Najnowsze

Najnowsze

Potęga miłości w magiczny dzień. "Listy do M. 3" w kinach

W piątek do kin wchodzi film "Listy do M. 3" produkcji TVN. Zdaniem aktora Piotra Adamczyka, w trzeciej części komedii romantyczno-świątecznej, "każdy znajdzie kawałek swojego życia". - Widziałam ten film kilka dni temu i naprawdę warto - zachwala aktorka Magdalena Różczka.

Strategiczne partnerstwo z Ukrainą "pod znakiem zapytania"

Ukraina podejmuje dzisiaj decyzje, które stawiają pod znakiem zapytania deklarację o strategicznym partnerstwie - mówił w czwartek Sejmie wiceszef MSZ Bartosz Cichocki. Według niego jest deficyt decyzji po stronie ukraińskiej sprzyjających dialogowi historycznemu.

(Bez)czynności śledcze

Przesłuchanie, które stało się symbolem wyjątkowej bezczynności i nieudolności organów państwa w tej jednej z największych afer finansowych. Przesłuchanie prokurator Barbary Kijanko, która pierwsza zajmowała się Amber Gold, a właściwie to nie zajmowała się. Z tego, co sama zeznała przed komisją wynika, że nie tylko nic w sprawie nie zrobiła, ale też - ta doświadczona skądinąd śledcza - nic nie pamięta.

Złoty interes

Gdyby prokurator Barbara Kijanko właściwie zareagowała na pierwsze niepokojące doniesienia dotyczące Amber Gold, być może poszkodowanych dziś byłoby mniej. A tak, przez jeszcze prawie trzy kolejne lata, kuszeni reklamami niezwykle atrakcyjnego zysku, inwestowali w złoto. Złoto, które - jak się okazało już po wybuchu afery - zniknęło. A być może wcale go nie było, bo jak wynika z zeznań świadków przed komisją śledczą nikt go nie widział. W tej sprawie przesłuchano między innymi główną księgową firmy i byłego dominikanina, który od właścicieli Amber Gold przyjmował wysokie darowizny.

Kongres USA: więcej na obronę, by powstrzymać Rosję

Potrzebą między innymi "przeciwstawienia się rosyjskiej agresji" uzasadnił Kongres amerykański swój projekt budżetu Pentagonu na rok 2018. Przeznacza w nim na obronę środki większe, niż tego chciała administracja prezydenta Donalda Trumpa.

Morderczyni czy ofiara? "Ja sobie tego chyba nigdy nie wybaczę"

Dramat 24-letniej Małgorzaty Stryżyk trwał kilka lat. Rozgrywał się w czterech ścianach jej domu. Podczas jednej z awantur chwyciła za nóż. Cios, który zadała partnerowi, okazał się śmiertelny. Chociaż sąd kobietę uniewinnił, to prokuratura nie zgadza się z tym wyrokiem. Chce dowieść, że doszło do przekroczenia granic obrony koniecznej. Czy kobieta jest morderczynią? Czy ofiarą przemocy, która tylko się broniła?

Runął pion bloku. Zabici i ranni

Ekipa ratownicza pracująca na miejscu katastrofy budowlanej w Iżewsku, gdzie w czwartek doszło do zawalenia budynku, znalazła w piątek ciało szóstej ofiary - podało ministerstwo obrony cywilnej, sytuacji nadzwyczajnych i likwidacji skutków klęsk żywiołowych.

Hollywood wycina Spacey’ego

Czy to koniec kariery Kevina Spacey'ego? Po tym, jak Anthony Rapp oskarżył go o molestowanie, aktor zaczął tracić kolejne role. Zniknie z "House of Cards", gdzie grał główna rolę, teraz okazuje się, że na miesiąc przed premierą został wycięty z filmu Ridleya Scotta. Czegoś takiego jeszcze w Hollywood nie było.

Niemcy mogą wprowadzić trzecią płeć

Takiej sytuacji w Europie jeszcze nie było. Niemcy mogą wprowadzić kolejną - trzecią - płeć lub całkowicie zrezygnować z jej podawania. Decyzja sądu już jest, teraz czas na formalności. Niemieckie media mówią o historycznej decyzji, małej rewolucji. Jedno jest pewne - ci, którzy nie czują się ani kobietą ani mężczyzna nie będą już wykluczeni.

Jedna z najbardziej owocnych wizyt

Piętnaście umów w obszarach energetyki, lotnictwa, motoryzacji, rolnictwa i wysokich technologii. To efekt spotkania Donalda Trumpa z przywódcą Chin. Umowy warte są ćwierć biliona dolarów. Prezydent Stanów Zjednoczonych kontynuuje swoją podróż po Azji. Niewątpliwe Pekin czyni z przyjazdu Trumpa jedną z najbardziej owocnych wizyt.

Auto na minuty zagrożone mandatem

Wypożyczasz auto na minuty, możesz dostać mandat, a nawet skończyć jazdę w najmniej spodziewanym momencie. Policja ostrzega, że z kopią dowodu rejestracyjnego nie wolno jeździć, a takie właśnie dokumenty trafiły do setek aut z miejskich wypożyczalni.

Lekarze wypowiadają klauzule. Czy da się załatać grafik?

