Najnowsze

Najnowsze

Kierowca, który w piątek około godziny 19.40 spowodował wypadek na drodze Elbląg - Tolkmicko był pijany. 27-letni kierowca Hondy uderzył w przydrożne drzewo, w wyniku czego cztery osoby w bardzo poważnym stanie przewieziono do szpitala w Elblągu.

- Jestem zdziwiony publikacją "Rzeczpospolitej" - mówi prezydencki minister Michał Kamiński. Gazeta napisała w sobotę, że Kamiński ma zamiar opuścić Lecha Kaczyńskiego i wrócić do Parlamentu Europejskiego. Minister oświadczył, że na razie nie chce wypowiadać się w tej sprawie.

- Nie ma sensu, nie ma potrzeby, mówić o tym, że ci, którzy do Was przychodzą – nie znają ducha tej ziemi - mówił do gdańszczan nowy metropolita gdański, abp Sławoj Leszek Głódź. W uroczystym ingresie abp. Głódzia uczestniczyli m.in. prezydent Lech Kaczyński, były prezydent Lech Wałęsa oraz ustępujący metropolita gdański, abp Tadeusz Gocłowski.

Po godzinie 11.00 na ulicy Strzegomskiej we Wrocławiu na auto ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego najechał fiat panda. Kierująca fiatem kobieta została przewieziona do szpitala. Bogdanowi Zdrojewskiemu nic się nie stało.

Na pewno nie będzie złagodzenia kar dla przestępców, chodzi o racjonalny wymiar kary - tłumaczył minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. To odpowiedź na artykuł w "Dzienniku", który napisał, że resort sprawiedliwości chce zmienić przepis, by sąd nie musiał orzekać najwyższego wymiaru kary za zabójstwa dokonane ze szczególnym okrucieństwem.

Stracił panowanie nad samochodem na wąskiej osiedlowej ulicy, po czym taranował wszystko na swej drodze. BMW na próbnych niemieckich numerach zostało doszczętnie zniszczone, a kierowca i pasażer uciekli. Informację otrzymaliśmy od naszego internauty na Kontakt TVN24.

Dwie osoby zginęły, a kilkanaście zostało rannych po tym jak ciężarówka wjechała w grupę ludzi. Do zdarzenia doszło na przystanku autobusowym w Chicago w Stanach Zjednoczonych.

Po dwumiesięcznym procesie nowojorski sąd uniewinnił trzech policjantów, którzy zastrzelili czarnoskórego Seana Bella. Bawił się on na wieczorze kawalerskim w nocnym klubie przed swoim ślubem i był... nieuzbrojony. Przed sądem doszło do przepychanek.

Kryzys na Kaukazie, starcie Baracka Obamy i Hillary Clinton w Pensylwanii i protesty na trasie ognia olimpijskiego były najważniejszymi tematami, o których pisaliśmy w zeszłym tygodniu.

- Gdyby dyrektor aresztu śledczego w Białymstoku wiedział, że osadzony tam aresztant jest świadkiem koronnym, z pewnością miałby on lepszą ochronę - powiedziała rzeczniczka Służby Więziennej, Luiza Sałapa. Andrzej Ł. popełnił samobójstwo w areszcie.

Podatki nie omijają nawet najważniejszych osób w państwie. Prezydent Lech Kaczyński już rozliczył się z fiskusem. Jak wynika z jego zeznania podatkowego, w ubiegłym roku zarabiał ponad 20 tys. zł miesięcznie - informuje "Fakt".

Szykowane zmiany w prawie pozwolą unieważnić uznanie ojcostwa na podstawie badań DNA nawet po wielu latach, a nie - jak dotychczas - najwyżej po roku. Wielu formalnych ojców liczy na rewizję swego statusu.

Starostowie nie chcą czekać na reformę służby zdrowia i przekształcają szpitale w spółki - pisze "Gazeta Wyborcza".

Mamy awanturę o test gimnazjalny. Tysiące uczniów traci szanse na dobre liceum. Rodzice żądają unieważnienia całego egzaminu. Co robi MEN? Szuka winnych wśród nauczycieli - pisze "Gazeta Wyborcza".

Była dokładnie 1.23 w nocy, kiedy rdzeń czwartego reaktora w Czarnobylu zaczął się topić. Kilkanaście sekund później doszło do eksplozji, która spowodowała największą katastrofę atomową w historii. Właśnie mijają dokładnie dwadzieścia dwa lata od tego wydarzenia.

Amy Winehouse, znana nie tylko z powodu swojej muzyki, ale też umiłowania do skandali i używek, została oskarżona o napaść. Konsekwencją jej wybryków było aresztowanie artystki.

Już niedługo najbardziej niebezpieczni przestępcy będą mogli wnioskować o krótsze wyroki. Według informacji "Dziennika" resort sprawiedliwości chce wykreślić z kodeksu karnego przepis, który narzuca sądowi orzekanie najwyższego wymiaru kary za morderstwa dokonane ze szczególnym okrucieństwem.

- Z zewnątrz to są szczątki. Może kiedyś będzie można coś budować z ich rozbiórki - tak kondycję SLD i SdPl ocenia Włodzimierz Cimoszewicz. W rozmowie z "Dziennikiem" senator nie wyklucza, że będzie twarzą nowej inicjatywy politycznej.