Marek Jurek zwraca się do prezydenta, aby ten "aktywniej podejmował rolę arbitra życia publicznego" i bardziej przykładał się do hamowania "bezsensownych konfliktów partyjnych". Były marszałek Sejmu chce żeby ministrowie Lecha Kaczyńskiego jak najszybciej zaczęli pracować nad "nową umową medialną".
Prezydent powinien bardziej aktywnie podejmować rolę arbitra życia publicznego, który działa na rzecz konstruktywnego rozwiązywania problemów społecznych. Marek Jurek
Dlatego były poseł PiS, który zamierza wystartować w nadchodzących wyborach uzupełniających do Senatu, chce aby Kancelaria Prezydenta rozpoczęła prace nad przygotowaniem nowej umowy medialnej, która miałaby służyć za podstawę przyszłych zmian w ustawie o mediach publicznych.
Dziś media publiczne są obiektem zawłaszczania i stałych walk partyjnych, które ciągną się od 12 lat. Trzeba je zwrócić właściwym ludziom, czyli ludziom mediów, bo tylko oni zapewnią ich niezależność. Marek Jurek
Obecną propozycję PO w tej sprawie Jurek uznaje za "zagrożenie nie tylko dla niezależności mediów publicznych, ale dla samego ich istnienia" i popiera ewentualne prezydenckie weto dla projektu Platformy. Jednocześnie były marszałek zaznacza, że "weto wobec nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji powinno być nie zakończeniem, ale początkiem pracy nad odbudową zaufania społecznego do mediów publicznych".
-Dziś są one obiektem zawłaszczania i stałych walk partyjnych, które ciągną się od 12 lat. Media trzeba zwrócić ludziom mediów, bo tylko oni zapewnią ich niezależność - napisał w lider Prawicy Rzeczpospolitej w swoim oświadczeniu. I dlatego do prac nad kształtem nowej umowy medialnej powinien włączyć się nie tylko prezydent, ale także przedstawiciele środowisk społecznych (nadawcy i dziennikarze, środowiska twórcze i kościół).
Więcej aktywności panie prezydencie
Lech Kaczyński musi według Jurka zdecydowanie częściej podejmować także rolę "arbitra życia publicznego, który działa na rzecz konstruktywnego rozwiązywania problemów społecznych i hamuje konflikty partyjne, coraz częściej pozbawione jakiegokolwiek realnego znaczenia społecznego".
Źródło: tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: TVN24