Najnowsze

Najnowsze

33-letni mężczyzna zmarł po skoku do rzeki z trzymetrowej skarpy. Złamał kręgosłup i stracił przytomność, co było przyczyną utonięcia. Wszystko rozegrało się na oczach kolegów - to oni powiadomili służby ratownicze.

Po raz pierwszy od 1980 roku prezydent Zimbabwe stracił większość w parlamencie - wynika z pierwszych informacji po ponownym przeliczeniu głosów. Według Komisji Wyborczej Zimbabwe (ZEC) wyniki nie zmieniły się w 18 z 23 okręgów, w których ponownie liczono głosy.

Na ulicach meksykańskiego miasta Tijuana na pograniczu z USA starli się "żołnierze" narkotykowych gangów. Zginęło 15 osób, jest dziewięciu rannych, w tym policjant.

Chiny powiadomiły o wystrzeleniu satelity, które jest początkiem przygotowań do inauguracyjnego spaceru chińskiego astronauty w przestrzeni kosmicznej. Tymczasem z Bajkonuru wystartował drugi satelita systemu nawigacyjnego Galileo, mającego stać się konkurencją dla amerykańskiego Global Positioning System - GPS.

Kilka tysięcy osób wzięło udział w manifestacji białoruskiej opozycji upamiętniającej wybuch w Czarnobylu. To już 19 taki marsz upamiętniający wydarzenia sprzed 22 lat. Międzynarodowi eksperci uznali, że w wyniku eksplozji i radioaktywnego skażenia najbardziej ucierpiała Białoruś.

Wyznawcy prawosławia i innych obrządków wschodnich (m.in. grekokatolicy i staroobrzędowcy) rozpoczęli obchody Świąt Wielkanocnych. - Marność i bezsens dnia codziennego przemienione zostały nadzieją zmartwychwstania i życia wiecznego - napisał w orędziu paschalnym do wiernych JE Biskup Białostocki i Gdański Jakub.

Dziesiątki tysięcy chrześcijan obrządków wschodnich przybyły w sobotę do Jerozolimy na uroczystość zstąpienia świętego ognia w Bazylice Grobu Pańskiego przy okazji prawosławnej Wielkanocy. Wyniesiony ze świątyni płomień wierni przekazywali sobie na ulicach miasta.

Jedna osoba nie żyje, a około 10 jest rannych - to tragiczny bilans wypadku, do którego doszło podczas pokazu lotniczego w Eisenach w środkowych Niemczech. Mały samolot po wylądowaniu wjechał w tłum widzów.

Borys Szyc użyczy głosu Jeżowi Jerzemu - dowiedział się portal tvn24.pl. To nie jedyne głośne nazwisko w obsadzie filmu. W ekranizacji popularnego komiksu, która na ekrany kin wejdzie latem 2010 roku usłyszymy, też m.in.: Marię Peszek, Wujka Samo Zło, Sokoła i Maćka Maleńczuka, który zagra… dziwkę o złotym sercu.

„Dawno, dawno temu żył sobie bogaty, ale samolubny książę…” – takimi słowami rozpoczyna się bajka, którą Przemysław Saleta przeczytał na głos w jednej ze szkół w Piastowie. Dochód ze spotkania przeznaczony zostanie na pomoc dla Ignasia, który czeka na przeszczep nerki.

Przynajmniej 55 osób zginęło w pożarze, który wybuchł w sobotę w fabryce materaców w Casablance. Dalszych 12 osób trafiło do szpitala, ich stan jest bardzo ciężki. Ogień przez 3 godziny gasiło ponad 100 strażaków.

Somalijscy piraci wypuścili w sobotę na wolność 26-osobową załogę hiszpańskiego trawlera - podały władze w Madrycie. Według źródeł somalijskich za zakładników zapłacono okup w wysokości 1,2 mln dolarów.

Dwie labradorki, Lucky i Flo, wyszkolone w Irlandii specjalistki od tropienia pirackich płyt CD i DVD przyjechały do Meksyku, by pomagać policji w walce z handlem nielegalnymi programami i filmami. Meksyk zajmuje niechlubne, czwarte miejsce pod względem wielkości rynku pirackich płyt.

- Doniesienia dziennika "Le Figaro" dotyczące stanu zdrowia Papieża są absolutnie absurdalne - stwierdził rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi. Francuski dziennik napisał, że Benedykt XVI ma kłopoty z krążeniem i słabe serce.

Każdy kraj, którego reprezentacja wywalczyła awans do Euro 2008 będzie "reprezentowany" również na torach kolejowych. Austriackie Koleje Państwowe (OBB) zaprezentowały w sobotę 18 nowych lokomotyw, z których 16 zostało pomalowanych w barwy narodowe uczestników mistrzostw.

Czytelnicy "For Him Magazine" zdecydowali, jak ich zdaniem, wygląda setka najseksowniejszych, najgorętszych i najbardziej pożądanych kobiet świata. Z kolei internauci tvn24.pl uzupełnili listę o panie, których niesłusznie zabrakło w ścisłej czołówce - "TOP 10" rankingu.

- Z ministerstwa Skarbu nie nastąpił wyciek raportu z audytu w TVP - zapewnił w "Magazynie 24 Godziny" minister Aleksander Grad. - Mamy ten audyt od lutego i gdyby przeciek pochodził od nas zapewne doszłoby do niego zacznie wcześniej - dodał.

Sobota, 26 kwietnia 21:00- Z ministerstwa Skarbu nie nastąpił wyciek raportu z audytu w TVP - zapewnił w "Magazynie 24 Godziny" minister Aleksander Grad. - Mamy ten audyt od lutego i gdyby przeciek pochodził od nas zapewne doszłoby do niego zacznie wcześniej - dodał.

- Wyszliśmy z tego zamieszania zwycięsko, w duchu jedności - tak Zbigniew Wassermann komentował wynik wyborów w małopolskich władzach PiS. Gość "Magazynu 24 Godziny" zapewnił, że nie ma konfliktu między nim, a Zbigniewem Ziobro i jest między nimi "wola dogadania się". Jej gwarantem jest nakaz Jarosława Kaczyńskiego.

Turcja przeprowadziła największą w tym roku operację militarną przeciwko kurdyjskim separatystom w północnym Iraku. Celem precyzyjnego nalotu były ich bazy w północnym Kurdystanie.