, którzy wtedy opiekowali się sierotami z egzotycznego kraju.

"Wielu ludzi daje się prowadzić za rękę w stronę jakiegoś piekła"

To najokropniejsze, co może nas spotkać. Stan, w którym jeden człowiek popierany przez jakąś grupę ludzi, chce mi od rana powiedzieć jak żyć, który but zakładać na którą nogę - mówił w "Faktach po Faktach" Janusz Gajos. - Daje mi taką tabelkę z przykazaniami na każdą okoliczność mojego życia. To jest przerażające - dodał aktor.

"Wielu ludzi daje się prowadzić za rękę w stronę jakiegoś piekła"

To najokropniejsze, co może nas spotkać. Stan, w którym jeden człowiek popierany przez jakąś grupę ludzi, chce mi od rana powiedzieć, jak żyć, który but zakładać na którą nogę - mówił w "Faktach po Faktach" Janusz Gajos. - Daje mi taką tabelkę z przykazaniami na każdą okoliczność mojego życia. To jest przerażające - dodał aktor.

Radiowóz rozbity, drugie auto na dachu. Cztery osoby ranne

Policjanci jechali na sygnale do zdarzenia na autostradzie, gdy w Żernikach Wrocławskich (Dolnośląskie) uderzyło w nich auto osobowe. Według funkcjonariuszy kierowca prawdopodobnie chciał wykonać manewr wyprzedzania. Radiowóz ma w efekcie rozbity przód, a drugi pojazd dachował. Poszkodowane zostały cztery osoby.

"Werbalne potępienie jest rażąco niewystarczające"

Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka (UNHCHR) Zeid Ra'ad Al-Hussein skrytykował światowe mocarstwa za "puste słowa" i "słabe potępienie" ataku chemicznego, który miały przeprowadzić wojska rządowe w Syrii.

Ćwiąkalski: zamierzam walczyć o wielomilionowe odszkodowanie dla Komendy

Będę walczyć o wysokie odszkodowanie, ponieważ temu człowiekowi to się należy - zapowiedział w "Tak jest" pełnomocnik Tomasza Komendy profesor Zbigniew Ćwiąkalski. Jak dodał, "człowiek, który przesiedział 12 lat i został uniewinniony, dostał prawie trzy miliony złotych". W jego ocenie w przypadku Komendy kwota ta powinna być dużo wyższa.

Wniosek Manaforta odrzucony. Pozostanie w areszcie domowym

Były szef sztabu wyborczego Donalda Trumpa Paul Manafort pozostanie w areszcie domowym - zdecydował sąd federalny, który ponownie odrzucił jego wniosek o zmianę warunków kaucji. Manafort został oskarżony przez specjalnego prokuratora Roberta Muellera w ramach śledztwa dotyczącego wpływania przez Rosję na wybory prezydenckie w USA.

W powietrzu z nieśmiertelną radziecką konstrukcją

Są duże, głośne, a niektóre toporne, ale też pojemne i odporne. Śmigłowce Mi-8/17 służą w polskim wojsku od lat 60. Te najstarsze nie mogą się doczekać następców. Miały to być H225M Caracal, ale na razie tak się nie stanie. W najbliższych latach pozostaną więc największymi polskimi śmigłowcami transportowymi, a część z nich plasuje się nawet wśród tych najnowocześniejszych.

Sprawa Komendy i pytania: jak wycenić niesprawiedliwość?

Przyznanie renty specjalnej Tomaszowi Komendzie nie kończy walki; będę walczył o zadośćuczynienie i odszkodowanie - zapowiedział pełnomocnik mężczyzny, który po niesłusznej, 18-letniej odsiadce, opuścił mury więzienia. Prof. Zbigniew Ćwiąkalski spodziewa się, że odszkodowanie i zadośćuczynienie wyniesie w tym przypadku nawet kilka milionów złotych. Były minister sprawiedliwości, a obecnie adwokat mówił o tym, w jaki sposób można wycenić tyle lat niesprawiedliwości w programie Tak jest. Przypomnijmy, Tomasz Komenda w 2004 r. został prawomocnie skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie 15-latki. W połowie marca został przez sąd penitencjarny przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu warunkowo zwolniony z odbywania kary i wyszedł na wolność. Według prokuratury - która zgromadziła nowe dowody w tej sprawie - mężczyzna nie popełnił zbrodni, za którą został skazany.

Autobus miejski uderzył w słup

Około 20 osób trafiło do szpitali po tym, jak w poniedziałek po południu w śródmieściu Lublina autobus komunikacji miejskiej uderzył w słup trakcji trolejbusowej – podała policja.

Ponad miesiąc po wyborach Włochom grożą nowe

We Włoszech tuż przed drugą rundą konsultacji w sprawie powołania rządu po wyborach z 4 marca doszło do kolejnej polemiki między dwoma liderami politycznymi ubiegającymi się o fotel premiera: Luigim Di Maio z Ruchu Pięciu Gwiazd i Matteo Salvinim z Ligi.