Najnowsze

Najnowsze

Mozzarella z nożem na gardle

Przyszłość najbardziej popularnego włoskiego sera - mozzarelli - nie rysuje się w jasnych barwach. Do niedawna jeden z największych przysmaków Włochów, dzisiaj zagrażający zdrowiu dodatek. Konsumpcja spada, bo klienci boją się brucelozy - choroby, która pustoszy całe stada włoskiego bydła.

Prokuratorzy już badają doniesienie Zbigniewa Ziobry

Prokuratura Okręgowa w Płocku sprawdza doniesienie byłego ministra Zbigniewa Ziobry na prokuratorów z Warszawy. Chodzi o słowa, że nagranie na słynnym "gwoździu" może być nieoryginalne - pisze "Życie Warszawy".

Bytom: runęła trzypiętrowa kamienica

Późnym wieczorem w Bytomiu zawaliła się część opuszczonej kamienicy. Runęły stropy i 10-metrowa zewnętrzna ściana. Strażacy niemal całą noc przeszukiwali gruzowisko. Na szczęście okazało się, że nie ma ofiar.

Kryzys na granicy zażegnany

Jest porozumienie między przewoźnikami, blokującymi ruch na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Dorohusku, a Izbą Celną. Rozładowanie 25 kilometrowej kolejki aut, jaka utworzyła się od czwartku, potrwa około trzech dni.

Facebook też ma kłopoty z danymi osobowymi

Popularny portal społecznościowy Facebook może mieć problemy. Brytyjscy urzędnicy chcą sprawdzić jak dobrze chronione są dane osobowe użytkowników i dlaczego ci, którzy nie chcą już korzystać z portalu, nie mogą w pełni wykasować informacji o sobie.

Prezydent jedzie do Gruzji

Polski prezydent podczas wizyty weźmie udział w zaplanowanej na sobotę inauguracji kolejnej kadencji prezydentury Michaela Saakaszwilego.

Prąd drożeje - co robić?

Od 1 lutego zapłacimy więcej za prąd. Przeciętna rodzina - w zależności od regionu kraju - w najlepszym razie od złotówki do 7 zł miesięcznie, w najgorszym - nawet kilkadziesiąt. Ale da się zmienić dostawcę na tańszego - zapewnia "Gazeta Wyborcza".

Jak Kaczyński kłócił się z Tuskiem

"Dziennik" dotarł tam, gdzie zwykle nikt nie wpuszcza publiczności: za zamknięte drzwi salonu polskiej polityki. Gazeta ujawnia stenogramy posiedzenia Rady Gabinetowej z 14 stycznia.

Antysemityzm jako problem polityczny

Od 2001 roku relacje polsko-żydowskie kwitły. Od kiedy przestaliśmy obsesyjnie tropić antysemitów, okazało się, że jest ich znacznie mniej. Polska stała się głównym sojusznikiem Izraela w Europie. Ale sielanka nie mogła długo trwać. Bo znowu pojawił się Jan Tomasz Gross. I znowu zerwały się do boju hufce jego fanatycznych stronników i równie fanatycznych wrogów - pisze w "Dzienniku" Robert Krasowski.

Komisja rozliczy Sarkozyego z makijażu...

Zdaniem komisji do spraw finansowania kampanii wyborczych, prezydent Francji wydał za dużo pieniędzy na usługi wizażysty. Natomiast jego rywalka w wyścigu o fotel głowy państwa - Ségolene Royal - zbytnio szastała u fryzjera.

Nasz Dziennik: Platforma na mieliźnie

Podczas gdy władze większości państw aktywnie kreują własną politykę gospodarczą, rząd PO - PSL oddaje ten obszar walkowerem - uważa dr Cezary Mech, ekonomista, wiceminister finansów w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".

Wraca dyskusja o Rospudzie

W Warszawie odbędzie się kolejne spotkanie dotyczące budowy obwodnicy przez Dolinę Rospudy. Pierwszy tzw."okrągły stół" w tej sprawie zebrał się 10 dni temu.

Rząd wielce zaskoczony

Gabinet Donalda Tuska zdaje się być wielce zaskoczony, że różne grupy Polaków upominają się o swoje - zauważa "Trybuna".

Kto uratuje nam euro?

Ukraińcy, Białorusini i Rosjanie zbudują nam stadiony na mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Od 1 lutego będzie można ich zatrudniać na pół roku, a nie tylko na trzy miesiące. Resort pracy przygotowuje także nowe przepisy dotyczące zatrudniania obcokrajowców na kontraktach - informuje dziennik "Polska".

