Najnowsze

Najnowsze

"Putin przyznał, że Katyń to stalinowska zbrodnia"

- Władimir Putin przyznał, że zbrodnia w Katyniu była zbrodnią stalinowską - powiedział w TVN24 Radosław Sikorski. Te słowa potwierdził Donald Tusk. Zdaniem Michała Kamińskiego taka deklaracja to nic nowego. - To samo przyznał 20 lat temu Michaił Gorbaczow - mówi prezydencki minister.

Mieszkał trzy lata na lotnisku

43-letni bezdomny Brytyjczyk, trzy lata mieszkał na lotnisku Gatwick. Został zatrzymany przez policję. W przyszłym miesiącu stanie przed sądem.

Historycy: Wypowiedź Putina nic nie zmienia

- W kwestii sporu polsko-rosyjskiego o Katyń wypowiedź Putina nie wnosi nic nowego - skomentował dla tvn24.pl prof. Andrzej Friszke. Podobnie twierdzi prof. Wojciech Roszkowski. - Co to znaczy zbrodnia stalinowska? Nie jest to kategoria prawna, a opisowo-polityczna - stwierdził.

"Wątpię w postawienie Macierewicza przed Trybunałem"

Paweł Graś wątpi, żeby Antoni Macierewicz stanął przed Trybunałem Stanu, bo nie był konstytucyjnym ministrem. - Jest w Platformie chęć i potrzeba szukania odpowiedzialnych za obecny stan rzeczy w służbach, ale nie wiem, czy taka odpowiedzialność Macierewicza jest możliwa - stwierdził w "Magazynie 24 Godziny" poseł PO.

Ćwiąkalski: Nie jestem showmanem

- Miałem pięć merytorycznych konferencji prasowych. O laptopie Ziobry powiedziałem tylko raz, a później odpowiadałem tylko na pytania dziennikarzy - stwierdził w "Kropce nad i" Zbigniew Ćwiąkalski.

"Putin - nasz dobry Hitler"

Pięć lat łagru grozi dziennikarzowi z Permu, Igorowi Awierkijewowi za porównanie prezydenta Rosji Władimira Putina do Adolfa Hitlera.

Drzewiecki: Nie zbojkotujemy Igrzysk

Polska nie zbojkotuje Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, zapewnił minister sportu, Mirosław Drzewiecki. W odpowiedzi na apel organizacji World Solidarity, minister podkreślił, że dyskusja o łamaniu praw człowieka w Chinach powinna się odbyć, kiedy Pekinowi przyznano prawo organizacji Igrzysk.

Syn Sarkozy'ego wchodzi do polityki

Syn prezydenta Francji, Nicolasa Sarkozy, idzie w ślady ojca i próbuje swoich sił w polityce. W przyszłym miesiącu będzie startował w wyborach samorządowych.

Sikorski: Nie wpadam w zachwyt

- Cieszą nas pochwały prezydenta, mnie osobiście też spotkało parę ciepłych słów. Nie wpadam z tego tytułu w zachwyt, tak jak nie wpadałem w panikę, gdy mnie nadmiernie krytykowano, czy nawet szkalowano - mówił w wywiadzie dla TVN24 Radosław Sikorski. Szef MSZ komentował również sprawę tarczy antyrakietowej, Iraku i "zagranicznej polityki uśmiechów".

MSZ Serbii wątpi w zbliżenie z UE

Serbski minister spraw zagranicznych powiedział w środę w Strasburgu, że skoro większość państw Unii Europejskiej chce uznać niepodległość Kosowa, to on wątpi w przyspieszenie integracji swojego kraju ze wspólnotą.

Wychowana na miss

Janka - dziewięć lat, metr pięćdziesiąt wzrostu, rozmiar buta 35. Dzieciństwo, zamiast na zabawie, spędza na przygotowaniach do bycia miss świata. To cel jej życia... albo życia rodziców.

Pięć nazw dla Macedonii

Organizacja Narodów Zjednoczonych zaproponowała pięć nowych nazw dla Macedonii. Grecja nie uznaje nazwy tego kraju i grozi zablokowaniem jej wejścia do NATO i Unii Europejskiej.

Kolejny kraj legalizuje eutanazję

Parlament Luksemburga przyjął we wtorek, już w pierwszym czytaniu, ustawę legalizującą eutanazję. To już trzeci, po Holandii i Belgii, kraj, w którym lekarze będą mogli pomóc osobie śmiertelnie chorej w popełnieniu samobójstwa.

