Najnowsze

Najnowsze

"Trump już pokazał, że potrafi. Ma smoka i nie waha się go używać"

- Gdy rakiety poszły w ruch, Rosja zobaczyła, że to nie były żarty. Ale to konfliktu nie rozwiązuje - tak Tomasz Siemoniak, wiceszef PO i były minister obrony narodowej, skomentował ataki rakietowe sił USA, Francji i Wielkiej Brytanii na cele w Syrii. Gość dogrywki "Jeden na jeden" w tvn24.pl wskazał, że po siedmiu latach wojny "świat nie jest w stanie sobie z nią poradzić".

Trybunał pod rządami Przyłębskiej. Twierdza nie do zdobycia

Od grudnia 2016 roku, gdy Julia Przyłębska zajęła stanowisko prezesa Trybunału Konstytucyjnego, tylko redakcja "Czarno na białym" 15 razy zwracała się do TK z prośbą o udzielenie informacji. Dziś dla mediów niezwiązanych z władzą Trybunał Konstytucyjny to twierdza nie do zdobycia. Twierdza, która pod władzą prezes Przyłębskiej pobiła niechlubny rekord, wydając najmniej orzeczeń od 18 lat. Materiał magazynu "Czarno na białym" TVN24.

"To była konwencja tłustych, zadowolonych kotów"

To populistyczne obietnice. Na konwencji PiS zobaczyłem wszystkie grzechy partii rządzącej - mówił w "Jeden na jeden" w TVN24 wiceszef PO i były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. Odniósł się do propozycji przedstawionych w sobotę podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy.

Twierdza Przyłębskiej nie do zdobycia

Trybunał Konstytucyjny pod rządami PiS. Miało być sprawniej, wydajniej i taniej, a jest wyższy budżet, wysokie nagrody i rekordowo mało orzeczeń - najmniej od 18 lat. O tej "dobrej zmianie" w Trybunale chcieliśmy porozmawiać z kierującą nim od prawie półtora roku Julią Przyłębską, ale jak pokaże Jan Piotrowski - mimo wielu prób - nie udało się.

Bolton wymienia ludzi w otoczeniu Trumpa

Koordynator Białego Domu ds. cyberbezpieczeństwa Rob Joyce odejdzie z administracji i wróci do pracy w Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) - poinformował rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Czeczenka wygrała z Polską przed Trybunałem w Strasburgu

Czeczenka z trojgiem dzieci spędziła prawie pół roku w zamkniętym ośrodku dla cudzoziemców w Kętrzynie. Kobieta nie zgadzała się na to, szukała sprawiedliwości w Europejskim Trybunale Praw Człowieka. Trybunał stwierdził, że rodzinę przetrzymywano niezgodne z prawem krajowym i międzynarodowym i nakazał Polsce wypłacić Czeczenom 12 tysięcy euro odszkodowania. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Pulitzery za aferę Weinsteina i dla artystki z Bytomia

Dziennikarze "New York Timesa" i "New Yorkera" otrzymali nagrodę Pulitzera za ujawnienie skandalu z udziałem producenta filmowego Harveya Weinsteina, oskarżanego o molestowanie kobiet . Pulitzera otrzymała także urodzona w Bytomiu autorka sztuk teatralnych Martyna Majok.

Rozdzielanie stołków

Trudno stawiać zarzut, że rządzący mianują na wysokie stanowiska ludzi zaufanych, ale gdy jest zaufanie, a nie ma kompetencji - wtedy zaczyna się problem kolesiostwa, partyjnych nominacji i rozdawania państwowych posad. A miało być inaczej - jak osobiście obiecywał w kampanii wyborczej prezes Kaczyński. Co znaczy to inaczej - czarno na białym pokazuje przykład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, gdzie przez jakiś czas pracował Bartłomiej Misiewicz - symbol PiS-owskiego skoku na stołki. Jego już nie ma, nie ma też ministra Macierewicza, ale wysokie stołki z równie wysokimi wynagrodzeniami - dalej są dzielone, nie tylko zresztą w tej branży.

Skromność i pokora?

Ma być skromniej - zapowiada prezes Kaczyński, choć o pokorze i umiarze mówiła już premier Szydło, gdy przejmowała rządy po Platformie Obywatelskiej. Obiecywała też, że spółki skarbu państwa zarządzane będą przez fachowców. I po tych obietnicach jej dobra znajoma z rodzinnych stron - dyrektorka powiatowego szpitala w Oświęcimiu - dostała posady w radach nadzorczych dwóch państwowych spółek, w tym drugiego największego banku w Polsce, choć w bankowości nie miała żadnego doświadczenia.

Przerwane plany dziennikarza

Miał 32 lata i plany na życie. Plany przerwane upadkiem z piątego piętra. Dziennikarz Maksim Borodin wypadł z balkonu swojego mieszkania w Jekaterynburgu. Dwa dni później zmarł. Sprawa jest szeroko komentowana, bo zmarł człowiek, który pisał o rosyjskich najemnikach w Syrii. Kamil Czaplicki.