Premierowi niemiła ochrona

"Intencją premiera jest ograniczenie ochrony BOR, którą poprzedni rząd rozbudował w bizantyjskim stylu" – mówi dziennikowi "Polska" Sławomir Nowak, szef gabinetu Donalda Tuska.

Kościelny ślub możliwy i pod wodą

Chcesz, żeby ksiądz udzielił ci ślubu w zamku, ogrodzie pełnym kwiatów albo pod wodą? Nie ma sprawy. Jeszcze niedawno takie rozwiązanie było nie do pomyślenia. Teraz duchowni coraz chętniej idą na rękę narzeczonym, którzy chcą ślubować sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską w plenerze - zauważa dziennik "Polska".

Śledczy już badają doniesienie Ziobry

Prokuratura Okręgowa w Płocku sprawdza doniesienie byłego ministra Zbigniewa Ziobry na warszawskich śledczych. Chodzi o słowa, że nagranie na słynnym "gwoździu" może być nieoryginalne - pisze "Życie Warszawy".

Za dużo państwa w państwie

W Warszawie 12 tysięcy nauczycieli domagało się w piątek podniesienia pensji – nawet o połowę. Podobne protesty przetaczają się przez cały kraj. Podwyżek domagają się sędziowie, rejenci, lekarze, pielęgniarki, kolejarze i górnicy - akcentuje "Rzeczpospolita".

Giełda i politycy

Czy politycy powinni doradzać inwestorom? - zastanawia się gazeta giełdy "Parkiet".

Promuj Śląsk na szyldach

Na Śląsku ciągle jest wiele ulic i placów, które mają nazwy kojarzące się jednoznacznie z PRL. W wielu przypadkach są to główne miejskie arterie - pisze "Dziennik Zachodni".

Pakiet ustaw na sto dni rządu

Na uczczenie 100 dni rządzenia Platforma Obywatelska przygotowuje propozycje zmian części nieżyciowych przepisów. Zlikwidowany ma zostać m.in. obowiązek meldunku tymczasowego - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Fiasko nocnych negocjacji w "Budryku"

Po trwających jedenaście godzin negocjacjach z zarządem Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) górnicy z "Budryka" odrzucili zaproponowany przez zarząd projekt porozumienia i zamierzają kontynuować protest. Propozycja JSW zakładała ok. 618 zł średniej miesięcznej podwyżki za ubiegły rok na każdego pracownika.

Nowe dowody w sprawie zamachu na gen. Papałę

Prokuratura zdobyła nowe dowody, że Edward Mazur usiłował mataczyć w sprawie zabójstwa generała Papały - donosi "Super Ekspress". Zdaniem dziennika ułatwią one starania o ekstradycję biznesmena z USA.

Sikorski: Fotyga utrudnia negocjacje

Piątek, 18 stycznia 21:00- Obecna opozycja była gotowa dopłacić do tarczy antyrakietowej. My tymczasem próbujemy uzyskać dla Polski dobre warunki, chcemy by Amerykanie ponieśli częściowo koszty modernizacji naszej armii - mówił w "Magazynie 24 Godziny" minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Apelował do prezydenta o powstrzymanie wypowiedzi minister Fotygi, które utrudniają naszą pozycję negocjacyjną.

"Premier chce, by prezydent przewodził delegacji na szczycie NATO"

Jak ujawnił w Magazynie 24 Godziny Radosław Sikorski, premier zaproponował prezydentowi przewodniczenie polskiej delegacji na kwietniowym szczycie NATO w Bukareszcie. Szef MSZ skrytykował jednocześnie prezydencką minister Annę Fotygę, która - według niego - "podcina pozycję negocjacyjną" Polski w sprawie tarczy antyrakietowej.

"Ta partia będzie kłopotem PiSu"

- Chciałbym żeby mój kościół był jak najdalej od polityki - mówi marszałek sejmu Bronisław Komorowski, komentując w programie TVN24 "Bohater tygodnia" medialne doniesienia o powstawaniu nowej partii politycznej pod patronatem o. Tadeusza Rydzyka.

Gruzja żegna kałasznikowa

Armia gruzińska żegna się z rosyjskim kałasznikowem i wita amerykański karabin M4 - w ten sposób według prezydenta Micheila Saakaszwilego nastąpi symboliczne przejście od czasów radzieckich na ścieżkę do NATO.

Sycylijska wersja afery starachowickiej

W 2003 r. poseł Andrzej Jagiełło dowiedział się, że jego koledzy ze Starachowic są podsłuchiwani przez policję i postanowił im o tym powiedzieć. W 2001 r. gubernator Sycylii Salvatore Cuffaro miał podobne doświadczenie...