Najnowsze

Najnowsze

Bogdan Bartnikowski."Water! Relief. Not our turn yet. We will still make it back to the barracks today"

"On the 9th of August (1944) I was still taking part in the Warsaw Uprising, and already on the night between the 11th and 12th of August, I was a prisoner of Auschwitz-Birkenau camp. No more than two days before that, I had a normal life. I had a mother and a father. All of the sudden, I was all alone," Bogdan Bartnikowski said in a conversation with Magda Łucyan, a reporter from "Fakty" TVN.

"Ze świadczenia dobra nie zrezygnujemy". Prezydent na charytatywnym slalomie

Prezydent Andrzej Duda wziął w niedzielę udział w charytatywnym maratonie narciarskim zorganizowanym w Zakopanem. Uczestnicy zawodów uczcili minutą ciszy pamięć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. - To spotkanie ma na celu także pokazać, że my ze świadczenia dobra nie zrezygnujemy, choćby nie wiem jakie przeszkody były rzucane - powiedział prezydent.

Mundial zamieszał w rankingu. Największe lotniska w Europie

Londyńskie Heathrow było najbardziej obleganym lotniskiem w Europie w 2018 roku - wynika z danych zebranych przez agencję Bloomberg. Do pierwszej dziesiątki wskoczyło moskiewskie Szeremietiewo, które jednocześnie było najszybciej rozwijającym się portem lotniczym na Starym Kontynencie.

"Piaszczyste plaże, piękne góry". Surfing i narty na Korsyce

Piaszczyste plaże, piękne góry i jeden z najbardziej wymagających górskich szlaków Europy - tak o Korsyce opowiadał w TVN24 BiS Łukasz Kaczówka, autor bloga "Six by six around the world". - W wolny dzień można posurfować, a najciekawsze jest to, że zimą można nawet pozjeżdżać na nartach - mówił. Pasjonat kitesurfingu, który od ośmiu lat mieszka we Francji i na jej terytoriach zamorskich, pracując jako fizjoterapeuta, opisywał w programie "Pokaż nam świat" także życie na Martynice i Reunion.

Strajk taksówkarzy w Barcelonie. Policja zatrzymała siedem osób

Katalońska policja zatrzymała w sobotę siedem osób, które uczestniczyły w bójkach i aktach wandalizmu w związku z prowadzonym od piątkowego popołudnia strajkiem taksówkarzy. Wśród kilku poszkodowanych jest dziennikarz oraz kierowcy tanich platform taksówkarskich, takich jak Uber i Cabify.

"Kiedy się dzieje straszna rzecz, powinniśmy się zastanowić, na ile mieliśmy w tym swój udział"

Nawet przesadne wzięcie na siebie odpowiedzialności jest pożyteczne i pozytywne, bo odwrotne: "to oni", nie zaprowadzi nas w dobrą stronę - mówił w "Kawie na ławę" w TVN24 Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski. Odniósł się w ten sposób do apeli z sobotniego pogrzebu Pawła Adamowicza o zaprzestanie mowy nienawiści. Jarosław Kalinowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego uznał, że bez względu na osobiste motywy zbrodni, "za tym wszystkim stoi wojna polityczna, która tak dramatycznie dzieli społeczeństwo".

Ile kosztuje podróż na Reunion?

Planujesz podróż na wyspę Reunion? Za bilety lotnicze z Warszawy do Saint-Denis, z przesiadką w Paryżu, trzeba wydać 2651 złotych. Nocleg na miejscu kosztuje od 172 do 1278 złotych. Dwunastodniowa zorganizowana wycieczka to zaś wydatek rzędu około 10 tysięcy złotych. Jakub Porada wskazywał, że zdaniem niektórych na Reunion są najlepsze lody na świecie, a gałka kosztuje około 5 złotych.

Minister: parlament nie może przejmować kontroli nad brexitem

Brytyjski parlament nie ma prawa przejmować kontroli nad brexitem - oświadczył minister handlu Liam Fox. Według doniesień prasy ponadpartyjna grupa posłów próbuje doprowadzić do wydłużenia brexitu i uniknięcia wyjścia kraju z Unii Europejskiej bez umowy.

97-letni książę Filip znów kierował. Tym razem bez pasów

Książę Filip został upomniany przez policję za jazdę samochodem bez pasa bezpieczeństwa po drodze publicznej w pobliżu królewskiej rezydencji w Sandringham. Zaledwie dwa dni wcześniej mąż królowej Elżbiety II miał wypadek samochodowy w tej samej okolicy.

"Kiedy się dzieje straszna rzecz, powinniśmy się zastanowić, na ile mieliśmy w tym swój udział"

Nawet przesadne wzięcie na siebie odpowiedzialności jest pożyteczne i pozytywne, bo odwrotne: "to oni", nie zaprowadzi nas w dobrą stronę - mówił w "Kawie na ławę" w TVN24 Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski. Odniósł się w ten sposób do apeli z sobotniego pogrzebu Pawła Adamowicza o zaprzestanie mowy nienawiści. Jarosław Kalinowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego uznał, że bez względu na osobiste motywy zbrodni, "za tym wszystkim stoi wojna polityczna, która tak dramatycznie dzieli społeczeństwo".

Pensja dla pierwszej damy. "Jedna z najbardziej zapracowanych kobiet w kraju"

Pierwsze damy powinny dostawać pensje, powinna być one naliczane do emerytury - tak uważa Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych. Organizacja skierowała petycję w tej sprawie do Kancelarii Premiera, ale ostatecznie propozycją ma zająć się parlament. Stowarzyszenie liczy, że przepisy wejdą w życie w tym roku.

"Słowa są zawsze początkiem ataku"

- Przesunęły nam się normy tego, co można powiedzieć, a czego nie - mówiła we "Wstajesz i weekend" w TVN24 dr Anna Tatar ze Stowarzyszenia "Nigdy więcej", oceniając w jaki sposób mowa nienawiści wpływa na debatę publiczną w Polsce. - Nie ma już właściwie czegoś takiego jak wstyd - dodała.

"Traktujmy to jako alarm, żeby się zreflektować"

- Jeżeli pozwolimy, żeby nienawiść zaczęła nami rządzić, to jesteśmy na najlepszej drodze do rzeczy tragicznych - ocenił we "Wstajesz i weekend" w TVN24 przyjaciel Pawła Adamowicza, Jacek Merkel. Nawiązał tym samym do apelu dominikanina, ojca Ludwika Wiśniewskiego, który podczas sobotniego pogrzebu prezydenta Gdańska mówił o tym, że "trzeba skończyć z nienawiścią".

Najtańszy kredyt w Polsce. Wnioski można składać przez cały rok

Od tego roku o kredyt studencki można wnioskować w dowolnym momencie roku. Zmianie uległ również maksymalny wiek kredytobiorcy. Obecnie o takie wsparcie mogą wnioskować studenci do ukończenia 30. roku życia i doktoranci do 35. roku życia. Taki kredyt jest niemal darmowy. Dlatego uznaje się, że to najtańszy kredyt w Polsce.

Obrońcy zwierząt i środowiska protestowali w Berlinie

Kilkadziesiąt tysięcy osób demonstrowało w sobotę w Berlinie na rzecz zrównoważonego rolnictwa, domagając się zmian idących w kierunku poprawy ochrony środowiska i ochrony zwierząt. W stolicy Niemiec trwają właśnie międzynarodowe targi rolnicze Gruene Woche (Zielony Tydzień).