Czeczeńska rodzina wygrała proces przeciwko Polsce

Umieszczając dzieci w zamkniętych ośrodkach dla uchodźców, Polska narusza prawo do życia rodzinnego - twierdzi Europejski Trybunał Praw Człowieka i wymierza karę. Polski rząd zaskarżyła za czeczeńską rodzinę, która z trójką dzieci została na sześć miesięcy umieszczona w strzeżonym ośrodku w Kętrzynie. Karolina Bałuc.

Polacy wśród najczęściej zgłaszanych ofiar handlu ludźmi

Brytyjska organizacja Unseen opublikowała raport podsumowujący rok działania ogólnokrajowej infolinii Modern Slavery Helpline, na którą można zgłaszać podejrzenia dotyczące handlu ludźmi. Wśród ofiar tego procederu Polacy są drugą najczęściej zgłaszaną narodowością, po Rumunach.

Unia wobec Rosji bez zmian. Polska apeluje o zwrot wraku tupolewa

Unia Europejska kładzie większy nacisk na przyjęte w 2016 roku pięć zasad postępowania wobec Rosji, ale nie wprowadza istotnych zmian w swojej polityce wobec tego kraju - wynika z dyskusji szefów dyplomacji państw unijnych. Polska podniosła w niej kwestię zwrotu wraku tupolewa, który w 2010 roku rozbił się w katastrofie pod Smoleńskiem.

Dobre wyniki sądów "pomimo zaniechań ministra sprawiedliwości oraz władzy"

Wyniki pracy sądów apelacji krakowskiej były możliwe wyłącznie dzięki pracy sędziów oraz urzędników sądowych i zostały osiągnięte pomimo działań i zaniechań ministra sprawiedliwości i władzy ustawodawczej - czytamy w uchwale Zgromadzenia Sędziów apelacji krakowskiej. Wskazano w niej także szereg przeszkód w prawidłowym funkcjonowaniu krakowskich sądów, z których znaczna część dotyczyła działań podejmowanych przez ministra sprawiedliwości.

May broni swojej decyzji w sprawie interwencji w Syrii

Brytyjska premier Theresa May broniła w poniedziałek w Izbie Gmin decyzji o udziale Wielkiej Brytanii w interwencji w Syrii, tłumacząc, że na podstawie wcześniejszych działań "doszła do wniosku, że same wysiłki dyplomatyczne nie przyniosą odpowiedniego skutku".

Co dalej z Syrią?

Był ostrzał, teraz są oświadczenia - Stanów Zjednoczonych, Francji i Wielkiej Brytanii - oraz zapowiedź, że operacji lądowej nie będzie. Ameryka przygotowuje za to nowe sankcje wobec Rosji. Rosja zarzuty o ataku chemicznym na Dumę nadal odpiera. Maciej Warsiński.

ONR świętuje i maszeruje w Gdańsku

Na początek ONR który świętuje i bulwersuje. Obóz Narodowo-Radykalny przemaszerował ulicami Gdańska, a urodziny organizacji świętował w historycznej sali w Stoczni Gdańskiej. Prezydent Gdańska jest oburzony, chce delegalizacji ONR, Lech Wałęsa pyta czy o takie wartości walczyła Polska. Na tym nie koniec - była też pielgrzymka na Jasną Górę. Maria Mikołajewska.

Mama plus. Nowy program PiS

Coraz więcej wiadomo o programie Mama plus. Darmowe leki dla kobiet w ciąży, premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka i emerytura dla matek co najmniej czworga dzieci - propozycje PiS mają zachęcić kobiety do rodzenia dzieci. Czy rzeczywiście zachęcą? Sylwia Piestrzyńska.

Krew na boisku

W piłkarskiej B-klasie polała się krew. Zawodnik LKS-u Ciechów został zaatakowany przez kibica na boisku. Poszło o faul. Piłkarz został zraniony w szyję. O niesportowym zachowaniu, na które nie ma przyzwolenia - Patryk Rabiega.

Wysoki rachunek za szpitalny parking

DJ Remo wiózł żonę na oddział ratunkowy, zostawił auto przy SOR-ze. Zaskoczenie przyszło, kiedy zobaczył rachunek. Do zapłaty było 90 złotych. Nie mógł w to uwierzyć, więc sprawę nagłośnił, a Łukasz Wieczorek sprawdził, ile kosztuje szpitalny parking i dlaczego czasami kwoty są tak duże.

Izu Ugonoh: Hasło wracaj do Afryki? Słyszałem. Odpowiadałem: mieszkam dwa bloki stąd

Moje doświadczenia budziły we mnie pewnego rodzaju sprzeciw i gniew, bo jako dziecko nie potrafiłem zrozumieć takiego podejścia. Nie potrafiłem zrozumieć ludzkiej niechęci do mojej osoby, która była spowodowana tylko i wyłącznie innym kolorem skóry - mówił w "Faktach po Faktach" polski pięściarz wagi ciężkiej Izu Ugonoh. Gośćmi drugiej części programu byli: profesor Tomasz Nałęcz i profesor Andrzej Rychard.