Najnowsze

Najnowsze

Londyn nie ma na co liczyć? Ostre komentarze w Unii po głosowaniu w Izbie Gmin

Reakcja polityków europejskich na wtorkowe głosowanie w brytyjskiej Izbie Gmin, która przyjęła poprawkę zakładającą warunkowe poparcie dla umowy o wyjściu z Unią Europejską, jeśli uda się zamienić zapis w sprawie tak zwanego backstopu, wskazują, że wykluczają oni możliwość jakiejkolwiek renegocjacji umowy. Prezydent Francji Emmanuel Macron zaznaczył, że nowa umowa nie powstanie, a Paryż przygotowuje się na wyjście Wielkiej Brytanii bez umowy.

Nocny Kochanek: każdy z nas śnił o Nergalu

W muzyce metalowej teksty są często filozoficzne czy literackie, aczkolwiek spora ich część jest równocześnie mocno kiczowata. Dopóki człowiek się w te teksty nie zagłębi, żyje w nieświadomości - mówi Krzysiek Sokołowski, wokalista zespołu Nocny Kochanek w rozmowie z tvn24.pl. - Do dzisiaj spotykamy się z komentarzami, w których jasno widać, że niektórzy ludzie nie czają żartu - dodaje basista Artur Pochwała.

"Donald Trump wydał rozkaz zabicia mnie"

Prezydent USA Donald Trump nakazał kolumbijskiemu rządowi i mafii, by mnie zamordowano - powiedział w opublikowanym w środę wywiadzie dla rosyjskiej agencji RIA prezydent Wenezueli Nicolas Maduro. W poniedziałek pojawiły się tymczasem spekulacje, że Waszyngton może przerzucić wojska do Kolumbii, aby przygotować interwencję zbrojną w Wenezueli.

"Jego wspomnienia to kopalnia wiedzy". Historia pierwszego dyplomaty USA w Warszawie

Mija sto lat od zawiązania stosunków dyplomatycznych między odrodzoną Polską a Stanami Zjednoczonymi. Jacek Stawiski, szef redakcji zagranicznej TVN24 BiS, opowiadał w TVN24 o pierwszym amerykańskim dyplomacie w Warszawie, którym był Hugh Gibson. - Jego wspomnienia, listy do matki, to jest kopalnia wiedzy o tym, jak cudzoziemiec widział Polskę, która tworzy się od podstaw - wskazywał.

"Jak nie można być lwem, to też trzeba być lisem"

Na wybory do europarlamentu powinno być szersze porozumienie, nie tylko dwóch partii - ocenił w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. Podkreślił, że "jeżeli to ma być rzeczywiście zjednoczenie, to muszą być różne środowiska", a w wyborach "jak nie można być lwem, to też trzeba być lisem".

Władysław Kosiniak-Kamysz w "Rozmowie Piaseckiego"

Władza nie jest dla Jarosława Kaczyńskiego po to, żeby dopaść wielkie pieniądze, tylko pieniądze są po to, żeby utrzymać wielką władzę - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. Odniósł się w ten sposób do ujawnionych przez "Gazetę Wyborczą" taśm Kaczyńskiego i do jego biznesowych planów. Przypomniał nagrane słowa prezesa PiS, że "ta sprawa jest nie do obrony".

"Sam Jarosław Kaczyński w tej rozmowie mówi, że ta sprawa jest nie do obrony"

Władza nie jest dla Jarosława Kaczyńskiego po to, żeby dopaść wielkie pieniądze, tylko pieniądze są po to, żeby utrzymać wielką władzę - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. Odniósł się w ten sposób do ujawnionych przez "Gazetę Wyborczą" taśm Kaczyńskiego i do jego biznesowych planów. Przypomniał nagrane słowa prezesa PiS, że "ta sprawa jest nie do obrony".

Biznes Kaczyńskiego. "Wyborcza" o inwestycji spółki Srebrna

"Gazeta Wyborcza" ujawnia nagrania z prezesem Prawa i Sprawiedliwości w roli głównej. W tle budowa wieżowca w centrum Warszawy, kredyt w państwowym banku i pytanie, jak wygrane wybory mogą pomóc w realizacji planów. - Do polityki nie idzie się dla pieniędzy - mówił niejednokrotnie Jarosław Kaczyński. Na nagraniu padają słowa i o polityce, i o pieniądzach - tylko kontekst jest nieco inny.

PiS, Srebrna i wielki biznes. Kulisy negocjacji z udziałem Kaczyńskiego

Całe życie tropił układy, teraz okazało się, że sam taki stworzył - opozycja nie pozostawia suchej nitki na Jarosławie Kaczyńskim i przekonuje, że wraz z publikacją nagranych rozmów upadł mit jego uczciwości i skromności. - Nie upadł, tylko jeszcze się umocnił - odpowiadają politycy Prawa i Sprawiedliwości, czytając ten sam artykuł.

Srebrna w centrum wydarzeń politycznych

Jest rok 1995 - wybory prezydenckie wygrywa Aleksander Kwaśniewski, a premierem zostaje Józef Oleksy. Wtedy także, bez błysku fleszy i niepotrzebnego rozgłosu powstaje spółka Srebrna, która dziś jest w centrum wydarzeń politycznych.

Zarzuty dla Bartłomieja M. i Mariusza Antoniego K.

Niegospodarność, fałszowanie dokumentów i powoływanie się na wpływy, a w konsekwencji prokuratorskie zarzuty i wniosek o areszt. Nie ma komentarza osoby, która Bartłomieja M. wprowadziła do wielkiej polityki. Antoni Macierewicz długo milczał, inni politycy Prawa i Sprawiedliwości też w tej sprawie rozmowni nie są - szczególnie wtedy, gdy pada pytanie o jej drugie dno.

Gowin przed komisją do spraw VAT

Jarosław Gowin stanął przed VAT-owską komisją śledczą. Pamiętał niewiele, niewiele wtedy mógł, a wiedział jeszcze mniej, bo Donald Tusk wiedzą się nie dzielił. Skoro tematy do rozmowy szybko się skończyły - skończyło się też wyjątkowo krótkie przesłuchanie.