Najnowsze

Najnowsze

Łukasz Ciepiela landed his racing plane on the Sopot pier

A small racing plane landed on the pier in the seaside city of Sopot. At its helm was one the best racing pilots in the world Łukasz Ciepiela. He didn't have an easy challenge as the width of the pier is only slightly greater than the wing span of the plane.

"Brutalna polaryzacja sceny politycznej. Prowadzi PiS 2:1"

- Posuwa się do przodu taka brutalna polaryzacja sceny politycznej ze wszystkimi tego konsekwencjami. Obydwie partie do tego zmierzają, ale prowadzi Prawo i Sprawiedliwość 2:1 - ocenił w "Kropce nad i" ekonomista z Polskiej Akademii Nauk, prof. Ryszard Bugaj. - Mamy dzisiaj dwie kampanie wyborcze, które w Polsce się toczą: jedna - partii opozycyjnych tworzących Koalicję Europejską jest zbudowana w zasadniczej większości tylko i wyłącznie na emocjach - ocenił z kolei prof. Waldemar Paruch, politolog, doradca premiera i szef Centrum Analiz Strategicznych.

Europejski debiut. Pierwsi polscy europosłowie

Początki w Unii nie były łatwe, o czym na własnej skórze przekonali się m.in. pierwsi polscy europosłowie. Co było dla nich największym zaskoczeniem, z czym mieli najwięcej problemów, a co było ich sukcesem. O tym wszystkim z ówczesnymi debiutantami w Parlamencie Europejskim rozmawiał Tomasz Marzec.

"Bilans". Coraz więcej pracy po godzinach

Przekraczanie dozwolonych limitów czasu pracy - to był główny temat programu "Bilans" TVN24 BiS. Gośćmi Pawła Blajera byli Andrzej Kubisiak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego oraz główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich Łukasz Kozłowski.

Zanieczyszczona ropa z Rosji. Zatrzymano cztery osoby

Cztery osoby zostały zatrzymane w sprawie umyślnego zanieczyszczenia rosyjskiej ropy trafiającej do rurociągu Przyjaźń; śledczy zidentyfikowali grupę firm oddających zanieczyszczony surowiec - poinformował we wtorek minister energetyki Rosji Aleksandr Nowak.

Decydująca rozgrywka. Jak Polska wchodziła do Unii Europejskiej

Wejście Polski do Unii nie było wcale łatwe. Decyzja ważyła się do ostatniej chwili, o czym teraz już mało kto pamięta, poza tymi, którzy w imieniu Polski wtedy negocjowali. To była rozgrywka, w której kluczowe okazało się zachowanie zimnej krwi, co w rozmowie z Juliuszem Kaszyńskim wspominają uczestnicy tamtych wydarzeń.

Karol Karski w stroju rycerza walczy o głosy. "Ani w Polsce, ani w Unii nie trzeba wyciągać miecza"

Kiedyś spory były rozstrzygane na polu bitwy, natomiast od momentu, kiedy weszliśmy do Unii Europejskiej, mamy bezprecedensowy okres pokoju - skomentował w "Faktach po Faktach" swój spot wyborczy Karol Karski, europoseł PiS, który kandyduje do Parlamentu Europejskiego również w tym roku. - Kandydaci PiS są taką grupą rekonstrukcyjną, ciągle zatopioną w przeszłości i chyba nie do końca rozumieją mechanizmy, którymi rządzi się Unia Europejska - uznał Dariusz Rosati, eurodeputowany PO.

Godziszów. Gmina, która nie chciała wejść do Unii Europejskiej

Gdyby to od nich wtedy zależało, Polska nie byłaby dziś w Unii. Przeciw naszej integracji było aż 88% głosujących - to był referendalny rekord kraju. Czy dziś mieszkańcy Godziszowa w Lubelskiem zagłosowaliby tak samo? Czy jednak zmienili zdanie? Co zmieniło się w ich gminie i w ich życiu przez ostatnich 15 lat? O tym wszystkim rozmawiał z nimi Piotr Czaban.

Minister Gowin: Polish constitution needs a chapter on EU-Poland relations

The Deputy Prime Minister Jarosław Gowin thinks that the Constitution needs a new chapter that would settle the relations between Poland and the European Union. In an interview with Konrad Piasecki, the politician was also asked about the words of President Andrzej Duda, who during the celebration of the Constitution Day said that he wanted Poland's presence in the European Union included in the Polish Constitution. Deputy minister Gowin also talked about the ideas behind the draft proposal, submitted by his own political group.

Waldemar Paruch i Ryszard Bugaj w "Kropce nad i". Cała rozmowa

- Posuwa się do przodu taka brutalna polaryzacja sceny politycznej ze wszystkimi tego konsekwencjami. Obydwie partie do tego zmierzają, ale prowadzi Prawo i Sprawiedliwość 2:1 - ocenił w "Kropce nad i" ekonomista z Polskiej Akademii Nauk, prof. Ryszard Bugaj. - Mamy dzisiaj dwie kampanie wyborcze, które w Polsce się toczą: jedna - partii opozycyjnych tworzących Koalicję Europejską jest zbudowana w zasadniczej większości tylko i wyłącznie na emocjach - ocenił z kolei prof. Waldemar Paruch, politolog, doradca premiera i szef Centrum Analiz Strategicznych.

