Najnowsze

Najnowsze

Dwie twarze zakazu niedzielnego handlu. "Frustracja rośnie" kontra "pozytywny odbiór"

Zdaniem prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji Renaty Juszkiewicz rząd powinien podjąć decyzję o wycofaniu ustawy ograniczającej handel. - Sklepy powinny być otwarte, a ludzie powinni mieć możliwość wyboru - podkreśla w rozmowie z tvn24bis.pl. Z taką oceną sytuacji nie zgadza się przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ Alfred Bujara, który uważa, że "odbiór społeczny jest pozytywny".

Trójmiejska młodzież w "Marszu ponad podziałami" przeciwko mowie nienawiści

Ulicami Gdańska przeszedł "Marsz ponad podziałami" organizowany przez młodzież szkół średnich. - Postulujemy zbudowanie mostów między nami. Problem jest taki, że nasze społeczeństwo zaczęło się dzielić. Tworzą się mury, zaczyna się mowa nienawiści, brak tolerancji - mówiła Zofia Miąskowska, współorganizatorka marszu.

Tusk o brexicie i "specjalnym miejscu w piekle"

Unijna "27" nie przedstawi nowej oferty w sprawie brexitu. Naszym najważniejszym celem jest przeciwdziałanie scenariuszowi brexitu bez umowy z Wielką Brytanią - powiedział w środę przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

Izba Pamięci Lecha Kaczyńskiego i pytania o jej rolę

Przyjrzeliśmy się działalności instytutu, który formalnie ma między innymi utrwalać demokrację i rozwijać świadomość polityczną Polaków. Łukasz Karusta sprawdził, w jaki sposób to robi, a jego ustalenia rodzą więcej pytań niż odpowiedzi.

"Służby na telefon" kontra "bezpodstawne zarzuty". Politycy komentują decyzję CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało we wtorek, że nie zbada oświadczenia majątkowego prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Wnioskowała o to między innymi Platforma Obywatelska w związku z opublikowaniem tak zwanych taśm Kaczyńskiego. - Służby działają w tej sprawie na telefon - ocenił Marcin Kierwiński z PO. Marcin Horała z PiS stwierdził, że "nie widzi podstaw" do zbadania oświadczenia przez CBA, a zarzuty stawiane wobec prezesa jego ugrupowania są bezpodstawne.

Zarzut dla Piotra R. po marszu narodowców w Oświęcimiu

Policja w Oświęcimiu postawiła w środę Piotrowi R. zarzut publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i rasowych, podczas marszu narodowców, zorganizowanego 27 stycznia w 74. rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz.

"Znęcali się nad zwierzętami w drodze do ubojni". Po wstrząsających nagraniach 12 oskarżonych

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie znęcania się nad zwierzętami w jednej ze szczecińskich ubojni. Oskarżonych zostało łącznie 12 osób. Są to pracownicy zakładu i kierowcy, którzy transportowali zwierzęta, a także dwaj lekarze weterynarii. Sprawa wyszła na jaw po rocznym śledztwie aktywistów z Inicjatywy na Rzecz Zwierząt "Basta!" i Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt "Viva!"

"To nie była łatwa droga". Skopje krok od NATO

Ambasadorowie 29 państw NATO podpisali w środę w Brukseli protokół przyjęcia przyszłej Macedonii Północnej do Sojuszu. Stało się to możliwe dzięki porozumieniu, jakie kraj ten zawarł z Grecją, co zakończyło wieloletni spór o nazwę tej byłej jugosłowiańskiej republiki.

Obrońcy Bartłomieja M. odwołują się od decyzji o areszcie

Obrońcy byłego rzecznika MON Bartłomieja M. złożyli zażalenia na postanowienie sądu o areszcie dla ich klienta. - Kwestionujemy zasadność stosowania aresztu - oświadczył w środę mecenas Piotr Fidura. Bartłomiej M. został aresztowany na trzy miesiące w ubiegłym tygodniu przez tarnobrzeski sąd.

"Mamy 14 procent, zmiana jest możliwa". Biedroń się cieszy, inni mówią o "bonusie za świeżość"

Prawo i Sprawiedliwość przestanie rządzić - tak Robert Biedroń zareagował na ogłoszone we wtorek wyniki sondażu poparcia dla partii politycznych, przeprowadzonego na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24. Ugrupowanie Biedronia - Wiosna - uplasowało się na trzecim miejscu. Politycy innych partii opozycyjnych, komentując badanie, wspominali o możliwości tworzenia koalicji z udziałem Wiosny. Natomiast Waldemar Buda z PiS ocenił, że nowe ugrupowanie uzyskało "bonus świeżości".

Francja ustanowiła dzień pamięci o ludobójstwie Ormian. Turcja potępia

Turcja zdecydowanie potępiła w środę decyzję prezydenta Francji Emmanuela Macrona o ogłoszeniu 24 kwietnia dniem pamięci o ludobójstwie Ormian. Kwestia rzezi Ormian w 1915 roku od lat jest przedmiotem sporu w relacjach Turcji z państwami Unii Europejskiej, w 2011 roku doprowadziła do czasowego odwołania tureckiego ambasadora w Paryżu.

Symboliczne miejsce. Stoltenberg zwołuje Sojusz na obrady do Londynu

Najbliższy szczyt szefów rządów i państw NATO odbędzie się w grudniu w Londynie - ogłosił w środę sekretarz generalny tej organizacji, Jens Stoltenberg. Sojusz będzie tam świętował siedemdziesięciolecie istnienia. Wiadomość z zadowoleniem przyjęła premier Wielkiej Brytanii Theresa May.

Polityk czy biznesmen? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

45 procent ankietowanych uważa, że Jarosław Kaczyński występuje w rozmowach na tak zwanych taśmach Kaczyńskiego jako "biznesmen kontrolujący pośrednio spółkę Srebrna, która chciała budować wieżowce". Mniej liczna grupa, bo 29 procent pytanych stwierdziła, że jawi się tam w roli "polityka, szefa partii". Sondaż na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 przeprowadził Kantar Millward Brown.

Orędzie Trumpa "wahało się między pojednaniem a konfrontacją"

W wygłoszonym we wtorek orędziu o stanie państwa prezydent USA Donald Trump zwracał się w stronę demokratycznej opozycji w pojednawczym tonie, ale równocześnie pokazał, że nie zamierza iść na ustępstwa w sprawie imigracji i muru na granicy z Meksykiem - oceniła w środę amerykańska prasa.

Dwa nowe znaki drogowe. Jest propozycja ministerstwa

Będą nowe znaki informujące o odcinkowym pomiarze prędkości - wynika z komunikatu przesłanego przez Ministerstwo Infrastruktury. Jak tłumaczy resort, zmiana przepisów ma na celu odróżnienie oznakowania odcinkowego pomiaru prędkości od pomiaru punktowego.