Najnowsze

Najnowsze

Akt oskarżenia dla hajlujących na stadionie Wisły

Do dwóch lat więzienia grozi trzem pseudokibicom, którzy podczas meczu ekstraklasy na stadionie Wisły Kraków wykonywali gest faszystowskiego pozdrowienia. Krakowska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w ich sprawie.

Burza po słowach prof. Zybertowicza

Grupa opozycjonistów żąda od profesora Andrzeja Zybertowicza przeprosin i wpłaty 50 tysięcy złotych na konto WOŚP za słowa wypowiedziane do uczestników debaty oksfordzkiej. Obecny doradca prezydenta powiedział w lutym „do dzisiaj wielu obserwatorów i komentatorów Okrągłego Stołu nie uświadamia sobie, jak głęboka prawda była w komentarzu Andrzeja Gwiazdy po rozmowach Okrągłego Stołu, gdy powiedział "podczas obrad Okrągłego Stołu władza podzieliła się władzą ze swoimi własnymi agentami”. Słowa te uderzyły i obraziły przede wszystkim tych, którzy do rozmów zasiedli 30 lat temu naprzeciw komunistycznej władzy. Po stronie Solidarności było to w sumie 250 osób. Janina Jankowska jedna z uczestniczek tych wydarzeń, która jest w grupie osób domagających się przeprosin za te słowa, rozmawiała w programie Tak Jest z profesorem Andrzejem Zybertowiczem.

O dymisji Komendanta Straży Marszałkowskiej

Pułkownik Piotr Rękosiewicz został odwołany z funkcji Komendanta Straży Marszałkowskiej. Według posłów opozycji powodem dymisji jest sprawa tablicy "Układ Kaczyńskiego” wystawionej w Sejmie przez posłów PO. Pułkownik Rękosiewicz miał sprzeciwiać się jej demontażowi. O znikającej tablicy i dymisji komendanta rozmawiali w programie Tak Jest - Cezary Tomczyk i Andrzej Stanisławek.

Stoltenberg: Polska jest przykładem dla innych krajów

Przystąpienie Polski do NATO jest i było dobre dla Polski, ale również dla NATO. Polska stanowi przykład dla wielu krajów Sojuszu Północnoatlantyckiego, inwestując 2 procent PKB w obronność - podkreślił w piątek w Warszawie sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Porzucone naczepy z chemikaliami, sztab kryzysowy

Policja sprawdza, kto porzucił naczepy niedaleko Międzychodu. Co najmniej trzy z nich są wyładowane po brzegi pojemnikami z chemikaliami. Jakimi konkretnie? To wykażą badania. W Międzychodzie powołano sztab kryzysowy.

Chcieli zrabować obrazy z kolekcji Goebbelsa, ukradli kopie. "Wystarczyło spojrzeć w Wikipedię"

Podali się za policjantów i w białych rękawiczkach (dosłownie), z katalogiem w rękach wkroczyli do domu poznańskiego kolekcjonera. "Zarekwirowali" mu 87 dzieł sztuki, które ich zdaniem miały pochodzić ze słynnej kolekcji Goebbelsa. Tyle, że były to jedynie ich kopie. - Nie chcę używać tytułów duńskich filmów do określania tej sytuacji - mówił w uzasadnieniu rozbawiony sędzia, zmniejszając wyrok dla sprawców kradzieży.

"Cuda" i "armaty". Morawiecki o zwiększaniu dochodów z VAT

Przeciwko przestępcom VAT-owskim wytoczyliśmy nowe armaty, które zaskoczyły rynek i to było powodem sukcesu w walce z wyłudzaniem tego podatku - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej konferencji poświęconej przestępstwom VAT-owskim. Dodał też, że "minicud gospodarczy" zawdzięczamy lepszej ściągalność podatków.

Współpracowniczki prezesa Glapińskiego i ich zarobki

Najbliższe współpracowniczki prezesa Glapińskiego. Po wielkiej burzy wokół ich pensji dyrektorskie zarobki w NBP zostały w końcu ustawowo ujawnione, ale dalej nie ma odpowiedzi są pytania o kompetencje Martyny Wojciechowskiej i Kamili Sukiennik. Prezes Glapiński przekonuje, że w pełni odpowiadają one stanowisku, ale konkretów nie podaje. Podobnie jak same zainteresowane. Więcej mówią za to - w rozmowie z Arkadiuszem Wierzukiem - ci, którzy kiedyś z obiema paniami współpracowali.

Samorządy oburzone słowami premiera. "Niech rząd przejmie wypłatę wynagrodzeń"

Samorządy nie oszczędzają na nauczycielach – zapewnia Związek Miast Polskich w liście otwartym skierowanym do premiera. "Wręcz przeciwnie - dokładamy do subwencji i dotacji z budżetu państwa coraz większe kwoty ze środków własnych. Subwencja nie wystarcza nawet na wynagrodzenia" - podkreślono. W czwartkowym programie "Fakty po Faktach" premier zarzucił samorządom, że nie wypłacają nauczycielom niektórych dodatków do pensji.

Politycy komentują słowa premiera. "PiS od trzech lat flirtuje z neonacjonalistami"

Słowa premiera z czwartkowych "Faktów po Faktach" - że wierzy w niewinność wiceministra Adama Andruszkiewicza w sprawie fałszowania podpisów poparcia - komentują w piątek politycy. - Andruszkiewicz po prostu panu Morawieckiemu imponuje - stwierdził rzecznik PSL Jakub Stefaniak. Poseł Cezary Tomczyk (PO) był zdania, że Andruszkiewicz "ma zapewnić głosy nacjonalistów PiS-owi". Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna) wskazywał, że za wiceministra cyfryzacji "ręczy" ojciec premiera. Europoseł PiS Ryszard Czarnecki tłumaczył zaś, że "szefowie rządów bronią członków rządu".