Najnowsze

Najnowsze

Jedna osoba zginęła w wyniku wtorkowego pożaru w jednej z kamienic w śródmieściu Gdańska. Ciało mężczyzny znaleźli strażacy. Jak na razie nieznana jest tożsamość zmarłego mężczyzny.

Ostrożnie ze stosowaniem preparatów dietetycznych firmy Herbalife, ostrzega ministerstwo zdrowia Hiszpanii, a tamtejsza prasa donosi, że w ostatnich latach doszło do dziewięciu przypadków zatrucia wątroby "o różnych objawach", "przypuszczalnie związanych z konsumpcją produktów tej firmy".

- Metoda in vitro nie jest ekologiczna. Nie jest to skuteczna metoda - stwierdziła w Radiu ZET Rzecznik Praw Dziecka Ewa Sowińska. Jak dodała, "oczywiście" jest przeciwna stosowaniu tej metody zapłodnienia.

Mariusz Kamiński krytykuje projekt rozporządzenia premiera, który ma spowodować, że Centralne Biuro Antykorupcyjne będzie miało ograniczony dostęp do baz danych różnych instytucji. CBA uważa, że to odcinanie od informacji i dyskryminacja - donosi "Rzeczpospolita".

- Mniej więcej wiem gdzie jest, ale tego panu nie powiem - tak polityk SLD, Grzegorz Korytowski mówił o porwanym Krzysztofie Olewniku podczas rozmowy telefonicznej z jego ojcem. "Superwizjer" ujawnił nagrane przez Włodzimierza Olewnika rozmowy z politykiem SLD, który miał być gwarantem współpracy między rodziną Olewników a bandytami z Sierpca, którzy zaoferowali im "pomoc".

Jeśli dojdzie do wzrostu napięcia w Gruzji, to prezydenci Polski i Litwy, na znak solidarności, polecą do Tbilisi. O planach Lecha Kaczyńskiego i Valdasa Adamkusa - informuje "Dziennik". Na taki ruch nie zdecydował dotychczas żaden z przywódców Europy i Ameryki.

- Marks się mylił: ilość nie przechodzi w jakość - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" szef MSZ Radosław Sikorski i zapowiada wielkie zmiany w polskiej służbie zagranicznej. Zlikwidowanych zostanie część ambasad i konsulatów, przestanie też istnieć Komitet Integracji Europejskiej. - Musimy zmienić mapę naszej obecności dyplomatycznej na świecie - mówi minister.

Miał już być przewodniczącym ONZ, chciał zajmować wysokie stanowiska w Unii Europejskiej albo NATO, niefortunnie patronował LiD w kampanii wyborczej, teraz szuka nowego miejsca w polityce. Aleksander Kwaśniewski chce zostać ekologiem i doradza lewicy, by też zajęła się ochroną środowiska - pisze "Dziennik".

Grożą nam kolejne podwyżki cen gazu, ostrzega "Rzeczpospolita". Rosjanie mogą zażądać w tym roku od Polski wyższych stawek za dostarczany surowiec. A nasz kraj będzie się musiał na to zgodzić. Negocjacje mogą ruszyć w każdej chwili.

"Do niedawna ufaliśmy miejscowemu woźnemu w Moskwie, a nie dopuszczaliśmy myśli, aby sekretarką ambasadora w kraju Unii Europejskiej była osoba znająca miejscowe realia" - powiedział minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w wywiadzie udzielonym, "Rzeczpospolitej".

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo chce w tym roku zwiększyć krajowe wydobycie gazu ziemnego z 4,3 mld m. sześć. do 4,6 mld. Nieoficjalna prognoza sporządzona do 2012 r. przewiduje dalszą zwyżkę do blisko 5,5 mld m. sześć. - informuje "Parkiet".

Grunt to mieć grunt - taką filozofię, zdaniem "Pulsu Biznesu", wyznają obcokrajowcy, którzy ciągle wykazują duże zainteresowanie kupnem w naszym kraju nieruchomości gruntowych.

Ministerstwo Finansów przygotowało nowe rozporządzenie w sprawie kryteriów technicznych stosowania kas fiskalnych, informuje "Gazeta Prawna".

Firmy, które zaoferują zakończenie budowy drugiej linii warszawskiego metra przed kwietniem 2012 roku, będą miały większe szanse na kontrakt, zapowiada "Życie Warszawy".

Rządowy program budowy dróg jest zagrożony, alarmuje "Dziennik", według którego do planowanych 1145 km autostrad na Euro 2012 może zabraknąć co najmniej 200 kilometrów. A na dodatek zamiast zapowiadanego przyspieszenia inwestycji, szykuje się poślizg.

Aleksander Kwaśniewski szuka nowego miejsca w polityce. Chce iść w ślady amerykańskiego wiceprezydenta Ala Gore'a i zamierza popularyzować takie hasła jak "Nie śmieć", informuje "Dziennik".

Konsul generalna w Kurytybie Dorota Barys, wysłana tam przez rząd PiS, by naprawić stosunki z urugwajskim biznesmenem i sponsorem Radia Maryja Janem Kobylańskim, po wydanym w grudniu ub.r. przez ministra Radosława Sikorskiego zakazie kontaktu z Kobylańskim i jego polonijną organizacją - USOPAŁ, z dnia na dzień musiała zerwać z osobami, których względy zaskarbiła sobie na życzenie poprzedniego kierownictwa MSZ, pisze "Gazeta Wyborcza".

Polska 20-latka jest bardziej konserwatywna niż jej starsze o pięć czy dziesięć lat koleżanki, pisze "Dziennik" w oparciu o wyniki raportu przygotowanego przez ośrodek badawczy Stratosfera.

W miejscowości Kreuztal w Nadrenii-Północnej Westfalii 63 lata po zakończeniu drugiej wojny światowej gimnazjum nosi imię zbrodniarza wojennego Friedricha Flicka, który w procesie norymberskim został skazany na siedem lat więzienia, pisze "Nasz Dziennik".