Najnowsze

Najnowsze

Parada, konfetti, przebierańcy. Poznań świętuje 11 listopada

Pluli ogniem, grali na bębnach, pozdrawiali poznaniaków z wymyślnych maszyn i instalacji. Przebierańcy uczestniczący w hucznej paradzie przeszli ulicą Święty Marcin w Poznaniu. Od ponad 20 lat 11 listopada jest dla mieszkańców miasta nie tylko Świętem Niepodległości. To również imieniny jednej z głównych ulic miasta i okazja by objeść się słynnymi rogalami z białym makiem.

Poroszenko zadzwonił do prezydenta Dudy

Prezydent Andrzej Duda w sobotę rozmawiał przez telefon z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką, który złożył mu życzenia z okazji Święta Niepodległości - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Prezydenci uzgodnili spotkanie Komitetu Konsultacyjnego.

"Jeszcze Polska nie zginęła, póki ją kochamy"

Mamy różne wychowanie, różne zawody, różny stan, ale we wszystkich nas jest ta sama bardzo gorąca miłość do matki ojczyzny - mówił w sobotę ksiądz Bernard Czernecki. Opiekun i obrońca strajkujących i represjonowanych górników z Jastrzębia-Zdroju, kapelan górniczej i śląsko-dąbrowskiej Solidarności, został odznaczony przez prezydenta Orderem Orła Białego.

Norman Davies: Polacy mają trudności ze zrozumieniem, kim są

- Kiedyś były czarne dziury w świadomości historii, dzień niepodległości był zakazany, ale teraz nie jest - ocenił w rozmowie z TVN24 z okazji Święta Niepodległości profesor Norman Davies. Brytyjski historyk stwierdził, że jego obchody w Polsce mogłyby być "trochę skromniejsze" i bardziej wyważone.

Wspólne oświadczenie Trumpa i Putina

Prezydenci USA i Rosji Donald Trump i Władimir Putin we wspólnym oświadczeniu zgodzili się kontynuować walkę z tak zwanym Państwem Islamskim w Syrii aż do pokonania samozwańczego kalifatu - podano w sobotę na stronie internetowej Kremla.

"Wierzyłam, że kompromis jest możliwy". Co uzgodniono na linii Pałac Prezydencki - PiS

Jeśli informacje w sprawie kompromisu się potwierdzą, to będę pierwszą osobą, która zadzwoni do pana prezydenta i podziękuję mu za to - powiedziała w sobotę premier Beata Szydło. Odniosła się do informacji przekazanych w piątek przez wiceszefa Kancelarii Prezydenta Pawła Muchę i posła PiS Stanisława Piotrowicza, że osiągnęli "wstępny kompromis" w sprawie projektów ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Co wiemy o ich ustaleniach?

Prezydent wręczył Ordery Orła Białego

Ks. Bernard Czernecki, Franciszek Pieczka i Andrzej Pityński zostali w sobotę, w Święto Niepodległości, odznaczeni przez prezydenta Orderem Orła Białego. Andrzej Duda wręczył także inne odznaczenia państwowe.

Pjongjang: Trump błagał o wojnę nuklearną

W czasie wizyty w Azji Donald Trump odsłonił swoją prawdziwą naturę niszczyciela światowego pokoju i stabilności oraz błagał o wojnę nuklearną na Półwyspie Koreańskim - ocenił w komunikacie resort spraw zagranicznych Korei Północnej.

"Wstrząsające doświadczenie nie tylko dziennikarskie, ale po prostu ludzkie"

Musieliśmy zdobyć zaufanie tych ludzi, żeby wniknąć w ich życie, emocje i dać im szansę opowiedzieć, co przeżyli. Historia pisała się niejako na naszych oczach - powiedziała we "Wstajesz i wiesz" Anita Werner, współautorka wstrząsającego reportażu "Odbite z rąk Świetlistego Szlaku". Redakcja TVN Style odnalazła wioskę kobiet wyrwanych z niewoli peruwiańskiej organizacji terrorystycznej. Przez lata żyły w lasach Amazonii jak zwierzęta, w strachu przed wojskiem i policją. Premiera dokumentu w sobotę o godzinie 21.10 na antenie TVN Style.

15 milionów dolarów za przekazanie Gulena Turcji? Adwokat Flynna zaprzecza

Były doradca prezydenta Donalda Trumpa do spraw bezpieczeństwa narodowego Michael Flynn miał omawiać z przedstawicielami rządu Turcji plan przewiezienia do tego kraju opozycyjnego tureckiego duchownego Fethullaha Gulena. Ankara miała oferować mu za to 15 milionów dolarów - twierdzą media amerykańskie. Adwokat Flynna określił doniesienia medialne "oburzającymi" i "fałszywymi".

"Polska zawdzięcza odzyskanie niepodległości wysiłkom samych Polaków"

- Przez 125 lat niewoli Polacy zachowali swoją tożsamość, a w czasie I wojny światowej wielu Polaków patriotów było bardzo aktywnych. Stany Zjednoczone włączyły się w ten proces w szczególny sposób - podkreśił w rozmowie z Jackiem Stawiskim profesor Neal Pease, który zajmuje się historią Polski, także międzywojenną.

"Odrzucamy politykę pedagogiki wstydu"

- Dziś mamy taki czas dobrej zmiany. Czas wielkiej szansy i czas odbudowy wartości, które były przez wiele lat, także po 1989 roku, traktowane jako zbędne, a niekiedy wręcz pomiatane - mówił w Warszawie Jarosław Kaczyński. Prezes PiS wraz z kierownictwem partii złożyli w sobotę, w Święto Niepodległości, kwiaty przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Tusk: w tym roku zaproszenie wydawało się bardziej serdeczne

Przyjechałem też po to, żeby powiedzieć wszystkim pozytywnie myślącym rodakom: nie jesteście sami. Jest nas bardzo dużo - powiedział szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Przybył do Warszawy na zaproszenie prezydenta Andrzej Dudy, by wziąć udział w obchodach Święta Niepodległości.

"Życie tych ludzi zostało podporządkowane stadu psów"

Starsze małżeństwo mieszka z ponad setką psów. Pan Jerzy i pani Jadwiga nie radzą sobie ze stadem. Efekt: skrajnie złe warunki życia ludzi i zwierząt, hałas i zagrożenie. Lekarz weterynarii przyznaje, że gdyby zabrakło jedzenia, psy mogłyby się stać agresywne. Reportaż "Uwagi!" TVN.

Premier: pewne resorty trzeba połączyć

Personalia są ważne, ale żeby realizować cele, również struktura musi być dobrze ułożona. W mojej opinii trzeba połączyć pewne resorty - odpowiedziała w sobotę premier Beata Szydło, pytana o zapowiadaną rekonstrukcję swojego gabinetu.

Opozycja: "ustawa przeciw nienawiści" zagraża swobodom obywatelskim

Wenezuelska opozycja ostrzega, że złożona z 25 artykułów "Ustawa przeciwko nienawiści" uchwalona w środę przez posłuszną rządowi Konstytuantę może stanowić podstawę do zamykania mediów, sankcji wobec polityków i skazywania obywateli na kary więzienia do 20 lat.