Włochy: Polacy handlują śmieciami

Jak zarobić na śmieciach zalegających w Neapolu? Można stworzyć bazar i sprzedawać na nim wydobyte z wysypiska rzeczy. Na taki pomysł wpadli Polacy, Włosi i Rumuni - pisze w środę włoski dziennik "Corriere della Sera"

Waleriana, czyli sztab kryzysowy 

Nie po raz pierwszy ośmieszyliśmy się w oczach świata. Po Tinky Winky, Sabie marszałka sejmu i chorobie filipińskiej byłego prezydenta przyszła kolej na sztab kryzysowy od kosmosu.

Polak zatrzymany dzięki ENA

Europejski nakaz aresztowania (ENA) pomógł zatrzymać kolejnego Polaka z wyrokiem ukrywającego się poza granicami kraju. 29-letniego kielczanina poszukiwanego od 6 lat zatrzymała hiszpańska policja.

Wyleczyli nienarodzone dziecko

Zespół naukowców i lekarzy Instytutu Karolińskiego w Sztokholmie uratował dziecko od choroby genetycznej, zanim jeszcze się urodziło. Pionierski zabieg najprawdopodobniej uchronił je od wrodzonej łamliwości kości.

Serbia odwołuje ambasadorów

Serbia wycofuje swych ambasadorów z Niemiec i Austrii. To protest przeciw uznaniu przez te państwa niepodległości Kosowa. Wcześniej do kraju na konsultacje wrócili dyplomaci z Turcji, Francji i Stanów Zjednoczonych.

Obama będzie prezydentem USA

Barack Obama zwiększył przewagę nad Hillary Clinton. Czarnoskóry senator nie wygrywa jednak jedynie z byłą Pierwszą Damą. Według opublikowanego w środę sondażu amerykańskiego ośrodka Zogby i agencji Reuters, Obama ma też dużą szansę wygrać pojedynek z przodującym u Republikanów senatorem Johnem McCainem.

Dożywocie dla zabójcy 7-letniej Grażynki

Dożywotnie więzienie za gwałt i zabójstwo siedmioletniej Grażynki z Wałbrzycha - na taki wyrok skazał sąd okręgowy w Świdnicy Andrzeja S. Mężczyzna przyznał się do zabójstwa dziewczynki, do końca procesu zaprzeczał, że ją zgwałcicł.

Ziobro: marazm i brak koncepcji

- Przez ostatnie trzy miesiące mamy do czynienia z niebywałym upolitycznieniem prokuratury, marazmem i brakiem koncepcji w polityce ministerstwa sprawiedliwości - ocenił sto dni Zbigniewa Ćwiąkalskiego w rządzie jego poprzednik Zbigniew Ziobro.

Były dowódca ZOMO z "Wujka" zostanie w areszcie

Sąd przedłużył areszt byłemu dowódcy plutonu ZOMO z "Wujka". Romuald Cieślak jest skazany nieprawomocnie na 11 lat więzienia w sprawie pacyfikacji śląskich kopalń na początku stanu wojennego w 1981 r.

Macierewicz przed Trybunał

- Działalność Antoniego Macierewicza doprowadziła do ogromnych problemów wywiadu, jeśli te informacje się potwierdzą, to złożymy wniosek o postawienie go przed Trybunałem Stanu. To kwestia kilkunastu dni - powiedział TVN24 Zbigniew Chlebowski. - PO uważa, że głowa Macierewicza jest do wzięcia - komentuje Zbigniew Wassermann z PiS.

Ćwiąkalski: Tusk nie ma do mnie zastrzeżeń

Minister sprawiedliwości podsumował sto dni swojej pracy w rządzie Donalda Tuska i właściwie nie ma żadnych uwag do swojej działalności. - Premier nie ma zastrzeżeń do mojej pracy, jak sugerują niektóre media - przekonywał Zbigniew Ćwiąkalski. Zastrzegł jednak, "że nie ma patentu na nieomylność": - Każdy może popełnić błąd.

Rosja: UE w Kosowie bezprawnie

Planowana przez Unię Europejską misja w Kosowie jest sprzeczna z prawem międzynarodowym - to opinia ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa.

Marihuana w pralkosuszarce

Marihuanę wartą 140 tysięcy złotych, ukrytą w pralkosuszarce wieźli z Warszawy do Lublina dwaj młodzi ludzie. Pod Lublinem ich podróż przerwali policjanci z Centralnego Biura Śledczego.

Filmowy pościg w Malborku

160 km/h w centrum miasta, przejazdy na czerwonym świetle, 180 za miastem, gwałtowne zawracanie przed blokadą, staranowany radiowóz, w końcu ucieczka na piechotę i policyjne strzały w powietrze. To nie film. takie sceny rozegrały się we wtorkowy wieczór w Malborku.

Armenia "zasadniczo demokratyczna"

Dotychczasowy premier Armenii Serż Sarkisjan jest nowym prezydentem tego kraju - ogłosiła miejscowa Centralna Komisja Wyborcza. OBWE mówi o "zasadniczym spełnieniu standardów demokracji".