Schetyna: decyzje podejmowano na posiedzeniu Rady Ministrów z premierem Tuskiem

Moją intencją było zbudowanie zespołu, który da gwarancję skutecznej walki z przestępczością zorganizowaną - to się udało; zaprosiłem do współpracy Adama Rapackiego; to pokazuje nasze fachowe podejście do tych kwestii - powiedział we wtorek podczas przesłuchania przed komisją śledczą do spraw VAT przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Kłopoty wokół matur. Policja: wzmacniamy służbę patrolową w pobliżu szkół

Policja obejmie dyskretną ochroną szkoły, w których odbywają się matury - wynika z informacji tvn24.pl. Ma to związek z fałszywymi alarmami o rzekomych ładunkach bombowych, które w poniedziałek i wtorek otrzymało kilkaset szkół. Rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka w rozmowie z TVN24 poinformował, że w pobliżu szkół zostanie wzmocniona służba patrolowa po to, "aby zapewnić uczniom, nauczycielom i dyrektorom szkół niemal stuprocentową pewność, że matury odbędą się bez przeszkód".

Reuters: Amerykanie wyślą na Bliski Wschód prawdopodobnie bombowce B-52

W amerykańskiej grupie uderzeniowej, która zostanie wysłana na Bliski Wschód, znajdą się prawdopodobnie cztery bombowce B-52 - poinformował Reuters, powołując się na anonimowe źródło zbliżone do Białego Domu. Zdolne do przenoszenia broni jądrowej maszyny mają towarzyszyć wysłanej wcześniej grupie uderzeniowej lotniskowca.

Rosati, Karski, Ścigaj i Płatek w "Faktach po Faktach". Cała rozmowa

Kiedyś spory były rozstrzygane na polu bitwy, natomiast od momentu, kiedy weszliśmy do Unii Europejskiej, mamy bezprecedensowy okres pokoju - skomentował w "Faktach po Faktach" swój spot wyborczy Karol Karski, europoseł PiS, który kandyduje do Parlamentu Europejskiego również w tym roku. - Kandydaci PiS są taką grupą rekonstrukcyjną, ciągle zatopioną w przeszłości i chyba nie do końca rozumieją mechanizmy, którymi rządzi się Unia Europejska - uznał Dariusz Rosati, eurodeputowany PO. Gośćmi drugiej części "Faktów po Faktach" były Agnieszka Ścigaj i Monika Płatek.

"Poland is my second homeland" - Georgians build communities abroad

Leri Papidze moved to Poland in 1994 in search of new opportunities. The ceramic artist, who specialises in making 'kvevri', pots traditionally used for making wine, said the assimilation process was slow but now Poland feels like his second home, adding that his talent for meeting people helped him settle in.

Wolność słowa a obraza uczuć religijnych

Donald Tusk podczas przemówienia na Uniwersytecie Poznańskim skomentował zatrzymanie Elżbiety Podleśnej pod zarzutem znieważenia uczuć religijnych przez rozklejenie w Płocku wizerunku Maryi i Dzieciątka z aureolami w kolorach tęczy. - "Nie mieści mi się to w głowie" - zaznaczył Tusk. Wcześniej duże kontrowersje wzbudziły słowa Leszka Jażdżewskiego krytykujące Kościół. Gdzie jest granica między wolnością wypowiedzi a obrazą uczuć religijnych i czy środki zastosowane przez policję wobec Elżbiety Podleśnej były adekwatne? Na te i inne pytania w programie Tak Jest próbowali znaleźć odpowiedzieć Tadeusz Cymański i Michał Boni.

Matka Boska w tęczowej aureoli - sztuka czy profanacja?

Policja zatrzymała w poniedziałek aktywistkę Elżbietę Podleśną za rozklejenie plakatów z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej w tęczowej aureoli. Funkcjonariusze przeszukali jej dom i zabrali jej sprzęt elektroniczny. Kobieta usłyszała zarzut znieważenia uczuć religijnych. O granicy między wolnością sztuki a profanacją mówili goście Tak Jest Karol Rabenda i Krystian Legierski.

Pamela Anderson w więzieniu u Assange'a: Jest wiarygodną osobą. Uwielbiam go

Aktorka Pamela Anderson odwiedziła we wtorek w więzieniu założyciela WikiLeaks Juliana Assange'a - poinformowała agencja Reutera. Gwiazda nazwała go "dobrym człowiekiem" i wezwała ludzi do tego, by udzielali Assange'owi swojego wsparcia. Mówiła, że od tego zależy, czy w sprawie Australijczyka zwycięży "sprawiedliwość".