Zapowiedzi ograniczania czasu pracy lekarzy są haniebne - oburza się minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, a lekarze przypominają: zakończyliśmy głodówkę, ale nie protest. A jedną z form protestu jest wypowiedzenie klauzuli opt-out, która zezwala, na dodatkowe godziny pracy. Lekarze nie chcą dłużej pracować, wspiera ich w tym Naczelna Rada Lekarska. Anna Wilczyńska pyta i liczy, czy da się załatać grafik.

Straż Marszałkowska po nowemu

Ochrona Sejmu jak służba specjalna, czyli Straż Marszałkowska po nowemu. Strażnicy będą mogli działać poza terenem parlamentu, korzystać z informacji służb specjalnych, budować własną płatną agenturę i zakuwać w kajdanki. Chce tego PiS, opozycja pyta "czego się boicie".

Szef dyplomacji krytykuje propozycje PiS-u

Awantura w Prawie i Sprawiedliwości. W obronę ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego bierze nie partia, ale opozycja i sprzeciwia się powołaniu Rady Służby Zagranicznej. Odrębnego organu, który miałby kontrolować resort. Szef dyplomacji mówi, że to niezgodne z konstytucją, jego partyjni koledzy odpowiadają - to nie minister będzie określał, co jest zgodne, a co nie.

Stosunki Warszawa-Kijów

Napięcie polsko-ukraińskie. Stosunki od dawna nie były tak złe. Jest próba sił i wystawienie relacji na próbę. Historia przeniosła się do polityki i padło wiele słów. Witold Waszczykowski chce by prezydent nie jechał na Ukrainę, z kolei prezydent Ukrainy chce spotkać się z prezydentem Andrzejem Dudą w ramach Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów - Michał Tracz.

Sejm uchwalił ustawę o powołaniu Biura Nadzoru Wewnętrznego

Sejm przyjął ustawę powołującą Biuro Nadzoru Wewnętrznego. BNW ma zajmować się nieprawidłowościami w pracy służb podległych MSWiA. Według ministra Mariusza Błaszczaka, ustawa "daje realne narzędzia do nadzoru" nad podległymi mu instytucjami. Opozycja chciała jej odrzucenia.

Kulisy afery

Marcin P. czeka na wyrok, a sejmowa komisja śledcza próbuje ustalić, czy działał sam? Czy ktoś roztoczył nad nim parasol ochronny, bo jak człowiek z wyrokami, mógł założyć i prowadzić firmę, do której Polacy wpłacali pieniądze? Odpowiedzi na te pytania na razie nie ma, są za to doniesienia do prokuratury wobec sześciu świadków, między innymi wobec prokurator Barbary Kijanko. Czy dzięki komisji śledczej wiemy jednak więcej o tym, jak doszło do afery Amber Gold? Tomasz Marzec podsumuje rok jej prac - czasem burzliwych, czasem pełnych milczenia - razem z dziennikarzami, którzy od początku opisują tę aferę.

"Zbigniew Ziobro ma swoje wady, ale jest wybierany w wyborach demokratycznych"

- W wyborach startują różne partie, każda z nich prezentuje swoją wizję. Obywatele mają jakiś wpływ na to, i tym się różni minister Zbigniew Ziobro od korporacji (sędziowskiej - red.), która nie jest wybierana przez nikogo - mówił wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki w "Kropce nad i". Polityk odniósł się do kwestii przyszłości polskiego sądownictwa oraz do projektów ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym.

Uciekli przed dżihadystami, teraz wracają do domów

Ponad dwa miliony osób przesiedlonych wewnętrznie w Iraku wróciło do swoich domów - oszacowano w listopadowym raporcie Organizacji Narodów Zjednoczonych. W kulminacyjnym momencie wojny z tak zwanym Państwem Islamskim liczbę uchodźców wewnętrznych w tym kraju oceniano na 3,5 miliona.

"Nowa struktura dowodzenia jest reakcją NATO na nowe zagrożenia"

Propozycja stworzenia nowych centrów dowodzenia, dostosowanie infrastruktury Unii Europejskiej do przerzutu wojsk i zwiększenie szkoleniowego kontyngentu wojsk NATO w Afganistanie – to najważniejsze postanowienia zakończonego w Brukseli spotkania ministrów obrony NATO.

"Żebyśmy nie obudzili się w sytuacji słynnej bajki, że król jest nagi"

W wojsku nie powinno się chwalić. W wojsku powinno się realizować cele - mówił w czwartek w "Faktach po Faktach" w TVN24 generał Tomasz Drewniak, były inspektor sił powietrznych. Skomentował w ten sposób obecną sytuację w armii i pracę ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Gościem pierwszej części programu był Jan Rokita.

"Zbigniew Ziobro ma swoje wady, ale jest wybierany w wyborach demokratycznych"

- W wyborach startują różne partie, każda z nich prezentuje swoją wizję. Obywatele mają jakiś wpływ na to, i tym się różni minister Zbigniew Ziobro od korporacji (sędziowskiej - red.), która nie jest wybierana przez nikogo - mówił wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki w "Kropce nad i". Polityk odniósł się do kwestii przyszłości polskiego sądownictwa oraz do projektów ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym.

Wniosek o areszt dla byłej szefowej katalońskiego parlamentu

Hiszpańska prokuratura złożyła w czwartek wniosek o bezwarunkowy areszt dla zdymisjonowanej szefowej regionalnego parlamentu Katalonii Carme Forcadell oraz trojga byłych deputowanych. Wcześniej byli oni przesłuchiwani przez Sąd Najwyższy w Madrycie.