Najnowsze

Najnowsze

Rohindżowie "uwięzieni w reżimie apartheidu"

Władze Birmy poddają mniejszość muzułmańską Rohindża długofalowej dyskryminacji, która sprowadza się do "apartheidu" - oceniła we wtorek w raporcie Amnesty International. Rodzi to pytania, co zastaną ludzie, którzy uciekli przed przemocą, gdy powrócą do domu.

Budynek ministerstwa runął w 5 sekund

Dawny budynek kolumbijskiego ministerstwa transportu w 5 sekund został zrównany z ziemią. To część rewitalizacji Bogoty. Podczas wyburzania obecny był prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos. Zapewniał, że inwestycja, która powstanie na miejscu wyburzonego budynku, będzie szansą dla mieszkańców i wygeneruje wiele nowych miejsc pracy.

Krzysztof wrócił do żony, Grzesiek ma wątpliwości. "Ślub od pierwszego wejrzenia" blisko finału

"Ślub od pierwszego wejrzenia" zbliża się do finałowego odcinka. Pomiędzy parami zaczyna się wyjaśniać, czy zostaną razem, czy bliżej im do rozwodu. Grzesiek zawiódł Anię, która musiała zmierzyć się z kolejną porcją przemyśleń męża. Ania i Marcin nadal nie zdecydowali się wspólnie zamieszkać. Krzysztof pojechał do żony. Czy go wpuściła? Zobacz jedenasty odcinek programu.

Droga do Polexitu? Pytania o politykę PiS

Burzliwa debata w Parlamencie Europejskim, poważne zarzuty o łamanie zasad demokracji i groźba sankcji - to wszystko po dwóch latach rządów PiS. A zaczęło się - przypomnijmy - od tego, że gdy ta władza zaczynała urzędowanie, wyniesiono unijną flagę z kancelarii premier. Czy to, co wtedy było symboliczne, teraz może stać się realne? Czy PiS prowadzi Polskę do wyjścia z Unii Europejskiej? Pyta o to reporter Artur Warcholiński.

Królowa Elżbieta i książę Filip świętują 70. rocznicę ślubu

Zakochała się w nim jako nastolatka. Postawny oficer zrobił na niej ogromne wrażenie. Związek nie przypadł jednak do gustu rodzinie, bo zdaniem jej ojca mężczyzna był zbyt ubogi, by prosić o rękę jego córki. Na szczęście zwyciężyła miłość i królowa Elżbieta oraz książę Filip świętują właśnie 70. rocznicę ślubu.

Zaginiony okręt. Na pokładzie kobieta oficer

W ostatnim nawiązanym połączeniu zgłosił awarię - to najnowszy komunikat dotyczący zaginionego argentyńskiego okrętu podwodnego. Na pokładzie są 44 osoby załogi, wśród nich jedna kobieta, oficer polskiego pochodzenia.

Kontrowersyjny szef Narodowego Instytutu Wolności

Narodowy Instytut Wolności ma 100 milionów złotych do rozdania i nowego szefa, który wzbudza kontrowersje. W zeszłym roku Wojciech Kaczmarczyk - jeszcze jako pełnomocnik rządu uznał, że hotelarze nie powinni być karani za odmowę obsługi osób czarnoskórych.

Wyremontowali stację i znów ją rozbiorą

Inwestycja zakończona. Perony pachną nowością, a tu znowu trzeba je rozbudować. Mieszkańcy cieszą się, że stacja Kraków Zabłocie powiększy się jeszcze bardziej, ale pytają, dlaczego nie można było zrobić od razu.

Korea Północna na liście sponsorów terroryzmu. Japonia zadowolona

Stany Zjednoczone uznają Koreę Północną za kraj sponsorujący terroryzm - ogłosił w poniedziałek prezydent Donald Trump. Jak podkreśla agencja Reutera, umożliwia to Waszyngtonowi nałożenie dodatkowych sankcji i kar na reżim w Pjongjangu. Premier Japonii Shinzo Abe przyjął decyzję Białego Domu z zadowoleniem - podała w poniedziałek agencja Kyodo

Polityczna izolacja. Odczujemy ją na własnej skórze

Z tym euroentuzjazmem Polaków trudno sobie wyobrazić Polexit, ale nie trzeba sobie wyobrażać, do czego prowadzi polityka PiS w Unii, bo to już widać na przykładzie konkretnych spraw i decyzji. Polscy obywatele niebawem odczują to już na własnej skórze. Odczujemy skutki tej coraz większej politycznej izolacji - tak, jak odczujemy też skutki Brexitu, który wydawałoby się - nas to nie dotyczy. O szczegółach informuje reporter Jan Piotrowski.

Pokazali nagrania z poszukiwań okrętu

Dźwięki przechwycone w poniedziałek na Atlantyku nie pochodzą z zaginionego argentyńskiego okrętu podwodnego - zdementował wcześniejsze doniesienia telewizji CNN rzecznik argentyńskiej marynarki wojennej. Oznacza to, że z załogą okrętu ARA San Juan nie ma kontaktu od sześciu dni. Na Atlantyku nadal trwa akcja poszukiwawcza. Argentyńskie wojsko pokazało nagrania z operacji, na których widać, z jak trudnymi warunkami mierzy się wojsko.

Miliony Jemeńczyków bez dostępu do czystej wody

Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCK) podał, że w pogrążonym w wojnie Jemenie około 2,5 miliona osób nie ma dostępu do czystej wody. - Rośnie zagrożenie poważną epidemią cholery i innymi chorobami - powiedziała rzeczniczka MKCK Iolanda Jaquemet.

Kontrowersje wokół dyrektora Narodowego Instytutu Wolności

Narodowy Instytut Wolności ma 100 milionów złotych do rozdania i nowego dyrektora, Wojciecha Kaczmarczyka, który wzbudza kontrowersje. W zeszłym roku - o czym przypomina magazyn "Polska i Świat" - Kaczmarczyk jeszcze jako pełnomocnik rządu uznał, że hotelarze nie powinni być karani za odmowę obsługi osób czarnoskórych.

Polska plecami do Unii Europejskiej

Ze strony polityków różnych krajów i różnych opcji pod adresem rządu PiS padły w środę mocne słowa i poważne zarzuty naruszania demokracji. W odpowiedzi europosłowie Prawa i Sprawiedliwości zarzucili Unii obsesję i niezrozumienie, po czym demonstracyjnie wyszli z sali. I tak debatowano o Polsce - bez polskich władz, o czym donosi Cyprian Jopek.

W jakiej roli wypowiada się Tusk?

Czy budzący tyle politycznych komentarzy internetowy wpis Donalda Tuska to głos szefa Rady Europejskiej czy byłego polskiego premiera? Sebastian Wasilewski postanowił przyjrzeć się wymienionym zarzutom i zapytać o ich zasadność.